Strzyga. Opowieść niesamowita

Autor: Andrzej Sarwa

Strzyga. To się zdarzyło w Sandomierzu! Opowiadanie oparte na faktach! Fragment książki: „Drzwi otworzyły się z niemiłosiernym skrzypieniem przerdzewiałych zawiasów. Najpierw spostrzegła dłoń ze świecą. a potem wchodzącego grabarza. Z tyłu za grabarzem rysowała się sylwetka duchownego w sutannie i birecie na głowie. Grabarz na jej widok przeżegnał się najpierw. potem splunął trzy razy i jednym skokiem znalazłszy się przy kobiecie. począł wyszarpywać jej koszulę z zębów… A potem? Żeby się dowiedzieć. trzeba przeczytać całe opowiadanie! Andrzej Sarwa: pisarz. poeta. tłumacz. dziennikarz. Jego dorobek obejmuje 168 samodzielnych książek. Obok literatury pięknej – poezji i prozy. są to opracowania z zakresu religioznawstwa. poradniki dotyczące uprawy roślin oraz przekłady z języków obcych. Jeg

13.9: https://woblink.com/ebook/pseudohellenika-czyli-siedem-esejow-na-siedem-dni-podrozy-po-grecji-mariusz-bylinski-17701u

Cena:


Zatem iść. nie zbaczając

Autor: Andrzej Darski

‚Poeta po mistrzowsku związał japoński kształt utworu z ideą przemijania. bliską nam. sfrustrowanym Europejczykom. Świat wyzierający z poezji Andrzeja Darskiego. choć momentami niepokojący. wydaje się uporządkowany i przyjazny’. Andrzej Zaniewski

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 10


Nowa Europa Wschodnia 5/2015

Autor: Autor zbiorowy Autor zbiorowy

Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (5/2015) dostępny już od września. a w nim m.in.: Co zmiana w Pałacu Prezydenckim oznacza dla polskiej polityki wschodniej – dyskutują Maria Przełomiec i Eugeniusz Smolar. Tomasz Targański pisze o Rosji. która się zbroi. Marcin Kaczmarski o rywalizacji o Arktykę. Maciej Falkowski tłumaczy. czy Kadyrow może zagrozić Putinowi. Wojciech Konończuk. dlaczego Rodzina Janukowycza na Ukrainie nadal trzyma się mocno. a Serhij Szabelist zastanawia się. czy Charków może ulec prorosyjskim nastrojom. Ponadto Wojciech Górecki pisze o końcu abchaskich złudzeń. Łukasz Fyderek o początku historii na Bliskim Wschodzie. Tomasz Horbowski o nietypowych mołdawsko-naddniestrzańskich szkołach. a Piotr Kępiński o tym. czym jest Wilno. Prezentujemy także specjalny dodatek „Rosja w dyskursie publicznym w Czechach i w Polsce”. Zachęcamy do lektury!     Pełny spis treści: http://new.org.pl/2308.post.html

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 14.4


Chwile oderwane

Autor: Konstanty A. Jeleński

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej. tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności. w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach. szkicach. notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka. którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego. suwerennego Polaka i Europejczyka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 41


ISBN

9788379002948: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook/huna-i-ho-oponopono-starozytna-wiedza-wspolczesnie-wojciech-filaber-17824u

Cena:


ISBN

9788301184841: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/scrum-czyli-jak-robic-dwa-razy-wiecej-dwa-razy-szybciej-jeff-sutherland-18924u

Cena:wielki książę litewski, krzysztof małachowski, ida kurcz, sztuka kochania książka, rient, transport kolejowy pdf, jak uwodzi drań chomikuj, tomasz kin bez przedawnienia, kapelusz pani wrony pdf, trening twórczości, jakub dymek, tajemnice hoteli dubaju pdf, agnieszka miklis, juz nie zapomnisz mnie, wielki bazar złoto brayana, koło czerwone, mowa zależna angielski ćwiczenia pdf, gaździk ortopedia, ostatni pocałunek pdf, malcolm xd pastrami, na miarę komedia krzyżówka…