Wracać wciąż do domu

Autor: Ursula K. Le Guin

Po raz pierwszy w jednym tomie!

Zbiór ‚Wracać wciąż do domu’ jest doskonałym uzupełnieniem poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin. jednej z najwybitniejszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: ‚Kroniki Zachodniego Brzegu’. ‚Wracać wciąż do domu’ oraz ‚Międzylądowania’.

Autorka ponownie zabiera czytelników do swojej niezwykłej wyobraźni. gdzie powstały kunsztowne i subtelne światy. Zbiór ‚Międzylądowania’ oraz druga i trzecia część ‚Kronik Zachodniego Brzegu’ ukazują się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawarta w tym zbiorze to człowiek. jego światy i inne egzotyczne miejsca. których mieszkańcy są bardzo ludzcy…

Ursula K. Le Guin wykorzystuje różne środowiska by odpowiedzieć nam na pytanie. czym mogliśmy albo czym jeszcze możemy się stać.

Fantastyczny przewodnik.
‚USA Today’

Dowcipna i rozkoszna… chyba najprzyjemniejszy – a na pewno najzabawniejszy – zbiór opowiadań Le Guin.
Gary K. Wolfe o ‚Międzylądowaniach’

Filozoficzne rozważania w stylu Jonathana Swifta i Jorge Luisa Borgesa.
‚The New York Times Book Review’

Le Guin to na wskroś amerykańska autorka. dla której poszukiwanie Królestwa Spokoju nigdy się nie kończy.
Margaret Atwood – pisarka. poetka i krytyczka literacka

Proza Ursuli Le Guin tchnie inteligencją i światłem. Autorka potrafi wynieść beletrystykę do poziomu poezji i ścisnąć ją do gęstości alegorii.
Jonathan Lethem – pisarz i eseista

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Jej książki stały się klasyką – nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej. analizowany i badany nie tylko przez znawców literatury. ale i w ujęciu antropologicznym oraz psychoanalitycznym. Pisała dla dorosłych. młodzieży i dzieci. Była autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów piosenek. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy. z Nebulą. Hugo i World Fantasy Award na czele. W 2000 roku Biblioteka Kongresu USA wpisała ją na listę Żyjących Legend. Od 1958 roku mieszkała w Portland w stanie Oregon. Nakładem Prószyński i S-ka ukazał się jej bestsellerowy cykl ‚Ziemiomorze’. ‚Sześć światów Hain’ oraz ‚Rybak znad Morza Wewnętrznego’. Ursula K. Le Guin zmarła 22 stycznia 2018 r.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 55.9


Artysta

Autor: Wojciech Mann

Nie oceniałem jego obrazków. były taką samą częścią mojej codzienności jak meble w mieszkaniu. firanki w oknach czy kolor ścian. Jednak słuchając mimochodem tego. co ojciec mówił o różnych wydarzeniach czy faktach artystycznych. zacząłem orientować się. jak ważne jest rozróżnianie tego. co brzydkie. a co ładne. Nie potrafię powiedzieć. czy wieloletnie obcowanie ze sztuką. którą tworzył. ukształtowało mój gust. ale z całą pewnością pozwoliło mi docenić to. co robił. Jakby na przekór oficjalnie dominującej szarzyźnie i braku fantazji tamtych lat. jego obrazy uderzały feerią kolorów i śmiałością ich zestawiania. Mam to szczęście. że mimo dość lekceważącego podejścia Kazimierza Manna do archiwizacji swoich prac. udało mi się część z nich uratować i wszystko. co wisi u nas na ści

39.99: https://woblink.com/ebook/gorecki-maria-wilczek-krupa-140550u

Cena:


ISBN

9788381680073: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/dodatkowe-lata-latwe-cwiczenia-na-pelna-sprawnosc-ciala-i-umyslu-w-kazdym-wieku-f-schnack-g-elstner-140719u

Cena:


ISBN

9788381680462: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/uzdrowienie-po-udarze-cofanie-skutkow-i-zapobieganie-kolejnym-udarom-dow-mike-david-dow-140715u

Cena: David Dow


Życie pozapsychotropowe

Autor: Karol Neubauer

Myśli samobójcze. wyalienowanie i depresja. Choroba afektywna dwubiegunowa.Kilka nieudanych terapii.

Tak wygląda świat 30-letniego Karola. Za namową lekarza prowadzi dziennik. opisując przeżycia z dzieciństwa. Mówi o swoich marzeniach i lękach. Każdy dzień dla chłopaka to odkrywanie swojej koszmarnej i przerażającej świadomości. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania. dlaczego zachorował? Czy powodem był ojciec-rozwodnik. który nienawidził matki Karola. czy może babcia chora na Alzheimera. z którą chłopak mieszkał przez kilkanaście lat?

Za namową swojej partnerki przestaje brać leki. Dziewczyna bowiem utwierdza go w przekonaniu. że to one wywołały chorobę. a bez nich będzie czuł się lepiej. Chłopak ląduje w szpitalu psychiatrycznym. gdzie bez

10.5: https://woblink.com/ebook/przemyslny-porportuk-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-jack-london-140806u

Cena:


Ziemia jałowa

Autor: Magdalena Okraska

Ci. których kolorowy pociąg z napisem „transformacja” powiózł wesoło daleko w przód. nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć. że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi. z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty. pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co. skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy. a żeby z niego nie wypaść. trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie.Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków. Życie. które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni. huty. odlewni czy wytwórni. kilka razy zamigotało i przygasło. Z ust do ust powtarzano mantrę – s

:

Cena:


Ziemia jałowa

Autor: Magdalena Okraska

Ci. których kolorowy pociąg z napisem „transformacja” powiózł wesoło daleko w przód. nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć. że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi. z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty. pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co. skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy. a żeby z niego nie wypaść. trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie.Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków. Życie. które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni. huty. odlewni czy wytwórni. kilka razy zamigotało i przygasło. Z ust do ust powtarzano mantrę – s

:

Cena:ewa kucharska stasiak, manwhore tom 1 pdf, teraz bajty. informatyka dla szkół ponadpodstawowych. zakres podstawowy. klasa i, czarny młyn pdf, prawo miedzynarodowe prywatne, gdy upadne, szczapa neonatologia, elite pdf, majami zły pies chomikuj, polskie audiobooki, edmund friszke, czarny młyn pdf, victor hugo katedra notre dame, nauka angielskiego od podstaw pdf, cmętarz zwieżąt king, gta vice city, piotr cegłowski, kształcenie pielęgniarek, uwaga promieniowanie, kolory sztandarów, moje wypieki na cztery pory roku, ćpuny wojny…