Ulga

Autor: Natalia Fiedorczuk

Pierwsza książka Natalii Fiedorczuk Jak pokochać centra handlowe była objawieniem literackim. Ulga będzie wstrząsem. Jej nowa powieść jest jak huragan. który zbiera wszystko po drodze. zostawiając niepokojącą ciszę.

Życie Karoliny pewnie mogło wyglądać inaczej. być może nawet pięknie. Dzisiaj jej pozornie zgodne małżeństwo z jednym dzieckiem wiedzie żywot tyleż stateczny i uporządkowany. co przesycony nudą i niepokojem. I złością. Karolinie ciągle towarzyszy poczucie. że znajduje się w swoim mieszczańskim życiu jakby przypadkiem. jakby niezamierzenie.

Autorka przenikliwie portretuje pokolenie współczesnych trzydziestolatków. z jego pakietem bazowym: deweloperskim kredytem. stresującą pracą i średnio satysfakcjonującym życiem rodzinnym. Normalsi. karierowicze. młod

34.99: https://woblink.com/ebook/nieodgadniony-pawel-lopatka-johnson-maureen-125249u

Cena:


Dziennik 1957-1958

Autor: Gustaw Herling-Grudziński

Nigdy niepublikowany sekretny dziennik Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Pierwsze lata emigracji. życie rodzinne i rozterki zawodowe

Poruszająca. adresowana tylko do siebie relacja pisarza poszukującego własnego miejsca w świecie

Autoportret 38-letniego Herlinga-Grudzińskiego w najtrudniejszym okresie życia

Powstały w latach 1971–1992 Dziennik pisany nocą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego stanowi jedno z najważniejszych dzieł diarystyki światowej. Dziś. dzięki sensacyjnemu znalezisku. jakiego dokonały żona pisarza Lidia Croce i córka Marta Herling. w ręce czytelników trafia nieznany. nigdy wcześniej niepublikowany dziennik pisarza z lat 1957–1958. Sam fakt. że Herling-Grudziński go nie zniszczył. świadczy o znaczeniu. jakie miały dla niego te intymne zapiski.

Co o wielkim pisarzu mówi ten tajemniczy tekst? Czego nowego dowiemy się o autorze Innego Świata?

Gustaw Herling-Grudziński zamieszkał w Neapolu w 1955 roku. Dziennikowe zapiski są świadectwem trudnych początków nowego życia — pisarz czuje się jeszcze wyobcowany i nic nie zapowiada. że Włochy staną się jego drugą ojczyzną. Czytelnicy znający monumentalny Dziennik pisany nocą mogą być zaskoczeni szczerością i intymnym charakterem tego tekstu. Herling-Grudziński opisuje burzliwe nieraz relacje i z ludźmi. a portrety wielu ważnych postaci kultury polskiej goszczących w domu Herlingów nie zawsze są kreślone z życzliwością. Stosunek do własnej twórczości jest tu jeszcze niespokojny i dramatyczny. a zmarła samobójczą śmiercią w 1952 roku pierwsza żona Krystyna powraca we wspomnieniach i dręczących pisarza snach. Dziennik 1957–1958 jest wreszcie dokumentem małżeństwa i ojcostwa. życia rodzinnego i towarzyskiego w domu przy via Crispi oraz pracy dziennikarskiej i pisarskiej: lektur. obmyślania pierwszych opowiadań powstałych w tamtych latach. a także nieukończonej i zniszczonej przez Herlinga-Grudzińskiego autobiograficznej powieści Ciemny staw.

Poetyka Dziennika 1957–1958 – głęboka prywatność i niemaskowana niczym szczerość – ma tylko jednego adresata. Jest nim sam autor (fragment wstępu Włodzimierza Boleckiego).

1 stycznia 1957. wtorek

Zupełnie samo. jak gdyby niepomyślane. wyskakuje z ukrycia i zagląda mi w oczy pytanie: „Co ze mną będzie?”. Co ze mną będzie? Czy potrafię tak żyć. nie pisząc i nie kochając. interesując się tym. co mnie niegdyś obchodziło. raczej z przyzwyczajenia niż z prawdziwej ciekawości?

19 lutego 1957. wtorek

Mały coraz zabawniejszy i bardzo łobuzowaty. Kiedy zacznie mówić? Nigdy bym nie przypuszczał. że posiadanie dziecka może tyle znaczyć.

16 stycznia 1958. czwartek

Nic. Nie mogłem ani pisać. ani myśleć. ani czytać. Zacząłem przed chwilą pić i pewnie nie skończę. aż mnie nie zwali z nóg. Ile bym dał za to. żeby móc z kimś pić! Żeby móc przynajmniej mówić! Nie po włosku. nie…

Znakomitym uzupełnieniem książki są wspomnienia Lidii Croce w przekładzie Andrzeja Litworni. wspomnienia córki Marty Herling oraz niepublikowane wcześniej zdjęcia z jej archiwum rodzinnego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Autor: Magdalena Czyrynda-Koleda

Droga Mamo. drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy. jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak. to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak. to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada? Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji. a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje. co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!

Książka zawiera:

· Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji na pyszne śniada

29.99: https://woblink.com/ebook/dieta-w-chorobie-hashimoto-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-tomasz-zajbt-anna-jedrzejec-agata-lewandowska-126023u

Cena:


1

:

:

Cena:kamienie na szaniec ebook, włodzimierz oniszczenko, pomnik cesarzowej achai tom 3 pdf, geotermiczna dolina zestawy surwiwalowe, monika wałachowska, ukd, pocałunku australijskim, michał guminiak, historia psychiatrii, kazimierz laskowski, streszczenie chłopcy z placu broni wszystkie rozdziały, prawo ochrony zdrowia, case study pdf, tomasz jelonek, joanna pilatowicz, komunikacja werbalna ćwiczenia…