Masz na imię Camille

Autor: Agnieszka Stabro

Historia Camille Claudel opowiedziana jej samej przez Autorkę. Dzieciństwo na prowincji Francji. pobyt w Paryżu. którego barwne opisy przenoszą czytelnika do XIX wieku. kiedy przy kawiarnianych stolikach w oparach absyntu artyści dyskutowali o sztuce oraz życiu. pełen namiętności. a zarazem cierpienia związek z Auguste’em Rodinem. kariera artystyczna Claudel. wreszcie jej pobyty w szpitalach psychiatrycznych tworzą niesamowitą mozaikę zdarzeń. uzupełnioną o nietłumaczoną dotąd korespondencję rzeźbiarki. Drugoplanowymi bohaterami książki stają się Paryż XIX wieku – fascynujące miasto pełne sprzeczności – oraz prace Camille Claudel. Przeanalizowane i zinterpretowane przez autorkę. osadzone w kontekście losów artystki. a jednocześnie przedstawione w szerokiej perspektywie. zyskują

31.5: https://woblink.com/ebook/naznaczeni-piramida-strachu-lynn-jennifer-barnes–32181u

Cena:


Niki i Tesla. Bunt armii robotów

Autor: „Science Bob” Pflugfelder

Kiedy w miasteczku Half Moon Bay wybucha plaga włamań. jedenastoletni detektywi Nick i Tesla postanawiają schwytać sprawców. Aby tego dokonać. będą musieli opracować mnóstwo nowych gadżetów i wynalazków! W poświęconej robotom kontynuacji powieści ..Niki i Tesla ..W Laboratorium pod napięciem’ niezwykłe rodzeństwo wybuduje cztery różne drozdy z przedmiotów. które można znaleźć w domu. Także i Ty będziesz mógł je zrobić. drogi Czytelniku. gdyż na niezbędne plany i instrukcje natkniesz się podczas lektury tej książki. Przekonaj się. czy Niki i Tesla zdołają złapać przestępcę i powstrzymać jego armię robotów. zanim będzie za późno! 

„Science Bob” Pflugfelder uczy w szkole podstawowej w Newton w stanie Massachusetts. Steve

24.9: https://woblink.com/ebook/niki-i-tesla-bunt-armii-robotow-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-michal-zacharzewski-tomasz-zajbt-skladnica-literacka-science-bob-pflugfelder-steve-hockensmith-anita-rejch-scott-garrett-32652u

Cena: Steve Hockensmith


Światełko

Autor: Piotr Szewc

W nowym cyklu utworów lirycznych Piotr Szewc opisuje pozornie zwyczajne zdarzenia uważnie i rzeczowo. z czułością i dyskrecją. bez artystycznej ostentacji. Nie lekceważy najmniejszego sygnału płynącego ze świata. znaku ze strony życia. Pisarz nie przestał i tu być prozaikiem – jego teksty oscylują między opowiadaniem i medytacją.

Wracam lub nie mogę odejść. Zmienił się pejzaż znajomych miejsc. odeszli ludzie. a bez nich mój prywatny świat przestał być pełnią. Piszę z poczucia wielkiego braku. utraty. wiersze mają ten stan uczynić mniej dotkliwym. Przybliżyć oddalone. zatrzymać znikające.

Piotr Szewc

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 14.9promyczek holden, justyna czaja, otyłość u dzieci i młodzieży pdf, komedia ludzka autor, krasowicz kupis, strefa skażenia online, scena kastracji, szkic pejzażu, varian mikroekonomia pdf, diabelska broń, kurs cudów pdf, koniec dekady, marta lenartowicz, artur olszewski, giddens nowoczesność i tożsamość, pies i klecha, konkurs na żonę pdf, medaliony pdf free…