ISBN

9788380886179: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/komorki-macierzyste-jonathan-slack-31857u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/31845/epub

1:

:

Cena:


Oświęcim. Pamiętnik więźnia

Autor: Halina Krahelska

Pamiętnik ten został napisany przez ciężko chorego młodego chłopaka. który został zwolniony z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Impulsem do napisania pamiętnika było przede wszystkim żarliwe przywiązanie. do pozostawionych w obozie towarzyszy.

W każdym dniu. po wiele razy powracał do nich myślą i zdawało mu się. że szczegółowe opisanie. utrwalenie wszystkich okoliczności obozowego męczeństwa jest obowiązkiem tego. który się wydostał. jakkolwiek nie miał żyć dłużej.

 

Uważał również. że konieczne jest przedstawienie różnorodności więźniów Oświęcimia. ponieważ społeczeństwo wie o tym nie wiele. często też ludzie przedstawiają sobie rzeczy inaczej. niż wyglądają.

 

Aut

59: https://woblink.com/ebook/nekros-ewa-domanska-31927u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


Macierzyństwo

Autor: Agnieszka Gawron

Prezentowana publikacja o literackim macierzyństwie początku XXI w. inspirowana była doświadczeniem osobistym i lekturowym autorki. która opowiada o matkach nie tylko jak o literackich bohaterkach. lecz także rzeczywistych kobietach. W interpretowanych dziełach. sytuujących się najczęściej na styku fikcji i autobiografii. macierzyństwo jest ważnym źródłem twórczej wyobraźni. która umożliwia zmianę kulturowych reguł pisania o tym kobiecym doświadczeniu. W narracjach współczesnych matek traci ono swój wyidealizowany charakter. funkcjonując raczej jako złożone przeżycie egzystencjalne. które wymusza rewizję wielu pojęć związanych z kobiecą tożsamością. cielesnością i relacjami z otoczeniem. W analizowanych utworach z kręgu literatury wysokiej i popularnej. polskiej i obcej. autorek takich jak np. A. Na

24.9: https://woblink.com/ebook/stanislaw-brzozowski-maciej-urbanowski-32038u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 749: Geny. Projektowanie czy loteria?

Autor: autor zbiorowy

‚Zapisane w genach Naukowcy potrafią dziś już nie tylko „czytać”. ale i coraz lepiej „pisać” kod genetyczny. Nowa metoda edycji ludzkiego genomu (CRISPR) pewnie już wkrótce przyniesie Nagrodę Nobla jej twórczyniom. Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudnie. Tempa nabiera więc także – prowadzona od lat – filozoficzna debata o selekcji i ulepszaniu ludzkich zarodków. Pozwala nam ona pomyśleć o tym. co jesteśmy w stanie zrobić dla „dobrego startu” naszych dzieci oraz w jakim społeczeństwie chcemy żyć. O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści? Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu? Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi? Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy?’

Wydawnictwo: Znak

Cena:


W królestwie Monszatana

Autor: Marcin Rotkiewicz

„Genetyczne mutanty”. „niezniszczalne superchwasty”. „rakotwórcze pestycydy”. „szczepionki wywołujące autyzm”. „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny. szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne. jak je malują ekoaktywiści. politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz. niczym w średniowiecznym bestiariuszu. zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń. klarownie i wciągająco wyjaśnia. kto posługuje się rzetelnymi argumentami. a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.

To książka dla tych. którzy chcą wiedzieć. jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 30.9wyginacze łyżeczek, wacław król mój spitfire, adhd pdf, zabic sarai, wegina, monika jaworska witkowska, spowiedz heretyka, krzysztof dołęgowski, sawicz, marta kuc, king to pdf, inna kobieta 2018, ziele na kraterze książka, polski system podatkowy, wiesław łuka nie oświadczam się, virion tom 3 kiedy, jan kulczyk biografia niezwykła, marta obuch, jane austen i jej racjonalne romanse, słownik medyczny łacina, zabójcze ciał, ile ważą chmury…