Nasz chłopak

Autor: Daniel Magariel

Ojciec i jego dwóch nastoletnich synów wygrali „wojnę”. jak nazywają trudny rozwód i walkę o prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi. Zostawiają dom w Kansas i jadą przez noc do Nowego Meksyku. by zacząć od początku. podekscytowani szansą na nowe życie we trzech. Od podstaw budują codzienność. wydawałoby się – zwyczajną – chłopcy idą do szkoły. ojciec zdaje się pracować. nawiązują znajomości.

Wkrótce jednak pojawiają się złowieszcze zapowiedzi zmian – martwe i nieobecne spojrzenie ojca. nocne hałasy. coraz dziwniejsi goście. Chłopcy obserwują. jak ich świat zaczyna się zmieniać i ogarnia go chaos. Daniel Magariel przedstawia nam fascynującą postać walczącego o normalność rodzica i porażający obraz współuzależnionej rodziny.

Zachwycający. niezwykle dojrzały

27.9: https://woblink.com/ebook/kim-jest-czlowiek-abraham-joshua-heschel-katarzyna-wojtkowska-126445u

Naznaczona

Autor: Adelia Saunders

Przemierzająca najpiękniejsze miasta świata historia o sile przeznaczenia

Magdalena ma niepokojący dar. Widzi słowa wypisane na ciele ludzi. których spotyka. Imiona. daty. szczegóły z życia opisują miłość. śmierć i grzechy. które popełnili.

Kiedy w Paryżu poznaje Neila. jest zaintrygowana. że na policzku ma wypisane jej imię. W mieście przebywa też jego ojciec. który chce odkryć prawdę o swej zmarłej matce. słynnej pisarce. która porzuciła go tuż po urodzeniu.

Chłopak zakochuje się w Magdalenie. urzeczony jej bladymi oczami i tajemniczą aurą. Ona sama rozpaczliwie próbuje naprawić błędy po śmierci najlepszej przyjaciółki. bo wie. że dzięki swojemu darowi mogła zapobiec tragedii.

Przypadek albo przeznaczenie splatają losy trójki bohaterów. a dar Magdaleny może być

Wydawnictwo: W Drodze

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia

Autor: Daniel Tammet

Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to szczególnie ważna informacja. ale Daniel cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. które sprawia. że widzi kolory. kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska. a cyfry. które ją tworzą. kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Daniel potrafi dokonywać obliczeń. których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. Liczby są od najmłodszych lat jego najwierniejszymi przyjaciółmi – najbardziej lubi cyfrę cztery. podobnie jak on „cichą i nieśmiałą”.

Daniel Tammet nie jest jednak oderwany od rzeczywistości. Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. a także problemach. z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek. „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem i szansę spojrzenia na świat jego oczami.

„Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu. liczy wszystkie rzeczy. które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.” „The Independent”

„Danniel Tammet jest człowiekiem o niezwykłym umyśle. Dlatego tym bardziej godne podziwu są jego skromność i prostoduszność. które przebijają z tej arcyciekawej książki. Jeszcze do niedawna ludzie tacy jak on nazywani byli ‘idiotami-sawantami’. ale na szczęście cząstka „idiota” została słusznie odrzucona. W tym człowieku nie ma bowiem nic idiotycznego.” „The Sunday Times”

„„Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” jest przypuszczalnie pierwszym raportem z wnętrza umysłu sawanta (…). W Tammecie zdumiewająca jest przede wszystkim nie tyle niezwykłość jego umysłu. ile fakt. że potrafi nam o nim opowiedzieć.” „Daily Mail”

„Można powiedzieć. że Tammet powrócił z podróży w świat autyzmu. miejsca niemal niedostępnego dla naukowców i rodziców.” ABC News