The Old Curiosity Shop

Autor: Charles Dickens

1839. It tells the story of Nelly Trent and her grandfather as they wander the English countryside. north of London. trying to evade Daniel Quilp. probably Dickens’ most evil villain. Nell’s grandfather has borrowed money from Quilp to support a gambling habit and has lost everything. including the curiosity shop. But Quilp isn’t sitting still. his spies are everywhere. Meanwhile a stranger is also looking for Nell’s grandfather. Dickens’s depiction of the fate of his main characters is famously harrowing and unfailingly suspenseful. but not the least of its charms is that it is embellished with a supporting cast of figures as grotesque and colorful as anything in the Old Curiosity Shop itself.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Epidemia

Autor: Alex Kava

W Chicago młody mężczyzna skacze z osiemnastego piętra luksusowego hotelu. W Alabamie młoda kobieta napełnia kieszenie kamieniami i wchodzi do rzeki. Dwa samobójstwa. dwie sprawy dla lokalnej policji. Jednak gdy okazuje się. że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa. śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy. Przydzielona do sprawy agentka Maggie O’Dell nawiązuje współpracę z Ryderem Creedem. wyspecjalizowanym ratownikiem. W toku śledztwa trafiają na ślad głęboko zakonspirowanego spisku. który może doprowadzić do zagłady. Zegar tyka. czasu jest coraz mniej. a przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażenia ogromnej liczby ludzi. Jutro może być za późno

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Собачье сердце (Psie serce)

Autor: Michaił Bułhakow

„Собачье сердце” – одно из самых любимых читателями произведений Михаила Булгакова. Вас ждет рассказ о необыкновенном эксперименте гениального ученого. Известный московский профессор Преображенский решается на эксперимент по пересадке гипофиза умершего бездомного пьяницы и хулигана Клима Чугункина милому псу Шарику. найденному на улице. Очеловечивание произошло. но эксперимент. увы. не удался. Вместо доброй собаки на свет появляется безобразный. тупой и агрессивный Полиграф Полиграфович Шариков. который унаследовал от своего «донора» лишь дурные черты. Цепкая натура дебошира и разгильдяя – к несчастью. мерзкая. наглая. неблагодарная – подавляет благородное собачье сердце. и профессору ничего не остается. как совершить обратное превращение…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Fighterzy

Autor: Marcin Szymaniak

To nie jest książka o filmowych herosach. To opowieść o prawdziwych polskich wojownikach. Żołnierzach z krwi i kości. Stanęli do walki z przeciwnikami równymi sobie. I okazali się lepsi. 

Pierwszy polski komandos. zdobywca Smoleńska.

Ciężarna kosynierka gromiąca Kozaków.

Polski as pancerny w tankietce. 

Człowiek-ryba. najlepszy dywersant II wojny światowej. 

Komandos znad Wisły versus Armia Mahdiego.

… i wielu innych fighterów.

Marcin Szymaniak. publicysta „Focusa Historia”. odtwarza kluczowe momenty w życiu biało-czerwonych wojowników. Poczujesz zapach prochu i smród palonych ciał. Usłyszysz wybuchy pocisków i świst szabel. Zobaczysz strach w oczach wrogów. Staniesz ramię w ramię z najlepszymi polskimi fighterami i dowiesz s

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.8


Hate list. Nienawiść

Autor: Jennifer Brown

Wyobraź sobie. że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek. którego kochasz.

Nick. chłopak Valerie. zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna. chcąc go powstrzymać. uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział. ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi. których oboje nienawidzili. Listy. według której Nick przeprowadził egzekucję.

Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do „odstrzału” kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą. jaką odegrała w masakrze?

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 32.9oświecenie w polsce prezentacja, dieta w insulino pdf, tragedia racine a, wiesław karolak, nawiedzony shirley jackson, a po burzy, ebooki za darmo, toksykologia książka pdf, bajki robotów audiobook, bitwa pod jeną i auerstadt, obraz starości w literaturze, piotr moskal, termodynamika techniczna zadania z rozwiązaniami, audiobook księgi jakubowe…