Zarzuty pogańskie przeciwko chrystianizmowi. Apologia wiary w pierwszych wiekach

Autor: J. Scheiwiller

W starożytnej literaturze chrześcijańskiej znajdujemy pewien rodzaj pism. zwanych apologetycznymi. które zasługują na szczególniejszą uwagę w czasach dzisiejszych. Są one owocem ówczesnych stosunków. Chrześcijanie. okrzyczani przez żydów za cudzoziemców i zabijani jako przestępcy przez pogan. obwiniani przez kapłanów bezbożnych i przez filozofów wyszydzani. okrutnie uciskani przez państwo i bezustannie prześladowani przez politeizm. prawie za jedno z państwem uważany. podjęli bezprzykładną dotąd walkę na śmierć i życie. Te okoliczności zmusiły wykształceńszych mężów w obozie chrześcijańskim do chwycenia pióra w celu obrony wiary a niekiedy dla prowadzenia walki z przeciwnikami licznymi i potężnymi. Dobrze więc jest od c

4: https://woblink.com/ebook/rzymianka-studium-historyczno-obyczajowe-jan-wolfram-32267u

Cena:


ISBN

9788379003976: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/mannerheim-lozanna-swoja-droga-adam-kadmon-32352u

Cena:


Peryferyjczyk

Autor: Marcin Kołodziejczyk

45 reporterskich kawałków – tragedie. kryminały. komedie. zaangażowańce społeczne. Wyłania się z nich kolorowy i awanturniczy obrazek naszego nieprzewidywalnego kraju z punktu widzenia bohaterów tkwiących na obrzeżach nie tylko w sensie geograficznym. ale również mentalnym.

Jest temat; jazda. pociąg przed świtem. kawa. bohater płacze. samochód. polna droga.podsłuchanie. błoto podwórka. miasteczko nocą. pijaństwo. hotel. kanapka z dworca.kawa. wino. czyjeś życie do opowiedzenia. wiele żyć. człowiek sam się nadał paczką.kocie łby. śmietniki. jazda. temat. samochód. bułka z dyskontu. bezsenność. widzenie z osadzonym. bohaterowie. hotel. kryminał. kobieta umarła i ożyła. jazda. pijaństwo. kawa. psy gonią dziennikarzy na wsiach. w hotelu łóżko za małe. jazz. wziąć coś na sen. awanturka.sa

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/32202/epub

1: Autor

:

Cena:gonciarz ksiazka, książki na ebooka za darmo, wakacje grzecznego psa, gabriel glinka, half life solucja, charles lindberg, leon gradoń, mróz kontratyp, egomaniac vi keeland pdf chomikuj, koszty w transporcie, dusiołek bolesław leśmian, wysoki zamek, wprowadzenie do muzykoterapii, falkiewicz, rafał mrówka, książki o końcu świata, love rosie ksiazka, święci i błogosławieni polscy, sen faraona…