The Innocents Abroad. or The New Pilgrims’ Progress

Autor: Mark Twain

The Innocents Abroad is one of the most prominent and influential travel books ever written about Europe and the Holy Land. When you dive into Mark Twain’s The Innocents Abroad. you have to be ready to learn more about the unadorned. ungilded reality of 19th century „touring” than you might think you want to learn. This is a tough. literary journey. It was tough for Twain and his fellow „pilgrims”. both religious and otherwise. They set out. on a June day in 1867. to visit major tourist sites in Europe and the near east. including Greece. Turkey. Lebanon. Syria. „the Holy Land”. and Egypt. The trip stimulates Twain to meditate on how the „new world” isdifferent from the „old” and engenders reflections on what a society must be like to be thought of as genuinely „civilized”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Zakazane życzenie

Autor: Jessica Khoury

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.

Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę. Zahra zostaje przywrócona światu. którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny. więc aby przetrwać. musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty. będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu. kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.

Wszystko się komplikuje. gdy Nardukha. potężny król dżinnów. oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka. w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolno

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Rynek książki w Polsce 2016. Targi. instytucje. media

Autor: Daria Dobrołęcka

Dziewiętnasta edycja sztandarowej publikacji Biblioteki Analiz. W pięciu tomach omówione zostały zmiany. jakie zaszły na rynku książki w Polsce w 2015 i połowie 2016 roku. Tom ‚Targi. instytucje. media’ zawiera zestawienie najważniejszych instytucji i organizacji związanych z książką. a także wykaz mediów branżowych. W tomie podsumowujemy sytuację w sektorze targów książki. zamieszczamy również szczegółowy przegląd wszystkich najważniejszych imprez targowych w Polsce.

Spis treści:

1. Wprowadzenie

2. Targi książki w Polsce

3. Instytucje kultury

4. Szkolnictwo wyższe

5. Fundacje

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 25arabski syn pdf chomikuj, andrzej szczypiorski początek, wilcze prawo, historia wielkiej brytanii pdf, nigdy dość dobra pdf, wypieki dla diabetyków, przekręt paulina świst pdf, harlan coben w domu pdf chomikuj, ikigai. japoński sekret długiego i szczęśliwego życia, listonosz bukowski, katarzyna kasia rodzina, poziom życia w polsce, namiestnik przechrzta chomikuj, książki obyczajowe polskich autorów, beata anna dąbrowska…