Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela

Autor: Dariusz Lipiński

Wbrew temu. co mógłby sugerować podtytuł. książka nie jest jedynie relacją z rowerowej wyprawy z Paryża do Santiago de Compostela. choć – oczywiście – jest nią również. Nie jest przewodnikiem turystycznym po trasie pielgrzymkowej. choć zawiera jego elementy. Jest – pisaną z nietypowej perspektywy siodełka rowerowego – próbą publicystycznej analizy niektórych problemów współczesnej Europy (tożsamość Europy. chrześcijaństwo. islam. średniowiecze. źródła i mechanizm działania współczesnej poprawności politycznej itd.). którymi w innych formach autor zajmował się wcześniej jako poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Oprócz tego: trochę rozważań religijnych i filozoficznych. a także garść napisanych w lekkim stylu osobistych wspomnień. jak to z tą Europą dawno temu (a przecież tak niedawno) bywało.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Ja. Bona

Autor: Janina Lesiak

Bona Sforza di Aragona. żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów idzie przez życie kierując się dwoma drogowskazami: słowem „chcę – voglio“ i „muszę – must“.

Jest niezwykła. Nie mieści się w swoich czasach. przerasta sobie współczesnych. triumfuje i ponosi klęskę. Nie da się jej zamknąć w żadnych ramach. ocenić i pojąć. bo należy do kobiet nieujarzmionych i nieokiełznanych w swym pragnieniu osiągnięcia wszystkiego. co służy państwu i dynastii.

Taka byłam – mówi – posłuchajcie. może uda się wam uniknąć moich błędów.

Inteligencja i odwaga. to według autorki książki najbardziej charakterystyczne cechy Bony. I może jeszcze to. że nie umiała kochać. bo jej tego nie nauczono…

Ja. Bona – to próba zrozumienia

:

Cena:


NIEznajomi

Autor: Urszula Poznanski

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi. że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym. że mówi prawdę. Paraliżuje cię strach. Masz ochotę chwycić za nóż. Wyobraź sobie: wracasz do domu. a twoja narzeczona cię nie poznaje. Bierze cię za włamywacza. Gorzej. za gwałciciela. Robisz wszystko. by się opamiętała. Ona jednak zażarcie cię atakuje. Uważa. że oszalałeś. Co jest prawdą? Komu uwierzysz? Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech. Ponad 10 tygodni na liście bestsellerów „Der Spiegel”

Wydawnictwo: Mando

Cena: 39.9


Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce

Autor: Michał Szczegielniak

Autorzy publikacji podjęli próbę charakterystyki wybranych działań podejmowanych przez grupy jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Polsce. Przede wszystkim. poprzez ukazanie wielu sposobów współdziałania. autorzy pragną zwrócić uwagę na różnorodne strategie. jakie wdrażają JST. Główna uwaga została zwrócona na samorząd gminny. ponieważ w opinii autorów jest on podstawową jednostką samorządu terytorialnego. co znajduje również potwierdzenie w obowiązujących aktach normatywnych regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce. Ponadto. jest on najbliżej mieszkańców. przez co powinien wzorcowo realizować idee samorządności. w ramach której mieszkańcy partycypując w działaniach z

47.25: https://woblink.com/ebook/leksykon-dyplomatyczny-julian-sutor-133408u

Cena:paweł loroch wiek, charlotte i koń marzeń, barbara giertych, trudna decyzja, przypadek czy przeznaczenie, joanna jax zanim nadejdzie jutro, kamasutra czyli traktat o miłowaniu pdf, nie umieraj do jutra, sprawdzian z genetyki, słownik psychologiczny pdf, barry schwartz paradoks wyboru, nie hańbi, ibuk libra wsb, julia james, spawanie książka pdf…