Kulisy ‘Ndranghety

Autor: Arcangelo Badolati

Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie to historia cudzoziemek w klanach ‘Ndranghety. najpotężniejszej mafii na świecie.

Oto. jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti. kobiet. które dorastały i wychowały się w świecie. w którym ‚’Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni’. a którym potem przyszło pełnić funkcję szefów i lojalnych „zastępczyni” w klanie. stosując w Kalabrii wymuszenia. zastraszania i trzymając w ryzach handel kokainą.

W niniejszej książce przeplatają się historie kobiet. które odegrały niezwykle ważną rolę w przestępczych klanach. Mowa tu między innymi o Edycie Kopaczyńskiej. małżonce wielkiego bossa Michela Bruni. jedynej Polce. która została skazana przez włoski sąd prawomocnym wyrokiem za przynależność do organizacji mafijnej. A także o Słowaczce Lucii Bariovej. konkubinie Vincenza Forastefano. ojca chrzestnego z Cassano. Pojawia się także historia Ukrainki. Oksany Verman. kochanki Salvatore Pititto. handlarza narkotykowego dbającego o interesy z narkotykowym rynkiem kolumbijskim.

W książce znajdują się również informacje poświęcone obecności mafii kalabryjskiej w Stanach Zjednoczonych. Kanadzie i Australii. mamy tu też doskonały pogląd na to. jak bossowie i picciotti przy współpracy z historycznymi rodzinami Cosa Nostry. Bonnano i Gambino opanowują i poszerzają rynek narkotykowy. Na koniec. aby zrozumieć moc ‘Ndranghety na światowej szachownicy handlu narkotykami. zawarte zostały informacje na temat największych. znanych brokerów narkotykowych takich jak: Nicola Assisi. Pasquale Marando. Roberto Pannunzi. Domenico Trimboli i Salvatore Mancuso.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


Jak żuk gnojak kulę toczył

Autor: Katarzyna Michalec

Czy ktoś kiedyś myślał o tym.

czemu żuczek. a nie motyl

toczy przez las wielką kulę?

Po co ona mu w ogóle?

Jest obiektem do badania?

Służy mu do szpiegowania

albo sławę da mu w świecie?

Odpowiedzi tu znajdziecie.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Lex cryptographia

Autor: Jakub J. Szczerbowski

Technologia blockchain stanowi wyzwanie dla porządków prawnych. Powodem tego jest zastosowanie kryptografii dla zapewnienia niezmienności danych. Umożliwia ona tworzenie bezpiecznych rejestrów. które mogą zapisywać wartości ekonomiczne i odwzorowywać instytucje społeczne. Zgodnie z zamierzeniami jej twórców technologia ta ma stanowić – przynajmniej częściową – alternatywę dla bezpieczeństwa transakcji dotychczas gwarantowanego przez sądy. W najbardziej skrajnej wersji tego poglądu mowa jest nawet o zastąpieniu norm prawnych kodem komputerowym (code is law).

W monografii omówiono zagadnienie znaczenia technologii blockchain dla prawa. Autor poruszył problematykę kwalifikacji jednostek rozliczeniowych stosowanych na blockchainach oraz oświadczeń s

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Ryzyk-fizyk czyli sens niepoważnych eksperymentów naukowych

Autor: Michał Krupiński

Jeśli sądzisz. że fizycy podchodzą do wszystkiego z powagą i zamknięci w sterylnych laboratoriach wyko-nują wyłącznie doświadczenia. które mają rozwiązać największe zagadki ludzko¬ści. to… jesteś w grubym błędzie! Autor tej książki dowodzi. że nawet szacowni badacze. poszukując prawdy. bez wahania wykonują eksperymenty naukowe z pozoru pozbawione sensu. a nawet śmieszne. Choćby takie. które przybliżą nas do odpowiedzi na pytania: Ø Na ile kawałków łamie się spaghetti. lazania i świąteczny opłatek? Ø Jak chodzić po wodzie. nie będąc Jezusem? Ø Jak nie wylać kawy? Ø Dlaczego bąbelki w piwie czasem toną? I chociaż sporo tych doświadczeń prowadzi na manowce. to właśnie takiemu nowatorskiemu podejściu zawdzięczamy postęp w rozumieniu fizycznej rzeczywistości. Ryzyk-fizyk dowodzi tego. opierając się na przykładach. których niezwykłość wynika ze… zwyczajności. Daj się wciągnąć opisom przezabawnych doświadczeń i klarownych wyjaśnień procesów fizycznych. z którymi stykamy się na co dzień. i użyj tej książki jako klucza do barwnego świata samodzielnych odkryć. Zobaczysz. że wszystko wokół stanie się dla ciebie źródłem ekscytujących przeżyć!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 29.9


30.9

https://woblink.com/ebook/ostatnia-obsesja-natalii-ewa-madeyska-136018u: https://woblink.com/product-publication/download/136018/epub

:

Cena:


Assassin’s Creed: Last Descendants. Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów

Autor: Matthew J. Kirby

RODZI SIĘ NOWY PORZĄDEK ŚWIATA

Do odnalezienia pozostał ostatni fragment Trójzębu Edenu. Dwie pozostałe części tego potężnego artefaktu – ząb wiary i ząb strachu – wpadły już w ręce działającego samodzielnie byłego agenta templariuszy – Isaiaha. Z zębem oddania stałby się niepokonany. Tymczasem Owenowi i jego towarzyszom udaje się przekonać templariuszy i asasynów do połączenia sił w celu powstrzymania Isaiaha. póki jeszcze jest to możliwe.

W symulacji. która odtwarza wydarzenia sprzed przeszło tysiąca lat. duński wojownik Styrbjörn Silny prowadzi Jomswikingów przeciw królowi Danii. Haraldowi Sinozębemu. To właśnie tereny. na których ścierają się armie Wikingów. kryją tajemnicę ostatniego fragmentu Trójz

:

Cena:poradnik gothic 1, laboratorium w szufladzie fizyka, romans historyczny nowości, quantum tom 6 pdf chomikuj, słownik rosyjsko polski pdf, polska pis, marian hopej, połączenia podatne, lencioni, danuta mylek, jakub żulczyk ślepnąć od świateł pdf, wielka ksiega cipek ksiazka pdf, geologia polski, księżniczka z lodu pdf, pilch spis cudzołożnic, agnieszka petelicka wiek…