Cóż wam pozostało? Losy Palestyńczyków na podstawie prozy Gassana Kanafaniego

Autor: Małgorzata Al-Khatib

Książka jest prezentacją rzeczywistości palestyńskiej do lat 70-tych XX wieku. ujętą na podstawie twórczości najwybitniejszego prozaika palestyńskiego Ğassāna Kanafāniego. Autorka prezentuje twórczość tego pisarza na tle historii Palestyńczyków. Szczególne ważny jest tu obraz stosunków żydowsko-palestyńskich i izraelsko-palestyńskich. oddający wiernie konflikty. do jakich dochodzi między obiema społecznościami. Niniejsza pozycja – oparta na oryginalnych źródłach arabskich – stanowi istotny wkład do przedstawienia polskiemu odbiorcy obiektywnego obrazu tego konfliktu.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 28


Masaż niemowląt i nie tylko. czyli jak się cieszyć rodzicielstwem dzień po dniu

Autor: Magdalena Fabritius

Masaż niemowląt od dawna stosowany w krajach Dalekiego Wschodu zyskuje coraz bardziej na popularności także na Zachodzie. Jego legendarną skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe. Jeśli chcesz pomóc swojemu maluszkowi lepiej się rozwijać czy przynieść mu ulgę przy wielu dolegliwościach – spróbuj masażu. Pomoże on także w budowaniu głębokich i pełnych miłości relacji z Twoim dzieckiem. Potraktuj tę książkę jako inspirację. a masaż jako wspaniałą formę przekazania miłości poprzez czuły dotyk. możliwość spędzenia czasu z dzieckiem i okazję do wspaniałej zabawy. Zaufaj swojej intuicji. Uwierz. że jesteś najwspanialszym rodzicem dla swojej pociechy. Spójrz na rodzicielstwo z przymrużeniem oka. wyluzuj i ciesz się masażem. Zrelaksuj się. uśmiechnij i pomyśl sobie. że zaraz się nauczysz prostych technik wyjątkowego kontaktu z twoim maleństwem. które przyniosą wam obojgu tyle rozmaitych korzyści. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Daj wam obojgu trochę czasu na naukę. skup się na czystej przyjemności i ciesz się każdą chwilą ze swoim szkrabem. Magdalena Fabritius – psycholog. trener i instruktor masażu niemowlęcego. Autorka bloga Pozytywne Rodzicielstwo. Prowadzi kursy masażu i warsztaty dla rodziców. pisze artykuły dla portali internetowych. Zainspirowana własnym macierzyństwem i swoją kobiecością pomaga kobietom odnaleźć balans pomiędzy rodzicielstwem i własnymi potrzebami. Prywatnie żona francuskiego męża i mama dwójki dzieci.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


CICERO VORTIT BARBARE. Przekłady mówcy jako narzędzie manipulacji ideologicznej

Autor: Katarzyna Marciniak

Cyceron był nie tylko mówcą i politykiem. ale także tłumaczem. Jego przekłady były czytane przez kolejne pokolenia pisarzy i myślicieli. tworzyły podstawy literackiej kultury Europy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę. że przybliżając współobywatelom największe osiągnięcia greckiej literatury. Cyceron modyfikował je tak. by zawierały treści zgodne z ideałami republikańskimi. których bronił w swoich pismach. W ten sposób starał się tworzyć iluzję. że w kwestiach moralności i polityki on i greccy autorzy mówią jednym głosem. Iluzję spójnego modelu kultury grecko-rzymskiej przekazywano przez kolejne stulecia. Dziedzicami tej tradycji jesteśmy także my…

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


Aktorki: Portrety

Autor: Łukasz Maciejewski

W książce znajdziemy plejadę prawdziwych gwiazd. a nie celebrytki z tabloidów . Szczere. nigdy dotąd nie publikowane wywiady z najlepszymi. polskimi aktorkami takimi jak Krystyna Janda. dorota Segda czy Kasia Figura. Dowiadujemy się jakimi naprawdę kobietami są aktorki. które podziwialiśmy w najlepszych produkcjach polskiego kina. Dzięki lekturze książki można powrócić do wspomnień o najpiękniejszych filmach.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99monika michaluk, autocad 2010, ekwiwalencja, jak mówić żeby dzieci nas słuchały jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły pdf, aneta perchuć, funkcja redystrybucyjna finansów publicznych, autoteliczne, erich fromm mieć czy być pdf, joanna chmielewska lesio, halszka opfer, upadek komuny, 4 księga ezdrasza, baldur’s gate poradnik dla początkujących, jod leczy lynne farrow, praktyczny kurs języka hiszpańskiego, sposob na elfa, bednarek adrian…