Spowiadania i wypowieści

Autor: Artur Daniel Liskowacki

Bolesny jest powrót do przeszłości. do dzieciństwa. poprzez śmierć rodziców. odchodzące żony i ból pozbywania się zbieranych przez całe życie książek.

Bohaterowie ‚Spowiadań i wypowieści’ wciąż jeszcze pamiętają PRL swego dzieciństwa i wczesnej młodości. zmagania lat opozycji i stanu wojennego. kiedy nie wiadomo było. kto z kolegów lub koleżanek był ubekiem. oraz lata wolności – medalu. którego drugą stroną jest samotność.

Asocjacje lingwistyczne są jakby dodatkowym tematem każdego tekstu. Jak sam tytuł wskazuje. tom zawiera dwa różne rodzaje narracji. Możemy się tylko domyślać. co jest „spowiadaniem”. a co „wypowieścią”. Niektóre mają swego ukrytego „sokoła”. nawet jeżeli przysłowiowa „strzelb

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 59


ISBN

9788380322844: Wydawnictwo

Nie znamy Józefa Piłsudskiego. Ten z rocznicowych plakatów (sumiasty wąs. krzaczaste brwi. dziarska postawa) to nie cała prawda. Ziuk już jako trzydziestolatek był wrakiem człowieka. a sumiasty wąs zapuścił nie po to. by się podobać. Chciał ukryć brak zębów. Nie wiemy kim jest. bo zbudowaliśmy jego wizerunek z naszych marzeń. Wizjoner. profeta. wódz. Niezwyciężony. Takiego go sobie wymarzyliśmy. A Piłsudski taki nie był. choć taki – być może – bywał.

Naprawdę był kłębowiskiem nerwów. bywał zawzięty. małostkowy i agresywny i wściekłości. Uparty i nieskory do kompromisu. Mimo. że lubił upominać się o narodową zgodę. robił wszystko. aby do niej nie dopuścić. Bo Polska – jego projekt życia – miała być taka. jaką sobie wymyślił. Żadna inna. A kto się z nim nie zgadzał. to w

31.9: https://woblink.com/ebook/nie-takie-calkiem-dorosle-izabela-szolc-adrianna-michalewska-136477u

Cena: Adrianna Michalewska


Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji

Autor: David R. Hamilton

Wielu z nas ma problemy z okazywaniem dobroci sobie. a jej brak jest często powodem problemów zdrowotnych i emocjonalnych. Czas z tym skończyć. Autor studiował najnowsze badania z zakresu chemii mózgu i poznawał techniki psychoterapeutyczne oraz narzędzia do rozwoju osobistego. Dowiódł. że miłość do siebie mamy w genach. ale tracimy ją w wieku sześciu lat pod wpływem otoczenia. Dr Hamilton udowadnia. że mózg można przeprogramować i podaje proste techniki. jak to zrobić. Proponuje praktyki. dzięki którym nauczysz się zmieniać i tworzyć pozytywne nawyki myślowe. Poznasz 27 ćwiczeń. które pomogą Ci odkryć swoje prawdziwe „ja” i poprawić samoocenę. Szybko zmienisz nastawienie do siebie i wybaczysz wszelkie niepowodzenia. Odkryj i pokochaj siebie bezwarunkowo! 35.3: https://woblink.com/ebook/cztery-filary-zaufania-jak-uwierzyc-w-siebie-ludzi-boga-i-zycie-vanzant-iyanla-136176u

Cena:


Bezwład

Autor: Grzegorz Kapla

Wigilijny wieczór. Z zamiast śniegu tylko ten wieczny. polski. obrzydliwy smutek: wiatr. deszcz i ślady w marznącym błocie. Dziewczyna ma na sobie drogą wieczorową sukienkę i buty. którymi nie zdążyła się nacieszyć.

Ma podcięte żyły i złamane serce.

Kto jej to zrobił. spróbuje odkryć policjantka z Komendy Stołecznej Policji. Serbia. dziewczyna z prowincji. która musi udowodnić. że poradzi sobie w męskim świecie. okiełzna własną samotność. zapomni o tych. którzy odeszli i zacznie od nowa. Ale czy w tym mieście są jeszcze mężczyźni. którym można zaufać? Czy ten. z którym zasypiasz naprawdę jest tym. za kogo się podaje? Pomoże ci rozwikłać tajemnicę sprzed lat. która poprowadzi pośród cieni i krzyży? Czy w drodze między Izraelem. Polską i Rosją jesteś partnerem. czy tyl

:

Cena:


ISBN

9788381292276: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/stan-lee-czlowiek-marvel-bob-batchelor-139833u

Cena:jej wysokość p pdf, książki erotyk pdf, podstawy immunologii pdf, św waldemar, etyka cnót, publio ebook, obraz młodzieży w literaturze, ostatnia arystokratka mobi chomikuj, jan lichtarski, metoda case study, sobczyk statystyka pdf, justyna trubalska, nauka chodu, literatura lesbijska, narzeczona na chwilę pdf, kolorowanki littlest pet shop pieski…