Orwo

Autor: Zbigniew Wojciechowicz

Przeglądanie starych fotografii zgromadzonych w rodzinnym albumie to zwykle sentymentalna podróż do źródeł czasu. Zbigniew Wojciechowicz podejmuje taką właśnie podróż. a tytuł jego tomiku wskazuje. iż jest to wyprawa w dość już odległą przeszłość lat 60. i 70.. kiedy w sklepach z akcesoriami fotograficznymi królowała niemal niepodzielnie NRD-owska firma ORWO. W inspirującej go kolekcji jest zatem oranżada. plastikowe żołnierzyki. samochód syrena. Gomułka. pochód pierwszomajowy. zabawa w wojnę i chowanego. gra w piłkę. a także czterej pancerni i pies oraz inni idole z ówczesnych seriali. filmów i plakatów. Ale Zbigniewa Wojciechowicza interesują przede wszystkim ślady. które pozwalają zrekonstruować rzeczywistość spoza kadru. zdemaskować zamknięte w nim sztuczne pozy i tła z

15: https://woblink.com/ebook/ostatni-list-do-matki-leszek-andrzej-mroczkowski-28344u

Cena:


ISBN

9788379006113: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/oddzial-dzienny–28743u

Cena:


Podróżowanie z Beniaminem

Autor: Martin Vopěnka

Jedna z najpiękniejszych czeskich powieści. Opowiada o poszukiwaniu sensu życia. o ucieczce od pełnej sztampy współczesnej codzienności. Kolejna świetna pozycja w serii „Stehlík”. autorskim cyklu ulubionej literatury czeskiej Mariusza Szczygła.

David. dobrze sytuowany mężczyzna. po tragicznej śmierci żony zostaje sam z ośmioletnim synem. Nagle jest wolny. czuje. że nic go już nie trzyma w Pradze i wreszcie ma okazję zbliżyć się do własnego dziecka. o którym nic nie wie. Dlatego wpada na pomysł. że wyruszą razem „zagubić się w Nieznane”. Dla chłopca to wspaniała przygoda. dla ojca próba odnalezienia sensu życia. Jadą przed siebie. coraz dalej i dalej. ale wakacje się kończą. a chłopiec nie stawia się na rozpoczęcie roku szkolnego. Ojciec przestaje interesować

23.2: https://woblink.com/ebook/moienzi-nzadi-u-wrot-konga-tadeusz-debicki-28848u

Cena:


Ufać zbyt mocno

Autor: Jadwiga Czajkowska

Wszystko. co dobre. kiedyś się kończy…

Blanka ciężko pracowała na sukces. o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce. bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych. co jest możliwe tylko wtedy. gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów. którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu. że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów. nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.

Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel − i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze. który nigdy nie skruszeje?

Wciągająca opowieść o kobiecie. której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.

Jadwiga Czajkowska (ur. 1961) − absolwentka socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka badań i artykułów naukowych na temat kontrkultury satanistów. „drugiego życia” w zakładzie poprawczym oraz społecznych uwarunkowań kariery zawodowej. Mama trzech córek i syna. Od ponad dwudziestu lat wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę. W 2013 roku debiutowała powieścią „Macocha”. która została ciepło przyjęta przez czytelniczki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Ksin na Bagnach Czasu

Autor: Konrad T. Lewandowski

„Ksin na Bagnach Czasu” to ostatnia część „Sagi o kotołaku”. napisana przez Konrada T. Lewandowskiego po 27 latach od rozstania z serią. W ten sposób dobiega końca jedno z najciekawszych przedsięwzięć literackich w historii polskiej fantasy.

Po Bagnach Czasu snują się cienie rzeczy. które były lub przynajmniej być mogły… Kotołak spotyka tam samego siebie. a to musi zmienić wszystkie jego plany. Pod wpływem tego doświadczenia postanawia wraz z całym swoim ludem wrócić do Suminoru i założyć na Międzykontynencie kolejne już państwo. Wymaga to jednak przeniesienia fragmentu Pierwszego Świata. co może się skończyć magicznym kataklizmem na miarę drugiego upadku Onego. Pewne jest. że nie można ufać magom ani tym bardziej zaangażowanym w szalony projekt demonom. Co jednak nastąpi. gdy władcy koczowników przyjdzie się zmierzyć z samym królem Redrenem?

Konrad T. Lewandowski jest autorem poczytnych kryminałów historycznych. powieści historyczno-przygodowych. SF i fantasy. w tym wznawianej obecnie w poszerzonej wersji „Sagi o kotołaku”.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 32.9


Collected Short Stories. Volume 9

Autor: Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes is a fictional consulting detective in London 1880-1914 created by Scottish author and physician Sir Arthur Conan Doyle. Holmes. master of disguise. reasoned logically to deduce clients’ background from their first appearance. He used fingerprints. chemical analysis. and forensic science. This volume contains the final set of twelve Sherlock Holmes short stories written by Arthur Conan Doyle. The stories are not in chronological order. and the only characters common to all twelve are Holmes and Dr. Watson. The stories are related in first-person narrative from Watson’s point of view. In general the stories in The Adventures of Sherlock Holmes identify. and try to correct. social injustices. Holmes is portrayed as offering a new. fairer sense of justice.

Wyd: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9kobiety w ss, zwroty po angielsku pdf, egzamin ósmoklasisty angielski repetytorium pdf, jagiellonowie dynastia, wrota obelisków, słoneczne miasto, uwikłani bez końca pdf, ten dzień blanka lipińska docer, toca race driver 1, rasputin douglas smith, uwarunkowania zarządzania zasobami ludzkimi, joanna szyndler, grzeczność językowa w literaturze, lewacy, proces norymberski pdf…