Polszczyzna spolegliwa

Autor: Andrzej Markowski

Książka ukazuje językowe aspekty Dzienników Marii Dąbrowskiej – czołowej przedstawicielki inteligencji humanistycznej I połowy XX wieku. Prowadzone przez autorkę Nocy i dni dzienniki stanowią w znacznej mierze opis języka pokolenia żyjącego w okresie II Rzeczypospolitej i pierwszej połowy PRL-u. a wykształconego jeszcze przed I wojną światową. Książka ukazuje się jako IV tom serii „Nowe monografie”. prezentującej współczesne prace polskich językoznawców. literaturoznawców i kulturoznawców.

Profesor Andrzej Markowski od kilku lat zajmuje się Dziennikami Marii Dąbrowskiej. co pozwoliło mu zwrócić szczególną uwagę na język tego dzieła. Autor przygląda się słownictwu Dzienników: elementom potocznym. frazeologii. słownictwu przestarzałemu. al

:

Cena:


ISBN

9788366234161: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/zraniony-pianista-maria-ernestam-139859u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/138377/epub

1:

:

Cena:


Co mówi Twoja krew. Holistyczne spojrzenie na wyniki badań laboratoryjnych

Autor: Ursinus Lothar

Autor. naturopata. opisuje. jak odczytywać laboratoryjne wyniki badań krwi. aby postawić diagnozę i zrozumieć pierwsze sygnały nieprawidłowości w pracy organizmu. rozpoczynające się stany chorobowe lub poważne odchylenia od normy. Jego celem jest omówienie standardowych wyników badań stosując holistyczne postrzeganie zdrowia. Wyjaśnia to w bardzo przejrzysty sposób. aby każdy sam mógł je zinterpretować. Podaje również wartościowe wskazówki na temat środków i metod terapeutycznych. które można zastosować samodzielnie. W swoich analizach powołuje się na medycynę antropozoficzną. Tradycyjną Medycynę Chińską. zachodnią medycynę naturalną. naukową medycynę laboratoryjną. oraz na swoje wieloletnie doświadczenie. Samodzielnie zinterpretuj wyni

14: https://woblink.com/ebook/czarny-deszcz-marek-tarnowicz-136769u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/140407/pdf

1:

:

Cena:czarne stopy pdf, jak pisac pamietnik, piotr domeracki, szlachta w literaturze, łukasz kister, chaima rumkowskiego, audiobook pobierz, selfizm, nowa baśń wojownicy, sentymentalna bzdura pdf, bralczyk język na sprzedaż pdf, jose mourinho książka, rozdzióbią nas kruki, wrony, obraz człowieka, ewa woydyłło wiktor osiatyński, wyrwa chmielarz pdf, adam asnyk daremne żale interpretacja, tylko kiszonki, zdania angielskie w parafrazie, hieronim łopaciński, julia james…