Posag szwaczki

Autor: Meredith Jaeger

Barwna opowieść o miłości. historii i tajemniczym morderstwie. splatająca losy dwóch niezwykłych kobiet w XIX-wiecznym San Francisco i współcześnie.

San Francisco 1876

Dwie imigrantki z Europy. Niemka Hannelore Schaeffer oraz Irlandka Margaret O’Brien pracują jako szwaczki. naprawiają  eleganckie suknie i garnitury zamożnych mieszkańców San Francisco. Gdy do zakładu. w którym pracują. wkracza Lucas. ich życie odmieni się na zawsze – Hanna za namową przyjaciółki zakłada wytworną aksamitną suknię i – niczym Kopciuszek – idzie na spotkanie z młodzieńcem. Tej samej nocy znika Margaret. a Hanna zwraca się do Lucasa o pomoc w poszukiwaniach. Razem przemierzają mroczne zaułki San Francisco i zakazane spelunki dzielnicy Barbary Coast. Hanna odkryje. jak straszny los spotkał Margaret. i będzie musiała podjąć rozdzierającą serce decyzję… która odciśnie swoje piętno na życiu następnych pokoleń. 

San Francisco obecnie

Przypadek sprawił. że Sarah Havensworth natknęła się artykuł w gazecie z 1876 roku o zaginięciu dwóch młodziutkich szwaczek. Dziennikarski instynkt kazał Sarah wyjaśnić. co naprawdę spotkało Hannelore i Margaret. Tymczasem sama ukrywa przed  mężem tajemnicę o tragedii sprzed czternastu lat.  

Powieść o losach dwóch kobiet. które uczą się. że miłość to konieczność dokonywania wyborów. a dar wybaczania jest kluczem do wolności…

W swojej cudownie porywającej opowieści o miłości i woli przetrwania Meredith Jaeger przenosi nas do dziewiętnastowiecznego San Francisco. maluje żywy. poruszający obraz krańcowej biedy sąsiadującej z ogromnym bogactwem. splata losy bohaterów w misterne wielopokoleniowe wątki. Doprawdy nie sposób oderwać się od lektury.

Lori Nelson Spielman

Meredith Jaeger zręcznie przeplata ze sobą dwie opowieści o miłości i lojalności oraz granicach. jakie niektórzy są gotowi przekroczyć. by chronić swoich najbliższych. Fascynujący debiut. trzymał mnie w napięciu do ostatniej strony.

Kristina McMorris

Debiutancka powieść Jaeger przybliża czytelnikom historię San Francisco. Każda z trzech bohaterek. Hanna. Margaret i Sarah. szuka swojego miejsca w życiu. Poruszająca lektura. zgłębiająca odwieczne tajemnice miłości i woli przetrwania.

‚Booklist’

Jaeger opowiada dwie równoległe historie rozgrywające się w różnych epokach. a czytelnik daje się wciągnąć w tę pasjonującą zaskakującą i wzruszającą opowieść. Przeszłość i teraźniejszość łączą się w sugestywnych opisach i barwnych. wyrazistych postaciach bohaterek. Jaeger. obdarzona niezwykłym gawędziarskim talentem. napisała pasjonującą książkę. 

„RT Book Reviev”

Meredith Jaeger. córka Szwajcara i Amerykanki. urodziła się i dorastała nas zatoką San Francisco. Pracując dla jednego z licznych w tym rejonie start-upów spełniała swoje marzenie o napisaniu powieści – tak powstał Posag szwaczki. Meredith mieszka w Alamedzie z mężem. niedawno urodzoną córeczką i buldogiem.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


32140

35.99: https://woblink.com/ebook/swing-time-zadie-smith-32140u

1

:

Cena:


Nowe Prawo wodne. Przewodnik po zmianach przepisów

Autor: Praca Zbiorowa

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne – z nowymi przepisami. zawartymi w ustawie z 20 lipca 2017 r. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich. którzy muszą jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności.

Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej. tabelarycznej formule. Publikacja zawiera:

 • tabelaryczne zestawienie treści przepisów Prawa wodnego z 2001 r. i odpowiadających im – pod względem przedmiotu regulacji – przepisów nowego Prawa wodnego z 2017 r.;
 • wyjaśnienia i komentarze ekspertów do każdego zmienionego przepisu;
 • tabelaryczne zestawienie przepisów nowego Prawa wodnego

  1:

  Cena:


  Przerwane igrzyska

  Autor: Gabriela Jatkowska

  Kto był ojcem polskiego sportu?

  Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

  Jak pływak został agentem?

  Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

  Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

  Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców. których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne. a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica. dramat. osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne:

  29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

  Cena:  jacek caba, joanna książek, proroctwa królowej saby, podstawy nauki o przedsiębiorstwie, renata sikorska, pan pierdziołka spadł ze stołka pdf, aleksandra stanisławska, język angielski w podróży, testy chłopcy z placu broni, łowca tygrysów, laboratorium w szufladzie fizyka, kancelaria grisham, biedni ludzie dostojewski, magdalena winnicka…