Bibuła

Autor: Józef Piłsudski

Bibuła‚ powstała na skutek propozycji. zwróconej do Józefa Piłsudskiego przez Ignacego Daszyńskiego. redaktora naczelnego ‚Naprzód’). krakowskiego organu codziennego Polskiej Partii Socjalno-Demokratycznej Galicji i Śląska.

 Autor jeden z najwybitniejszych naszych bohaterów narodowych. pracujący w szeregach Polskiej Partii Socjalistycznej. roztacza w szeregu opisów całokształt potężnego pasowania się polskiego proletariatu z przemocą rządów carskich i ze starym ustrojem w Polsce.

W książce znajdziemy wszelkie wrażenia i fakty z tamtych dziesięciu ostatnich lat. Treść książki została napisana z szczególną dokładnością. ukazane są w niej ogrom przeciwieństw. męczarni i poświęceń. składających się na wyzwolenie polskiego proletariatu pod zaborem rosyjski

:

Cena: 29.9


Pedazos

Autor: Martyna M.

„Pedazos” to przepełniona emocjami historia. opowiadająca o zmaganiu się z rzeczywistością. Kiedy Nadia przypadkiem słyszy rozmowę rodziców. jej świat nagle przestaje być takim. jaki się wydawał. Wszystko sypie się na kawałeczki. których dziewczyna nie potrafi poskładać. Zatracając się w alkoholu próbuje uwolnić zranione myśli i przynieść ukojenie duszy. Zamyka się w swoim małym. odciętym od bólu świecie. uparcie wyznając zasadę. że miłość nie istnieje. Kiedy powoli oswaja się z cierpieniem. jej serce przeszywa kolejny cios. miażdżący usilnie składane kawałki. I gdyby nie Joaquin. jej bratnia dusza i opoka. nie dałaby rady podnieść się po kolejnym upadku. Los dwukrotnie stawia na jej drodze Miguela. jednak czy dziewczyna będzie gotowa się otworzyć? Alkohol przejmuje kontrolę nad jej życiem. a sprawy wciąż się komplikują… Historia. połączona z nutką języka hiszpańskiego. pokazuje zmagania dziewczyny z jej wewnętrznym ‚ja’. jej słabościami i potknięciami na drodze życia. Ukazuje także głęboką przyjaźń. kształtującą się podczas wspólnych upadków i pokonywania przeszkód. Przyjaźń. która przetrwa najgorsze piekło. Martyna M. Martyna M. od dziecka była marzycielką. jednak dopiero od niedawna stara się uczynić swoje marzenia rzeczywistością. Zafascynowana językiem hiszpańskim. dąży do spełnienia jednego ze swoich największych pragnień – studiowania iberystyki. W przyszłości chciałaby odbyć podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. „Pedazos” to jej debiut. którego pisanie było szansą na oderwanie się od szarości monotonicznej rzeczywistości.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Twój drugi mózg

Autor: Dr Emeran Mayer

Wybitna książka lekarza. uczonego i światowego eksperta. który od ponad 40 lat wnikliwie bada zależności łączące mózg i jelita. Czy wiesz. że twoje jelita prowadzą nieustanną rozmowę z mózgiem? Co więcej. ta rozmowa ma ogromne znaczenie dla twojego zdrowia i nastroju. a nawet wpływa na podejmowanie przez ciebie decyzji! Coraz wyraźniej uświadamiamy sobie. że rola układu pokarmowego nie ogranicza się do trawienia. Dr Emeran Mayer wykazuje. że nasz układ pokarmowy to największy pod względem powierzchni narząd zmysłu z milionami receptorów i zakończeń nerwowych. Jednocześnie przewód pokarmowy to środowisko życia trylionów mikroorganizmów. których aktywność wykracza o wiele dalej poza strawienie tłustego obiadu. Z przewodu pokarmowego wciąż płynie do naszego mózgu gigantyczny strumień różnorodnych sygnałów. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. nastrój. stan psychiczny. a nawet zachowanie. Fascynujemy się penetracją najdalszych zakątków kosmosu i przepastnych głębi oceanów. ale do niedawna kompletnie ignorowaliśmy złożony wszechświat w swoim własnym organizmie – świat drobnoustrojów jelitowych. Wciąż pozostaje wiele do odkrycia na temat oddziaływania tego systemu na nasze zdrowie. jednak nauka wyraźnie dostrzega już. że oś mózg-jelita-mikrobiom ściśle splata stan zdrowia mózgu z tym. co jemy. jak uprawiamy i przetwarzamy żywność. jakie zażywamy leki. w jaki sposób pojawiamy się na tym świecie oraz w jakie interakcje wchodzimy przez całe życie z mikroorganizmami z otaczającego środowiska. Skoro zaczynamy w pełni rozumieć tę cudowną złożoność uniwersalnych współzależności. których jako ludzie stanowimy tylko malutki ułamek. jestem przekonany. że będziemy postrzegać świat. siebie i swoje zdrowie zupełnie nowymi oczami.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Tajemnice Kościelnych procesów

Autor: Aleksandra Polewska

W historię Kościoła katolickiego od samego początku nierozerwalnie wplecione są liczne. budzące do dziś wielkie emocje. procesy sądowe. Autorka zabiera nas w podróż w czasie w świat batalii prawniczych. od których zależało życie lub śmierć. a także coś znacznie potężniejszego: potępienie lub zbawienie. Czytelnik będzie miał okazję dokładnie prześledzić proces Jezusa i pochylić się nad skazanym Zbawicielem. nad niesprawiedliwym sądem. który doprowadził do okrutnej męki i śmierci krzyżowej Chrystusa.

Książka odsłania nieznane karty. tajemnice. zawiłości procesów. podłe tchórzostwo i szlachetną odwagę. Wśród uczestników procesów poznamy między innymi: św. Mikołaja. św. Filomenę. templariuszy. Joannę d’Arc. Tomasza More. Giordano Bruno czy Galileusza. Opowieść pr

1:

Cena:


Anielskie przesłania

Autor: Maudy Fowler

Anielskie przesłania to wiadomości przekazywane za pośrednictwem aniołów. które pochodzą od twoich bliskich – tych. którzy odeszli.

Na stronach tej niezwykłej książki Maudy Fowler i Gail Hunt potwierdzają to. co wielu ludzi intuicyjnie wyczuwa – anioły dzielą się z nami informacjami od naszych zmarłych bliskich i pomagają nam. kiedy najbardziej tego potrzebujemy.

Dzięki tej książce:

– nauczysz się skupiać na miłości. światłości i radości. co zbliży cię do aniołów i pozwoli otworzyć się na kontakt z nimi;

– odkryjesz. jak odczytywać anielski znaki;

– doświadczysz wewnętrznego spokoju i pocieszenia w duchowej więzi z aniołami.

Oto książka. która poprzez piękne opowieści i pokrzepiające przesłania. pomaga odnaleźć źródło

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 19.9


Witamy w białej Afryce

Autor: Wojciech Rogala

6% – taki odsetek mieszkańców Namibii stanowi ludność biała.Dlaczego jadąc przez pustynię Namibii docieramy do miast . których architektura przypomina miejscowości uzdrowiskowe Dolnego Śląska? Dlaczego włączając radio słyszymy audycje w języku niemieckim? Co sprawia. że miasta namibijskie są czyste. bez śladów graffiti? Dlaczego niemal każdy biały ma przy sobie broń? Dlaczego urzędowy język angielski jest mową ojczystą dla zaledwie 1% ludności.Z rozmów autora z potomkami niemieckich kolonistów. mieszkających w Namibii od kilku pokoleń. Afrykanerami. którzy osiedlali się tutaj już od XIX wieku oraz z dumnymi Bastardami. wyłania się współczesny obraz tego kraju.Namibia uzyskała niepodległość w 1990 roku i od tej pory każda zmiana władzy następuje zgodnie z zasadami de

34.9: https://woblink.com/ebook/marcelino-chleb-i-wino-jose-maria-sanchez-silva-29993u

Cena:


ŚWIADCZENIE USŁUG Kiedy miejsce położenia nieruchomości wyznacza miejsce świadczenia usług

Autor: Tomasz Krywan

Miejsce położenia nieruchomości wyznacza miejsce świadczenia usług. a tym samym miejsce ich opodatkowania w przypadku usług związanych z nieruchomościami. Ustalenie tego w praktyce sprawia wiele problemów. Dlatego ustawodawca unijny postanowił doprecyzować te regulacje. Z dniem 1 stycznia 2017 r. dodany został art. 31a do rozporządzenia 282/2011. Zmianie tej towarzyszyło określenie przykładowych katalogów usług związanych z nieruchomościami oraz usług. które usługami związanymi z nieruchomościami nie są. Katalog ten jest znacznie szerszy niż ten wynikający z ustawy o VAT. Rozporządzenie unijne obowiązują wprost również polskich podatników.

Publikacja omawia nowe zasady

Wydawnic:

Cena:niedźwiedź w cieniu smoka, heczko mikrobiologia pdf, vision 2 student’s book, topr książka, zgryzek, genomy brown pdf, problemy pedagogiczne, momro, witkiewicz szewcy, gad spowiedź klawisza pdf, audiobook zwiadowcy, biblioteka analiz, hobbit ebook, tajemniczy ogrod pdf, już nikogo nie słychać, konarska wrzosek, jak zrozumieć kota, formy pisemne polski…