Skrzydła dla motyla

Autor: Ntailan Lolkoki

Masajka Ntailan Lolkoki dorasta na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. W wieku dwunastu lat zgodnie z tradycją swojego plemienia zostaje obrzezana i odtąd czuje się obco we własnym ciele. Kilka lat później poznaje w Nairobi młodego angielskiego żołnierza i wyjeżdża z nim do Anglii. a potem do Niemiec. Biorą ślub. jednak małżeństwo rozpada się. ponieważ seks jest dla niej koszmarem.

Po separacji Ntailan zostaje modelką i znajduje sobie miejsce w wykwintnym świecie bogaczy. jednak w jej sercu panuje mrok. Pozostaje kimś obcym we własnym ciele. Dręczą ja lęki i depresje. Dzięki Waris Dirie dowiaduje się o możliwości przeprowadzenia operacji rekonstrukcyjnej dla ofiar okaleczenia żeńskich narządów płciowych (FGM).

Ntailan. która dzisiaj mieszka w Berlinie. decyduje się na ten trudny krok i po operacji odczuwa po raz pierwszy szczęście kobiety. Otwarcie i szczerze opisuje. jaki wpływ operacja rekonstrukcyjna wywarła na jej odczucia. jak odkrywa swoje ciało i w efekcie samą siebie. Pełna radości zaczyna życie. w którym wreszcie znajduje spełnienie.

Jako dziewczynka Ntailan Lolkoki została okaleczona i przez długie lata milczała. Jako dorosła kobieta otrzymała szansę. by cofnąć to. co się stało.

Pasjonujące wspomnienia odważnej kobiety. która otwarcie mówi o swoich cierpieniach – i swoim wybawieniu.

To nie jest po prostu wstrząsająca książka (…) jest autentyczna. nieprzefiltrowana. bezpośrednia.

‚Hamburger Morgenpost’. 25.09.2017

(…) Desert Flower Center Waldfriede było jak przysłowiowa ostatnia deska ratunku. Za pośrednictwem swojej książki Ntailan Lolkoki pragnie pomóc innym okaleczonym kobietom. by także one zdołały się jej uchwycić.

‚Berliner Abendblatt’. 09.12.2017

Bardzo poruszająca!

‚SUPERillu’. 28.09.2017

Chociaż przygnębiający temat okaleczania żeńskich narządów płciowych ciągnie się niczym czerwona nić przez wszystkie rozdziały jej życia. historia Ntailan emanuje nadzieją i inspiruje.

Frauenrechte.de (Clara Hoffmann). 18.08.2017

Lolkoki w swojej książce opisuje własne życie niczym niespokojną odyseję w poszukiwaniu spełnienia.

‚Die Presse’. 23.07.2017

Ntailan Lolkoki dorastała we wsi w pobliżu Barsaloi na północy Kenii. Gdy miała dwanaście lat zgodnie z tradycją swojego plemienia została obrzezana. Dzisiaj artystka mieszka w Berlinie i angażuje się m.in. w działalność Desert Flower Center. przeciwko przemocy wobec kobiet i przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


ISBN

9788364526657: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/jan-walc-biografia-opozycjonisty-jan-olaszek-135267u

Cena:


Różności. Fraszki w szczególności

Autor: Andrzej Wilbik

Błyskotliwe i humorystyczne wierszyki oraz prozatorskie opowieści Andrzeja Wilbika w lekki sposób podejmują niełatwą tematykę skomplikowanych relacji damsko-męskich. codziennych rozterek oraz nałogów i słabości. Opisują to. co człowiekowi najbliższe – życiowe dylematy i problemy dnia codziennego.

Lekkie. zabawne utwory są doskonałą odskocznią od szarej rzeczywistości i nietuzinkowym sposobem na poprawę nastroju. Każda z fraszek zakończona jest trafną. często zaskakującą puentą. To wszystko sprawia. że publikacja „Różności. Fraszki w szczególności” jest doskonałą lekturą dla osób z dużym poczuciem humoru i z dystansem podchodzących do życia.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 16.9


Otulone ciemnością

Autor: Hanna Greń

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury.

Komisarz Benita Herrera. po raz pierwszy w swojej karierze. staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety. a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok. przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa. że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim. dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości. że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz. wszystko wskazuje na to. że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły. Konrada Procnera. który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami. z pomocą przyjaciół. uda im się schwytać szaleńca. zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9asiunia pdf, jak w ulu, jak zawsze zygmunt miłoszewski, kwestia ceny pdf, jezyk logo, kompozytorzy polscy 21 wieku, didier eribon, piorun angel payne pdf, opowiadania romantyczne, samantha young wszystko przed nami pdf, franciszek ksawery dmochowski, za zamkniętymi drzwiami mobi, baldur’s gate 2 neera zadanie, lotnictwo cywilne, ksenia bołotnikowa, kłamstwa, którymi żyjemy, slepy tor, marcin wolski las vegas, władysław tatarkiewicz historia filozofii, ekonomia w jednej lekcji, pieśń o cnocie…