Tym czasom / For the Time Being

Autor: W. H. Auden

Morze i zwierciadło oraz Tym czasom uznaje się za najwybitniejsze utwory angielskiego poety. Pierwszy z nich. pisany w czasie osobistego kryzysu. to poetycki komentarz do Burzy Szekspira. a zarazem artystyczny popis Audena. który pragnie „pokazać w dziele sztuki ograniczenia sztuki”. Drugi poemat to rozpisane na głosy oratorium (w pierwotnym zamyśle miało stanowić tekst do muzyki Benjamina Brittena). w którym Boże Narodzenie przedstawione zostaje jako niezwykłe wydarzenie w historii. a jednocześnie ukazane z perspektywy ponadczasowego doświadczenia człowieka wierzącego. Oba utwory łączy wirtuozerska gra formami wiersza i mistrzostwo języka. Książka oprócz angielskiego oryginału i doskonałego przekładu Stanisława Barańczaka zawiera również obszerne wstępy autorstwa najbardziej renomowanych badacz

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


ISBN

9788365740144: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/

Cena:eugeniusz zieliński, paweł samecki, mózgowe porażenie dziecięce pdf, życie, piękna katastrofa, zamiana rebecca fleet, chyłka tom 11, blog niecodzienny, dwudziestolecie międzywojenne książki, boks książka, mateusz machaj ekonomista, nowoczesne zasady odżywiania campbell, nauka ortografii klasa 2, życie stewardesy, mur minecraft, bialy welon, mezczyzni ktorzy nienawidza, leczenie węglem drzewnym, adam michnik córka, rodzaje orzeczeń trybunału konstytucyjnego…