ISBN

9788378595618: Wydawnictwo

Format

18: https://woblink.com/ebook/creative-writing-publicystycznych-tekstow-dziennikarskich-piotr-lewandowski-17962u

Cena:


Mitologia ludów tureckich

Autor: Małgorzata Łabęcka-Koecherowa

Celem autorki jest dotarcie do najstarszych warstw tureckich wierzeń. mitów i obrzędów zawartych w eposach i legendach. Znajdziemy więc w książce obszerne fragmenty hymnów szamańskich i innych dokumentów literackich. opisujących życie ludów tureckich. zamieszkujących tereny południowej Syberii. Oryginalne teksty uzupełnione fachowym komentarzem sprawiają. że książka Małgorzaty Łabędzkiej-Koecherowej jest lekturą cenną nie tylko dla orientalistów i etnologów ale i dla religioznawców. antropologów kultury. historyków i badaczy literatury ludowej oraz dla wszystkich zainteresowanych kształtującym się od nowa światem ludów środkowej Azji.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 27


Nie ma nieba

Autor: Jolanta Kosowska

Historia miłości i lekarskich dylematów. „Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach. ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności. empatii. której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony. rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości. która mogłaby stać się love story współczesnych czasów. Przeczytaj! Być może nagle w swym lekarzu zobaczysz zupełnie innego człowieka… Zaproszony do gabinetu usiadł ze spuszczoną głową. Raptem przemknęło mi przez myśl. że to jest już zupełnie inny człowiek. W pierwszej chwili nie potrafiłem tego nazwać. Tak jakby nagle przygasł… Milczał i słuchał. Powiedziałem. że jest mi przykro i ciężko go o tym informować. Powtarzałem wszystko kolejny już raz. za każdym razem inaczej dobierając słowa. bo wydawało mi się. że mnie znowu nie rozumie. Zrozumiał. Wstał gwałtownie. Odepchnięte przez niego krzesło z hukiem runęło na podłogę. Nawet się nie obejrzał. „Co mi tu pieprzysz. człowieku? Co się tak gimnastykujesz? W dupie masz mnie i to. co mówisz! Wisi ci. co to dla mnie znaczy! To pana praca! Ile ktoś panu płaci za mówienie takich rzeczy innym ludziom?” Jolanta Kosowska – urodzona na Opolszczyźnie. całe życie związana z Wrocławiem i Opolem. absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka. specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Na co dzień przyjmuje pacjentów w poradni przyjaznej cudzoziemcom. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową. podróże i pisanie powieści. Debiutowała powieścią obyczajową „Niepamięć” (2012. Wydawnictwo Bukowy Las). W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazał się jej thriller „Déjà vu”. a w październiku 2014 roku powieść obyczajowa „Niemoralna gra”. www.jolantakosowska.pl Facebook: https://www.facebook.com/pages/Jolanta-Kosowska/385285584853494

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 27


Pustostan

Autor: Agnieszka Nietresta-Zatoń

Wszystko. co ma w sobie najgorszego. i wszystko. co w niej najlepsze. pochodzi z tego samego źródła.

Scheda po kądzieli nie jest łatwa do przyjęcia.

Podobno w piekle jest specjalne miejsce dla kobiet. które nie pomagały innym kobietom. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez wyjątkowo zdradzieckie szczeliny istnienia. ale pierwsza. która je pokona. utoruje drogę kolejnym.

Pięć kobiet urodzonych w latach siedemdziesiątych.

Pięć życiorysów na pozór od siebie odległych. ale kiedy się im przyjrzeć z bliska – zaskakująco zbieżnych.

Pięć możliwych scenariuszy „normalnego życia”. naznaczonego przemocą emocjonalną.

Paradoksalnie w konserwowaniu negatywnych stereotypów wobec kobiet prym wiodą… kobiety.

Bohaterki decydują się przerwać błędne

28.2: https://woblink.com/ebook/szlachetne-pobudki-kasia-bulicz-kasprzak-18075u

Cena:kondrad mazowiecki, upadłe anioły masterton, łukasz malik, błekitna kropka, przygody fryzjera damskiego, normalni ludzie ebook, sprawdzian genetyka liceum, szturm na smoczych kultystów, filozofia religii kontrowersje, tonalność, mała dorrit online, wielki słownik ortograficzny pwn z zasadami pisowni i interpunkcji chomikuj, prawa socjalne, az do smierci, stanisław gazda, karuzela z idolami, max czornyj trauma, zwiadowcy 15 premiera, święta barbara kolorowanka, artur hellich, david clowes, psychologia relacji pdf, 41 dni nadziei książka, scena kastracji, potęga podświadomości ebook pdf, osamu dazai zmierzch, jan jakub kolski książki…