Żelazny Jan

Autor: Robert Bly

Porywająca podróż przez mitologię. literaturę i psychologię w poszukiwaniu istoty męskości

Fascynująca opowieść o istocie męskości i męskiej inicjacji. ale także o problemach i wyzwaniach w życiu współczesnego mężczyzny. Jest nowoczesną. a zarazem bardzo starą wizją tego. co nazywamy męskością. Potwierdza siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd.

Robert Bly jest poetą. gawędziarzem. tłumaczem i wykładowcą. Za swoje poezje uzyskał wiele nagród. m.in. National Book Award oraz Robert Frost Medal w USA. Po premierze Żelazny Jan przez wiele miesięcy zajmował pozycję nr 1 na prestiżowych listach najpoczytniejszych nowości.

MĘSKI ODPOWIEDNIK BIEGNĄCEJ Z WILKAMI

Wydaw: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


ISBN

9788324053421: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/swieci-pierwszego-kontaktu-szymon-holownia-32879u

Cena:


Hilda

Autor: Nicola Griffith

Olśniewająca powieść historyczna o dochodzeniu do władzy jednej z najpotężniejszych kobiet średniowiecza

W VII wieku w Brytanii drobne królestwa łączą się często i gwałtownie. Pojawia się nowa religia – chrześcijaństwo. starzy pogańscy bogowie walczą o przetrwanie. Hilda jest najmłodszą bratanicą króla; ma błyskotliwy umysł i naturalny. szlachetny autorytet. W przyszłości stanie się fascynującą kobietą i jedną z głównych postaci średniowiecza: świętą Hildą z Whitby.

Teraz jednak ma tylko przemożną ciekawość bystrego dziecka. nieugiętą wolę i sposób postrzegania świata – badania przyrody. dopasowywania skutków do przyczyn. uważnego obserwowania otoczenia i przewidywania następnych wydarzeń – który otaczającym ją ludziom może się wydawać niesamowity. a nawet nadnaturalny.

Jej wuj. Edwin z Northumbrii. spiskuje. by zostać zwierzchnim królem Anglów i bezwzględnie wykorzystuje wszystkie narzędzia. jakie ma do dyspozycji: pokrewieństwo. przekupstwo. religię. Hilda zyskuje dla siebie pozycję u jego boku jako jasnowidząca króla. Jest niezastąpiona  – chyba że kiedyś wprowadzi go w błąd. Stawką jest śmierć i życie: Hildy. jej rodziny. osób drogich jej sercu oraz coraz większej liczby ludzi zabiegających o ochronę tej niezwykłej dzieweczki. która potrafi odczytywać świat i przepowiadać przyszłość.

Hilda to młoda kobieta znajdująca się w samym centrum przemocy. subtelności i mistycyzmu wczesnego średniowiecza. błyskotliwie i dokładnie przywołanego w klarownej prozie Nicoli Griffith. Opierając się na skąpych przekazach historycznych. Griffith w pasjonujący sposób ożywiła piękny. brutalny świat.

„Można by opisać Hildę jako Grę o tron bez smoków. ale ona jest o wiele poważniejsza. o wiele bogatsza. To wspaniały. pełen namiętności spacer przez całkowicie rzeczywisty krajobraz; Hilda prowadzi nas w ciemne wieki i sprawia. że stają się jasne. pełne napięcia i głęboko poruszające”.

                Manda Scott. autorka Kryształowej czaszki

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 37


ISBN

9788365781772: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/na-gigancie-peter-may-jan-kabat-31184u

Cena:


ISBN

9788380640276: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/wizja-krasinskiego-wilhelm-adolf-bruchnalski-31621u

Cena:


Fińskie dzieci uczą się najlepiej

Autor: Timothy D. Walker

Stylu uczymy się od Francuzów. ideę hygge pokazują nam Duńczycy. a co by było. gdybyśmy zaczęli myśleć o szkole tak. jak robią to Finowie?

Fińskie szkoły od lat zajmują czołowe pozycje w międzynarodowych testach edukacyjnych PISA. Mali Finowie są świetni z matematyki i nauk przyrodniczych. a do tego czytają więcej niż ich rówieśnicy z innych krajów. Co jednak najbardziej intrygujące. uczniowie z Finlandii należą do grupy. która w ciągu roku poświęca na naukę najmniej czasu. Płatne korepetycje są zakazane. prac domowych prawie nie ma. a znaczną część sprawdzianów uczniowie oceniają sami. Brzmi jak edukacyjny raj?

Fińskie dzieci uczą się najlepiej to historia amerykańskiego nauczyciela. który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii. gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy. a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata.

Możemy przygotować uczniów do egzaminów albo do życia. Wybieramy to drugie — mówią pedagodzy fińscy. Teraz również polscy rodzice i nauczyciele mogą poprowadzić dzieci ku największemu z sukcesów — ku szczęściu. Jak to osiągnąć? Timothy D. Walker mówi w swojej książce o zaufaniu. dzieleniu odpowiedzialności. budowaniu wspólnoty. uspokojeniu przestrzeni i wielu innych elementach. które na co dzień są pomijane lub traktowane marginalnie. mimo że znaczenie jest absolutnie kluczowe.

Z tej książki rodzice dowiedzą się. co mogą zmienić w domu. a nauczyciele — w klasie. żeby nasze dzieci uczyły się lepiej. chętniej i przyjemniej. Cisza. prostota. egalitaryzm i kontakt z przyrodą — to. co tak nam się podoba w kulturze krajów nordyckich. można przenieść do pokoi dziecinnych i szkolnych klas!

W Polsce od lat trwają dyskusje na temat kształtu naszego szkolnictwa. a ostatnio ich temperatura rośnie. Jeśli uważnie przyjrzymy się fenomenowi fińskiego cudu edukacyjnego. może się okazać. że i polskie dzieciaki nie będą już musiały wybierać pomiędzy szczęśliwym dzieciństwem a świadectwem z czerwonym paskiem.

Inspirująca lektura dla rodziców. dziadków i nauczycieli. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


ISBN

9788379503643: Wydawnictwo

Format

12.3: https://woblink.com/ebook/starozytna-polska-wojewodztwo-sandomierskie-michal-balinski-31613u

Cena:


ISBN

9788380321373: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/godzina-zmierzchu-pawel-lipszyc-katie-roiphe-32345u

Cena:brzychcy, audiobooki po polsku całe, pogrom białostocki, harlan coben krótka piłka, age of empires gry, oto jest kasia sprawdzian, koontz oczy ciemności pdf, siła pewności siebie, king carrie, czystego serca, koronka jezu ty się tym zajmij pdf, schopenhauer świat jako wola i przedstawienie pdf, literatura kobieca polskie autorki, analiza przypadków, radosław gruca, zeszyt w kratkę jan twardowski, prawo drogi, szeptucha audiobook, pegaz zdębiał, l.a. casey kane pl pdf…