Święta z milionerem

Autor: Lynne Graham

Media aż huczą od skandalu. jaki wywołał znany bankier Vito Zaffari. Vito z wiadomych sobie powodów zamiast wyjaśnić sytuację. ukrywa się przed paparazzi na angielskiej prowincji. Przyjdzie mu tu spędzić samotne święta Bożego Narodzenia. A jednak w dniu Wigilii do jego drzwi puka nieznajoma dziewczyna. Właśnie rozbiła samochód i nie ma jak wrócić do Londynu. Vito podejrzewa. że to dziennikarka. jednak nie potrafi wyrzucić jej z domu w śnieżną noc…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788301203207: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/kultura-jezyka-polskiego-tomasz-karpowicz-138295u

Cena:


Uwięzieni w raju

Autor: Xavier Güell

Praga. 10 sierpnia 1942 roku. Hans Krasa. czeski kompozytor i dyrygent pochodzenia żydowskiego. zostaje aresztowany przez SS i deportowany do obozu koncentracyjnego w Theresienstadt. Ma 42 lata. Razem z nim trafiają do obozu inni kompozytorzy. tacy jak Gideon Klein. Pavel Haas czy Viktor Ullmann. oraz wielu muzyków i śpiewaków. Nazistowskie władze z Adolfem Eichmannem na czele chcą uczynić z Theresienstadt wzorcowy obóz. za pomocą którego mogłyby pokazać światu. że Żydzi nie są mordowani – wręcz przeciwnie. pozwala im się na prowadzenie ożywionego życia kulturalnego oraz tworzenie i wykonywanie muzyki na najwyższym poziomie.

Hans Krasa i pozostali muzycy nie mają złudzeń co do czekającego ich losu. ale by przeżyć. podejmują diaboliczną grę z nazistami. Muzyka staje się jedynym sposobem na uniknięcie transportu do obozu zagłady w Auschwitz i wzmocnienie więzi pomiędzy tymi. którzy nie mogą zmienić swojego przeznaczenia. W powieści pojawia się jeszcze jedna bohaterka: arystokratka Elizabeth von Leuenberg. jedna z najbardziej cenionych w Rzeszy specjalistek w zakresie genetyki.

Xavier Güell utkał z tych wszystkich postaci niezwykłą opowieść o walce sztuki z barbarzyństwem. o cierpieniu i sposobach na jego przezwyciężenie. To przepiękny hołd złożony muzyce. która wykracza poza zwykłą ludzką wrażliwość. To również głęboka i pełna pasji historia o przeżywaniu miłości tak. jakby nie było jutra. Powieść. której nie chce się wypuszczać z rąk.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99kłamstwa locke a lamory, zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwie pierścionek pdf, metodologia pdf, kryminologia feministyczna, sprzedawczyk paul beatty, ibuk libra uwr, honoryfikatywność koreański, ekologizm, konwenanse co to, władysław tatarkiewicz o szczęściu, cukier sól tłuszcz, systemy gospodarcze, metoda pest pdf, kristina ohlsson, przeminęło z wiatrem audiobook, literatura xx wieku, zapożyczenia z rosyjskiego…