Our Mutual Friend

Autor: Charles Dickens

The tongues of London high society gossips begin to wag when John Harmon –a young man whose inheritance depended on his marrying a woman he had never met– is found dead in the River Thames. The fortune passes into the hands of the working-class Boffins. who take into their new home both Bella Wilfer (Harmon’s would-be bride). and a mysterious secretary known as Rokesmith. Meanwhile. Lizzie Hexam. the daughter of the boatman suspected of Harmon’s murder. is pursued by two suitors: obsessive and self-righteous Bradley Headstone and roguish and lethargic Eugene Wrayburn. „Our Mutual Friend” is one of the most sophisticated and sadly the last novel by Charles Dickens with a rare combination of social insight and psychological analysis.The main focus of the novel is on the significance of money in an individual’s life but also stresses on the fact that one should never ignore human values in the face of money.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Okropny pan Timson

Autor: Caryll Houselander

Znajdziecie tu opowieści o piratach i księżniczkach. zamkach i królach – historie. które przypomną Wam. że cuda się zdarzają i że miłość jest silniejsza od śmierci. Pośród innych dzieci poznacie: Benjamina. pasterza. który oddał swoją pelerynę dziecku i spotkał się twarzą w twarz z Jezusem; Antoniego. który wyruszył w drogę by zostać księdzem. lecz wylądował na pirackim statku gdzie działy się cuda; Wacława. chłopca z sowieckiego obozu pracy. który wędrował z Hostią i nawrócił strażnika; Raklego. cygańskiego chłopca. który tańczył dla księdza Filipesco i odkrył znaczenie miłości; Marię Anielę. która dowiedziała się od starego księdza. jak Jezus wynagradza nasze upadki; Józka. który poświęcał się dla swojego chrzestnego ojca i przyciągnął go z powrotem do

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 7


Powieść w świecie prasy. Bolesław Prus i inni

Autor: Przemysław Pietrzak

Autor bada związki pomiędzy powieścią i prasą w ostatnich trzech dekadach XIX wieku z pewnym „wychyleniem” w czasy późniejsze. Pokazuje. że powieść tego okresu to nie tylko literatura zamieszczona w prasie. lecz także kompozycja na różne sposoby współpracująca z kontekstem gazetowym stron. Czasopismo zaś nie jest zwykłym nośnikiem: kształtuje ono sposób postrzegania rzeczywistości i oddziałuje na zawarte w nim treści literackie.

Autor traktuje dzienniki. tygodniki. prasę humorystyczną jako szczególne nośniki. odmienne od książki i generujące własne dodatkowe znaczenia publikowanych tam utworów. nie zawsze dostrzegalne w późniejszym wydaniu książkowym. Wybrał okres. w którym symbioza literackiej prozy oraz publicystyki uprawianej

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


ISBN

9788320048285: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/neonatologia-praktyczne-umiejetnosci-w-opiece-nad-noworodkiem-ewa-dmoch-gajzlerska-monika-salamonczyk-anna-lozinska-czerniak-29307u

Cena: Monika Salamończyk


Władimir Putin. Wywiad. którego nie było

Autor: Arleta Bojke

To reportaże dziennikarki. która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie. ze szczegółami. na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki. która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji. która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart. ale też Rosji. której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina. zwieńczona pytaniami. które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.

Arleta Bojke opisuje wydarzenia na Ukrainie i w Rosji z Władimirem Putinem

14.9: https://woblink.com/ebook/litery-tomasz-rozycki-28026u

Cena:wszyscy moi faceci, test opium w rosole, zasada dyspozycyjności, nauka kochania siebie, harry potter i więzień azkabanu j.k. rowling, wróble niższa klasyfikacja, andrzej michorzewski, opis podróży, royal valentina fast, sposob na elfa, medytacja dzień po dniu, lech gardocki prawo karne pdf, mass effect andromeda havarl, patologie społeczne pospiszyl pdf, tsunami historii, jezus mówi do ciebie pdf…