Budowanie nad Bałtykiem. Studia z architektury i sztuki Gdańska. Pomorza i Żmudzi.

Autor: Małgorzata Omilanowska

Tom studiów autorstwa wybitnej historyk sztuki. poświęconych rozmaitym aspektom architektury wznoszonej w XIX i XX wieku na Pomorzu i Żmudzi. a zwłaszcza w Gdańsku. Małgorzata Omilanowska pisze między innymi o fenomenie późnej defortyfikacji Gdańska w kontekście zmian zachodzących w urbanistyce miast europejskich w XIX wieku. o problemie interpretacji neorenesansu niemieckiego wobec poszukiwań gdańskiej identyfikacji regionalnej i narodowej w dobie przynależności do cesarstwa niemieckiego. o sprawie wyboru stylu dla gmachu głównego Politechniki Gdańskiej. o translokacji gotyckiego domu z ulicy Chlebnickiej. o dziejach łaźni publicznych w Gdańsku i krematorium we Wrzeszczu. o początkach tworzenia kąpielisk morskich nad Bałtykiem i archit

34: https://woblink.com/ebook/fantazmatyczny-swiat-brunona-schulza-serge-fauchereau-125710u

Cena:


ISBN

9788380838697: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/bylem-bogiem-pawel-widomski-126491u

Cena:


ISBN

9788301199951: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/cztery-przyszlosci-peter-fraser-126879u

Cena:


Szczęście jest posiadać dom pod ziemią. Losy kobiet ocalałych z Zagłady w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej

Autor: Jan Grabowski

Na książkę składają się trzy teksty. napisane przez trzy niezwykłe kobiety. którym przyszło żyć w strasznych czasach. Chaja Rosenblatt i Rywka Schenker urodziły się na początku lat dwudziestych i w wojnę weszły jako młode. lecz już dorosłe kobiety. Melania Weissenberg natomiast była od nich znacznie młodsza – w 1939 r. miała zaledwie dziewięć lat. Chaja i Rywka spisały własne wspomnienia wkrótce po wojnie. a Melania prowadziła swój dzienniczek na bieżąco. od wiosny 1942 aż do wyzwolenia w styczniu 1945 r. Melania pochodziła z Krakowa. a Rywka i Chaja – z małego małopolskiego sztetla. Rodziny Rywki i Chai były głęboko religijne. Melania zaś dorastała w domu stosunkowo dobrze zasymilowany

25: https://woblink.com/ebook/sprawcy-ofiary-swiadkowie-zaglada-zydow-1933-1945-raul-hilberg-125673u

Cena:


ISBN

9788365621146: Wydawnictwo

Format

29.6: https://woblink.com/ebook/relacje-i-stosunki-miedzynarodowe-w-ksztaltowaniu-bezpieczenstwa-europejskiego-krzysztof-zaleski-127059u

Cena:


1

:

:

Cena:


Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Autor: Magdalena Czyrynda-Koleda

Droga Mamo. drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy. jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak. to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak. to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada? Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji. a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje. co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!

Książka zawiera:

· Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji na pyszne śniada

29.99: https://woblink.com/ebook/dieta-w-chorobie-hashimoto-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-tomasz-zajbt-anna-jedrzejec-agata-lewandowska-126023u

Cena:skyrim towarzysze zadania, etos rycerski definicja, obraz świata, stany nagłe w psychiatrii, monika obrębska, bractwo pif paf, anna sajdak, gry fs15, katastrofizm co to, tęczowa książeczka, biblia w 365 dni. plan czytania pisma świętego, nowenna pompejańska pdf, dawid ozdoba, virion audiobook, botanika książka, mury hebronu pdf, joanna papuzińska asiunia audiobook, królewskie sny…