Warszawskie pasaże

Autor: Krzysztof Rutkowski

Techniki wypracowane w Paryżu do niczego nie przydadzą się nad Wisłą. Inny świat – zupełnie inny świat. inne powietrze. inne przebudzenia od śmierci do życia. odpadania od życia ku śmierci. przejścia inaczej tajemne. Nie mogę chodzić po tym mieście. mogę się tylko przemykać. Ale coś przychodzi do mnie: w Parku Skaryszewskim. na Bliskiej. na Grochowskiej. coś nadciąga z krzaków przy Dworcu Wschodnim. wypluskuje ze ścieków i szpar w chodniku.

To. co nadciąga. jest dawne i – najczęściej – straszne. To. co nadciąga – widzę i opisuję. To. co straszne – słyszę.

Warszawskie pasaże wymagały innej formy niż Paryskie pasaże. Jeszcze bardziej skurczonej. przyduszonej. Formy nasiąkniętej milczeniem. jak skaryszewska ścieżka deszczówką.

Krzysztof Rutkowski https://woblink.com/product-publication/download/125685/epub: 1

Cena: Barbara Engelking


Ocalony z Zagłady

Autor: Aaron Elster

„Słyszę płacz i krzyki. Wszystkich ogarnia straszliwe przerażenie. Dorośli gorączkowo przepychają dzieci i starców przez prostokątny otwór ukryty za zbitą z desek ścianką. która ma wyglądać tak. jakby nic za nią nie było. Wewnątrz widzę drabinę. po której wszyscy naraz usiłują zejść do kryjówki. Matki łapią dzieci na ręce. kiedy trzydzieści albo i więcej osób próbuje wcisnąć się do pomieszczenia wielkości małego pokoju. Gdy wszyscy są już w kryjówce. jakiś mężczyzna chwyta drabinę i odkłada ją na ziemię. Dygocę. próbując pohamować łzy. Nie czuję nic prócz przemożnego strachu. Wiem tylko jedno — nie chcę umierać…”

fragment wspomnień Aarona Elstera

Ocalony z Zagłady to historia żydowskiego

60: https://woblink.com/ebook/getto-warszawskie-jacek-leociak-barbara-engelking-125679u

Cena: Barbara Engelking


Czy Chiny zbawią świat ?

Autor: Grzegorz W. Kołodko

To niezwykle ważne i ciekawe opracowanie podejmuje kwestie kluczowe dla. nie waham się użyć tego stwierdzenia. przyszłości świata. Rozumienie chińskiego fenomenu – przyczyn. uwarunkowań i skutków nadzwyczajnego skoku cywilizacyjnego – jest w świecie Zachodu. także w Polsce. powierzchowne. skażone tradycyjnym oglądem i przykładaniem zużytych miar do zjawisk nowych albo sprzecznych ze stanem ugruntowanej wiedzy naukowej. Autor z dużym powodzeniem przełamuje ten stan rzeczy. co stanowi kluczową wartość książki. która daleko wykracza poza standardowe studium gospodarki chińskiej.
Z recenzji prof. Macieja Bałtowskiego. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Książka profesora Kołodki obszernie dokumentuje osiągnięcia gospodarcze Chin. ale stawia sobie o wiele ambitniejsze zadanie. a mianowicie odpowiada na pytanie. czy sukcesy gospodarcze i społeczno-polityczne pomogą w rozwiązywaniu narastających problemów o charakterze globalnym. Wielką zaletą pracy jest przedstawianie stanu i perspektyw rozwojowych Chin na tle światowych wyzwań. W całej książce najistotniejsze jest to. jaką rolę Chiny spełniają w racjonalizacji globalizacji. Autor skłania się do poglądu. że Chiny mogą istotnie pomóc we współkształtowaniu pożądanego oblicza przyszłości. Prof. Kołodko widzi w Chinach coraz większą skłonność do stawiania na nowy pragmatyzm. na uwzględnianie zagrożeń wynikających z narastania problemów globalnych – klimatycznych. finansowych i będących pochodną nierówności.
Z recenzji prof. Władysława Szymańskiego. Akademia Nauk Społecznych

Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk. jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997 i 2002-2003. Profesor ekonomii i popularyzator wiedzy społeczno-gospodarczej. Członek Europejskiej Akademii Nauki. Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji. Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista (h-indeks 35).
Autor i redaktor ponad 50 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach. w tym czterech książek i ponad 50 artykułów po chińsku. Doktor Honoris Causa dziesięciu zagranicznych uniwersytetów. w tym trzech w Chinach. Distinguished Professor of Emerging Markets Institute na Uniwersytecie Normal w Pekinie. Non-resident Senior Fellow na Uniwersytecie Renmin w Pekinie. Visiting Professor na Huangzhou University of Science and Technology w Wuhan. International Advisor Center for China and Globalization. Maratończyk i podróżnik; zwiedził 170 krajów.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Starożytna mądrość chińska w sentencjach

Autor: Piotr Plebaniak

Pijąc wodę. pamiętaj o źródle

„Książka ta jest przeglądem najpiękniejszych. moim zdaniem. i najbardziej znanych sentencji. cytatów. passusów oraz przysłów występujących w chińskiej literaturze. Ma ona pokazać bogactwo i obfitość zawartych w tej literaturze treści. znaczeń i odniesień. które tworzyły się. rozwijały oraz zmieniały kształt i znaczenie przez stulecia trwania cywilizacji Państwa Środka”.

(ze Wstępu autora)

Sentencje kultury Dalekiego Wschodu od stuleci stanowią źródło inspiracji i wiedzy dla ludzi odnoszących wielkie i małe sukcesy. Uczą. jak cieszyć się życiem. jak radzić sobie z trudnościami. i jak wyciągać wnioski z porażek. Piękne wydanie pełne sentencji wyznaczających drogę do szczęścia uzupełniają oryginalne kaligrafie oraz wyjątkowe materiały ilustracyjne. Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem i prezentem dla pasjonatów Dalekiego Wschodu. a także tych. którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wschodnią filozofią.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


Niczyja

Autor: Sznajder Anna Crevan

To co się stało. to nie była niczyja wina. Stało się i tyle. Teraz. będąc na rozdrożu. nadal nie wiedziałam. co dalej. Niczyja wina. że nie umiałam wybrać! Niczyja. że nie wiedziałam. którego bardziej kocham. bo kochałam obu! I choć ponoć to niemożliwe. moje serce było złamane na dwie części. a każda z nich należała do innego. Jeden urzekł mnie swoją delikatnością. czułością i urokiem. Drugi był niczym torpeda. Niczym otchłań. wciągnął mnie granat jego spojrzenia i utonęłam. Namiętność czy delikatność? Dwie skrajności. niczym przeciwne bieguny magnesu. Kochałam i byłam kochana. Byłam ich. a jednocześnie byłam NICZYJA!

Niczyja przeniosła mnie do kraju kwitnącej wiśni. gdzie miłość smakuje zupełnie inaczej. Ta niezwykle piękna i zmysłowa historia wciągnie Was w wir

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48pielęgniarstwo opieki paliatywnej, człowiek, który był czwartkiem, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne kaczmarski pdf, milenialsi w pracy, gry space opera, orlik wydawnictwo, moc srebra, klasyfikacja budżetowa 2018, meghan march pakt z diabłem, zmierzch cesarstwa rzymskiego, ćwiczenia ortograficzne klasa 7, neapol przewodnik pdf, obróbka ubytkowa pdf, małgorzata strzałkowska wiersze, jacek piekara płomień i krzyż tom 2, podstawy chemii analitycznej, przykład tezy, monika wiater…