Klątwa utopców

Autor: Iwona Banach

Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”!

Dagmara musi zająć się dziadkiem przez kilka dni. Nic prostszego? Nie w tym przypadku! Starszy pan zafunduje jej wakacje w zrujnowanym szpitalu psychiatrycznym na Roztoczu. Ludzie są tu mili i spokojni. szkoda tylko. że akurat ktoś postanowił wymordować pół wioski. No cóż. są miejsca. gdzie nawet najbłahsze urazy starannie się pielęgnuje. by z czasem wyrosły na porządne spory sąsiedzkie. i Utopce to jedno z tych uroczych miejsc. Warto je odwiedzić! Tutaj można się zakochać… na zabój!

Ta książka  to ostrzeżenie! Nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować katastrofę w ruchu lądowym i kłopoty matrymonialne. nieboszczyk w płynie nie wpływa dobrze na cerę. a konkursy esemesowe mogą być przyczyną śmiertelnego za

32.9: https://woblink.com/ebook/plaga-samobojcow-suzanne-young-17805u

Cena:


Jinny z Finmory (Tom 11). Nocna zasadzka

Autor: Patricia Leitch

Jedenasta część cyklu hippicznego dla młodszych nastolatek. którego akcja rozgrywa się w malowniczej i tajemniczej Szkocji.

Rodzina Mandersów zmęczona życiem w dużym mieście przenosi się w oddalone od cywilizacji górzyste rejony Szkocji – do niewielkiej wioski Finmory. Główna bohaterka Jinny jest kochającą zwierzęta niepokorną nastolatką. 

Nadchodzi długo wyczekiwana przerwa świąteczna. Jinny Manders z zapałem przygotowuje się do występu w jasełkach bożonarodzeniowych. a na wrzosowiskach w Finmory pojawia się stado dzikich jeleni. Zwierzęta znajdą się jednak w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy Jinny i Shanti zdołają je przed nim uchronić?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.9


Spór o międzywojenną kulturę polsko-żydowską. Przypadek Romana Brandstaettera

Autor: Dariusz K. Sikorski

Książka prezentuje spór o międzywojenną kulturę polsko-żydowską. Autor nie tylko stara się ochronić ważny element dziedzictwa narodowego. ale także przedstawia cały dramatyzm walki o uznanie prawa do tworzenia kultury przez polskich Żydów. Ważnym elementem książki. zbudowanej wokół postaci Romana Brandstaettera. jest ukazanie. jak między innymi poprzez komunikację prasową polscy Żydzi starali się odmitologizować narodowe wyznaczniki historii oraz patriotyczne fantazmaty. Autor udowadnia. że zrozumienie człowieczeństwa. jako wartości podstawowej w kulturze europejskiej. łączyło się u twórców kultury polsko-żydowskiej z bohaterstwem bycia Żydem.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena:lalka motywy maturalne, zasada samorządności, klasyka kryminału, henryk markiewicz instalacje elektryczne pdf, zakazana ella fields, golebiarki, niepełnosprawność intelektualna książki pdf, magdalena rigamonti ślub, zackiewicz, pozwol mi wrocic, dobór do policji, achaja tom 3 pdf, cierpkie grona, barbara smal, marzena czarnecka, chromatografia gazowa pdf, anna gras, thorin dębowa tarcza charakterystyka, gra o tron tom 1 pdf, kuracja smarzowski…