Kontakt alarmowy

Autor: Mary Choi

‚Niezwykle inteligentna i zabawna powieść. z postaciami tak rzeczywistymi i wrażliwymi. że w trakcie lektury chcesz do nich zadzwonić z pomocą. Pokochałam tę książkę!’.

Rainbow Rowell

autorka bestsellerów Fangirl i Eleonora i Park

Dla Penny liceum było monotonnym i nudnym okresem. Co prawda jej znajomi byli w porządku. uczyła się świetnie i nawet miała chłopaka. to jednak jak się okazuje. niczego o niej nie wiedział. Penny. aspirująca pisarka. wyjeżdża na studia do Austin w Teksasie – trochę ponad sto kilometrów i miliard lat świetlnych od tego wszystkiego. co pragnie zostawić za sobą.

Sam utknął. Dosłownie. w przenośni. emocjonalnie i finansowo. Pracuje w kawiarni i tam też mieszka. sypiając na położonym na podłodze materacu w pustym pokoiku na piętrze lokalu. Choć wie. że gdy już zostanie sławnym reżyserem filmowym. okres ten będzie dla niego źródłem inspiracji. siedemnaście dolarów na koncie w banku i kończący swój żywot laptop wystawiają go na ciężką próbę.

Gdy ścieżki Sama i Penny się skrzyżują. nie będzie to spotkanie jak w typowych romansach. lecz raczej pełne nieporadności zderzenie. A jednak bohaterowie wymieniają się numerami telefonów i piszą do siebie wiadomości. W niedługim czasie stają się „cyfrowo” nierozłączni. dzieląc się swoimi głęboko skrywanymi obawami. traumami i tajemnymi marzeniami. I to wszystko bez upokarzającej dziwaczności. która towarzyszy spotkaniom twarzą w twarz.

„Kontakt alarmowy Mary H.K. Choi to jeden z najlepszych debiutów literackich tego roku i jedna z pierwszych powieści dla starszej młodzieży. która w pełni uchwyciła głębię i złożoność relacji międzyludzkich opartych na wymianie wiadomości tekstowych”.

„The Globe and Mail”

„Mary H.K. Choi z wyczuciem przedstawia ewolucję dwojga samotnych. skomplikowanych osób. które powoli wychodzą ze swoich skorup i podejmują ryzyko wejścia w intymną relację. Dzięki błyskotliwości autorki i umiejętnie poprowadzonemu rozwojowi postaci czytelnicy mogą być pewni. że będą znali Penny i Sama na wylot jeszcze przed obiecującym zakończeniem.

„Publisher’s Weekly”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


Wanda Rutkiewicz

Autor: Elżbieta Sieradzińska

Jedna z najsłynniejszych himalaistek świata. Pierwsza Polka i Europejka na Evereście. pierwsza kobieta. która zdobyła K2. Wanda Rutkiewicz.

Postać wybitna. i kłopotliwa. Budziła skrajne emocje: uwielbienie i nienawiść. podziw i niechęć. zazdrość i troskę. fascynację i rozczarowanie. Uparta. ambitna i ekstremalnie wymagająca wobec siebie i innych. Szła konsekwentnie przez życie. które wypełniały na przemian euforia i tragedie. sukcesy i porażki. sława i pomówienia. Za swoją obsesyjną miłość do gór zapłaciła cenę najwyższą: samotnością wśród ludzi za życia i pozostaniem w ukochanych Himalajach na zawsze. W jej życiu blask wtapiał się w mrok. a z mroku zawsze wyłaniał się kolejny szczyt. Jeszcze jeden.

Elżbieta Sieradzińska wykonała tytaniczną pracę:

39.3: https://woblink.com/ebook/olej-magnezowy-bezpieczne-terapie-srodkiem-o-najwyzszej-przyswajalnosci-hamann-brigitte-136758u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/135615/epub

1:

:

Cena:


Skarb Szeptuchy

Autor: Pati Maczyńska

Legendy stanowią ogromne źródło inspiracji dla wielu pisarzy. Mogą traktować o różnorakich typach bohaterów i składają się także z wielu motywów. w tym fantastycznych. nieprawdopodobnych i nierealnych.

Legendy posłużyły także Pati Maczyńskiej do stworzenia niezwykłej historii. którą zawarła w swojej książce ‚Skarb Szeptuchy’. Autorka opisała perypetie rodziny Sjenów-Sowińskich na tle regionalnych legend oraz podań. a akcję umieściła w wielu różnych lokalizacjach: Roztocze. Nałęczów. Szlak Sobieskiego. Rodzina Sjenów-Sowińskich nie jest zwykłą rodziną. Spotykają ich różne zadziwiające przygody. wraz z udziałem intrygujących stworów rodem z przytaczanych legend.

Zagadkowy okazuje się już sam prolog. który dzieje się w roku 23

29.79: https://woblink.com/ebook/stara-flota-tom-5-wyzwanie-nick-webb-134897u

Cena:


ISBN

9788381470612: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/ognisty-dylemat-ewa-bauerfeind-burkot-135089u

Cena:


Stand by me

Autor: Agata Czykierda-Grabowska

Sara właśnie zakończyła fatalny związek z Damianem. Sposobem na uleczenie jej zranionego serca i pozbycie się złych wspomnień mają być wakacje spędzone w rodzinnym mieście. Przypadek sprawia. że w tym samym czasie zjawia się tu Paweł – przystojniak. który ma opinię pożeracza kobiecych serc. Kiedy ich drogi się skrzyżują. rozpocznie się zacięta walka żywiołów. Sara bowiem doskonale zdaje sobie sprawę. z kim ma do czynienia. Jako najbliższa przyjaciółka jego siostry słyszała już wiele historii na temat kolejnych podbojów Pawła i wie. że ten typ mężczyzn zupełnie jej nie interesuje. A przynajmniej tak jej się wydaje…

Kiedy jednak nadejdzie Noc Kupały. ten magiczny czas. gdy wszystko sprzyja miłości. oboje nie będą mogli już ukrywać. że łączy ich znacznie więcej. niż chcielib

20: https://woblink.com/ebook/na-zakretach-losu-aleksander-lawski-135088u

Cena:anne bishop inni tom 6, regiony turystyczne, małgorzata szczurek, mój mąż potwór, jerzy urban wiek, traczyk fizjologia człowieka w zarysie pdf, ostatnie życzenie mobi, na polach, cyberchoroby, manipulacja neuroperswazyjna, szlachcianka, lewandowska książka, stróże jakub ćwiek, chyłka rewizja pdf, cierpiałkowska, cien gwiazdy, żywienie w niedoczynności tarczycy pdf, grażyna gajewska, zagrożenie terroryzmem w polsce…