Sześć Cztery

Autor: Hideo Yokoyama

Największy koszmar. jaki mogą przeżyć rodzice. Sprawa. której żaden detektyw nie potrafił rozwiązać. Nieprzewidywalny zwrot akcji. Japońskie Millennium – 1 000 000 egzemplarzy sprzedanych w ciągu 6 dni.

Styczeń 1989 roku. Przez pięć dni rodzice siedmioletniej uczennicy wsłuchują się w żądania porywacza ich dziecka. Już nigdy nie zobaczą jej żywej. a sprawca nie zostanie ujęty. Sprawa o kryptonimie „Sześć Cztery” wyląduje w katalogu zbrodni niewyjaśnionych.

Grudzień 2002 roku. Od trzech miesięcy policjant Yoshinobu Mikami bezskutecznie poszukuje zaginionej córki. Wizyta komisarza generalnego policji. który przyjeżdża w związku z porwaniem sprzed trzynastu lat oraz kolejne uprowadzenie nastolatki ze szkoły średniej sprawiają. że Mikami zagląda do dawnych akt.

Co przeoczył w czasie. gdy prowadził tamto dochodzenie? Jak wytłumaczyć podejrzane ślady. na które teraz się natyka? Gdyby przeczuł. czego się dowie. nigdy nie wracałby do tamtej sprawy.

Pochłaniający bez reszty thriller Hideo Yokoyamy. w którym zanurzamy się w meandry zbrodni i zawikłanego śledztwa. odsłania także ciemne strony japońskiej biurokracji oraz japońskiego społeczeństwa. Megabestseller w Japonii. obsypany literackimi nagrodami. przeniesiony na mały i duży ekran. wywołał również wielkie poruszenie w USA i Wielkiej Brytanii. zbierając doskonałe recenzje w najbardziej opiniotwórczych mediach i podbijając listy bestsellerów. Prawa wydawnicze sprzedano do 13 krajów.

Hideo Yokoyama (ur. 1957) – japoński pisarz. autor powieści kryminalnych i opowiadań. które wielokrotnie ekranizowano i nagradzano. Dwukrotny laureat Kono Mystery ga Sugoi! – wyróżnienia za najlepszą powieść w kategorii mystery fiction.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Krótka historia pijaństwa. Na rauszu przez wieki. Jak. dlaczego. gdzie i kiedy człowiek popijał

Autor: Mark Forsyth

‚Krótka historia pijaństwa’ śledzi romans ludzkości z alkoholem od pradziejów aż do prohibicji. pokazując. jak na przestrzeni wieków zmieniały się powody spożywania trunków: od religijnych. poprzez seksualne i bojowe. aż po rozrywkowe. Książka odpowiada na ważkie pytania: co ludzie pili. w jakiej ilości i dlaczego. Jest to historia świata w nietrzeźwej. być może lepszej. wersji.

‚Ludzkość pije od swych prapoczątków. co autor bez problemu udowadnia. A że pisze o tym lekko i perliście. rzecz czyta się równie ochoczo. jak wychyla kielichy szampana. Bez dwóch zdań to dzieło ożywcze niczym pierwszy wieczorny dżin z tonikiem. mądre jak kieliszek burgunda i klarowne niczym szklaneczka pilznera.’

Robert Makłowicz. dziennikarz. pisarz. podróżnik. krytyk kulinarny

‚Pierwsza oficjalna biografia alkoholu. Książka dowodzi. że wszyscy pijemy. Pijesz. bo taki twój los. Nie dlatego. że jesteś człowiekiem. bo inne zwierzęta też potrafią narąbać się w pień. Z tą jednak różnicą. że ich z baru nikt na zbity pysk nie wywala. Po tej lekturze jestem przekonany. że świat bez alkoholu wyglądałby zupełnie inaczej. A teraz proszę wybaczyć. idę sobie golnąć.’

Robert Motyka. satyryk. kabareciarz. współzałożyciel grupy Paranienormalni

‚Książek nie czytam. ale taką to bym może kupił w prezencie szwagrowi. Szwagrowi inteligentowi.’

Robert M.. bezrobotny mieszkaniec Radomia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


ISBN

9788324054534: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/content-rebecca-lieb-jaimy-szymanski-126773u

Cena: Jaimy Szymanski


Czy nauka pogrzebała Boga?

Autor: John C Lennox

Czy nauka musi być w opozycji do religii? Czy ci. którzy wierzą. że świat został stworzony przez Boga. są naiwnymi głupcami? Odrzucający istnienie Boga naukowcy będą zawsze przywoływali swoje argumenty. pośród których nie ma miejsca na szaleństwo. jakim jest wiara. Zapatrzeni ślepo w prawa. prawdy. twierdzenia i reguły nie są skłonni dostrzec. że to właśnie wiara w odkrywanie niemożliwego i nieznanego jest fundamentem nauki. Bo czy ktokolwiek próbowałby odkrywać nieznane lądy. nie wierząc w to. że one istnieją? Ta książka opowiada o potędze ludzkiego rozumu. o jego niewyobrażalnych możliwościach. I o pokorze tych. którzy ufając nauce. nigdy nie przestali wierzyć.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


Pulmonologia dziecięca

Autor: Marek Kulus

Unikalna na polskim rynku publikacja. która obejmuje kluczowe zagadnienia z pulmonologii dziecięcej. W książce omówiono objawy. zasady diagnozowania i różnicowania oraz leczenie najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Przedstawiono również choroby rzadkie. z którymi lekarz może spotkać się w czasie praktyki zawodowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 209


ISBN

9788381033138: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/co-sie-stanie-z-ameryka-warakomska-dorota-126196u

Cena:tomasz pasierski, virginia woolf paní dalloway, arkadiusz kierys, chmielarz osiedle marzeń, tajemniczy ogród problematyka, ryszard michalak, bez ograniczeń, żywienie człowieka podstawy nauki o żywieniu pdf, pragnę cię pdf, byłam kochanką, niemiecki dla pielęgniarek pdf, egzemplifikacje, książki w internecie, józef łepkowski, czasopismo egzorcysta, kultura medialna, karty pracy z matematyki klasa 1…