Plankton

Autor: Mariusz Sieniewicz

Rok 2092. Świat. który znamy. nie istnieje.

Stolica Apostolska została przeniesiona pod Sztokholm. stolicą Polacji jest Olsztyn. a Kraków został właśnie niemal zmieciony z powierzchni ziemi w zamachu terrorystycznym. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn brat Artur trafia pod Wawel. by nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu okazuje się. że jego misja ma zupełnie inny charakter.

„Plankton” jest sumą współczesnych lęków i obaw. opowiada o świecie po wojnach religijnych po wielkim zderzeniu cywilizacji. o ludzkości w przededniu apokalipsy. Sieniewicz swą niezwykle wyrazistą. niemal malarską wizją prowokuje do drążenia kwestii trudnych. niechcianych. niewygodnych. przede wszystkim jednak stawia pytanie: „Kim jest człowiek?”.

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) – pro

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 14.9


Wycena firmy. Storytelling i liczby

Autor: Aswath Damodaran

Od opowieści do liczb. Od liczb do wartości.

Jak to możliwe. że firmę. która jeszcze nigdy nie wygenerowała żadnego zysku. wycenia się na wiele milionów dolarów? Dlaczego niektóre start-upy przyciągają inwestorów jak magnes. podczas gdy innym się to nie udaje?

Profesor finansów i doświadczony inwestor Aswath Damodaran uważa. że wartość spółki zależy w dużej mierze od treści opowiadającej o niej historii. ponieważ ta opowieść stanowi kontekst dla liczb i ma moc przekonywania nawet tych inwestorów. którzy mniej chętnie podejmują ryzyko. Świat biznesowy dzieli się na gawędziarzy. którzy potrafią snuć przekonujące historie. oraz speców od liczb. którzy opracowują modele i obliczenia. Oba te podejścia są jednakowo istotne z punkt

34.9: https://woblink.com/ebook/trzy-oznaki-pracy-ktora-nie-daje-szczescia-patrick-lencioni-30507u

Cena:


Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu

Autor: Artur Sroka

Teologia narkotyku. O psychodelikach. szaleństwie. mistycznej paranoi i powrocie do Edenu” autorstwa Artura Sroki to książka jak sama nazwa wskakuje dotyczyć będzie narkotyków.

 

Autor książki pisze w bardzo zaskakujący sposób. a co najważniejsze ociera się nie tylko o problematykę społeczną. psychologiczną. czy też o obrzędowość religijną. ale w zdumiewający sposób łączy te wszystkie aspekty w jedną całość wskazując na wątki bardzo mało znane.

 

Książka ożywiła na nowo dyskusje tak nad istotą substancji psychodelicznych. ich klasyfikacją. jak i nad celowością i sensem stosowania ich w obrzędach religijnych. Debaty te trwać będą z całą pewnością jeszcze długo i zap

17.9: https://woblink.com/ebook/chichot-i-rzenie-czyli-choroba-na-smiech–30830u

Cena:intercyza przedmałżeńska wzór, tess gerritsen bez odwrotu, nie z miłości jesper juul pdf, jędrzej malko, mafie na świecie, tijan ekipa pdf, ziemkiewicz rafal, perlustracja, polityka społeczna pdf, rise of the tomb raider mapy, rysunek lata, eternium tajny kod, co to jest patologia społeczna, agnieszka lorek, filozofia wychowania, krótka rozprawa naukowa, czasowniki nieregularne hiszpański pdf, konstytucja wolności…