Mistyka codzienności

Autor: Joachim Badeni

Czy żywe doświadczenie religijne. mistyka i spotkanie z Bogiem to tylko puste hasła. z którymi rozprawiły się współczesna psychologia i nauki ścisłe?

Mistyka codzienności to zbiór w większości niepublikowanych dotąd tekstów Joachima Badeniego. znakomitego dominikańskiego kaznodziei. duszpasterza akademickiego i arystokraty o nietypowym jak na duchownego poczuciu humoru. Ojciec Badeni przedstawia bardzo osobistą wizję życia duchowego. w której Bóg pociąga nas poprzez piękno i urok swej Osoby. a wiara jest zmaganiem się. wzajemnym „przymierzaniem” Stwórcy i człowieka. Książka ojca Joachima to z jednej strony świadectwo własnych duchowych poszukiwań. z drugiej bezcenny przewodnik dla tych. którym pytania o Boga i sens życia nie dają spokoju.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena:


David Copperfield. WYDANIE DWUJĘZYCZNE polsko-angielskie

Autor: Charles Dickens

David Copperfield autorstwa słynnego Charlesa Dickensa to wielowątkowa powieść obyczajowa. opowiadająca losy wrażliwego dziecka. a potem dorastającego młodzieńca. Dickens z typową dla siebie przenikliwością obnaża problemy społeczne XIX-wiecznej Anglii. wprowadza do swojej historii niesamowicie barwnych bohaterów. wzrusza i skłania do refleksji. To z pewnością jedno z najważniejszych dzieł tego angielskiego pisarza. w którym zawarł wiele wątków autobiograficznych. co sam niejednokrotnie podkreślał.

 

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Przygotowaliśmy także wiele innych pub

:

Cena:


Dziewczynka z zapałkami. Wydanie dwujęzyczne na Boże Narodzenie

Autor: Hans Christian Andersen

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena. Ta napisana prozą opowieść powstała w 1845 roku. wtedy też została opublikowana po raz pierwszy. Fabuła jest silnym nawiązaniem do życia autora. który wywodził się z ubogiej rodziny. Istnieje przekonanie. że baśń ta zawiera głęboki sens oraz ponadczasową wymowę. która po dziś dzień jest aktualnym przesłaniem. Idea miłosierdzia i troski o innych jest nam szczególnie bliska właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie warto również znaleźć chwilę na przybliżenie jej najmłodszym poprzez klasykę literatury światowej.

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki

69.99: https://woblink.com/ebook/wielka-ksiega-koszykowki-bill-simmons-139832u

Cena:


Otchłań

Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Czy wiecie co to jest cierpieć? Co to jest wić się w konwulsjach bólu? Co to jest powtarzać sobie w duszy i ustami: bez rady! bez rady?!… Czy wiecie. co to jest położenie bez wyjścia. starajcie się to zrozumieć: położenie bez wyjścia… starajcie się to zrozumieć. wniknąć w to zdanie. Nie tak. jak się mówi sto razy na dzień. ale wniknijcie w to. Tkacz. który nie ma majątku. który czuje. że ślepnie. który utrzymuje rodzinę z pracy — oto jest sytuacja bez wyjścia…

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9programowanie strukturalne i obiektowe, codename panzers faza trzecia, audio buk, anna skolimowska, sense and sensibility pdf, www.ibuk.pl, taki trochę chory, włodzimierz sołowjow, szewczyk dratewka janina porazińska, zemsta gangstera freedisc, my dilemma is you, rywalki kiera cass pdf, miłość na manhattanie, świadome życie, kuracja smarzowski, kaczka dziwaczka mp3 chomikuj, płuczki reszka, lesio, cześć co słychać pdf, agata michalak, pani wladza, jan wilkans, ibuk libr…