Rzymianka. Studium historyczno-obyczajowe

Autor: Jan Wolfram

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Ze wstępu: „Upadek narodów datuje się wszędzie w historii od upadku moralności i cnót. a upadek cnót od upadku kobiet. Dopóki kobieta pełni obowiązki swoje jako córka. żona. matka i gospodyni domu. dopóty jest i mężczyzna z pewnością mężem. ojcem. obywatelem w całym znaczeniu tego wyrazu; gdyż cnoty wyssane z piersi matki. wypielęgnowane przy jej sercu. wykołysane w miłości. musiały go zahartować do życia. nauczyć miłować powinność i wypełniać ją sumiennie… Więc powołanie kobiety jest wielkie i zaszczytne… Gdzie tego nie ma – upadek jest bliski. Bardzo pouczającym przykładem jest Rzym starożytny. który by

:

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom III

Autor: Wojciech Dębołęcki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskie

12: https://woblink.com/ebook/infamia-studium-prawno-spoleczne-bronislaw-lozinski-32329u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/32264/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788380644175: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/dykcjonarz-uczonych-polakow-i-polek-w-trzech-tomach-tom-iii-ignacy-chodynicki-32278u

Cena:


ISBN

9788379767588: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/dzienniki-lodu-jean-mcneil-32430u

Cena:klasyfikacja budżetowa paragrafy 2019, systemy zapisywania liczb sprawdzian kl 4 pdf, factfulness. dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą, andrzej krzywy wzrost, grey oczami christiana audiobook za darmo, rodzaj gruchawki, biblioteka prawnicza warszawa, e book za darmo, anatomia uległości pdf, księga psalmów, społeczeństwo nowoczesne, zarządzanie projektami krok po kroku, monika skrzypek, 41 dni nadziei opinie, ibuk opinie, graveyard keeper science, 365 dni do pobrania, duma i uprzedzenie mobi, halama loda, techniki badań, ładunki niebezpieczne, żywność wygodna i żywność funkcjonalna, 13 ksiega pana tadeusza dla dorosłych, anna zielak…