Mury

Autor: Hollie Overton

CZY ZABIŁBYŚ. BY RATOWAĆ SWOJĄ RODZINĘ?

Praca w więzieniu dla skazanych na śmierć nie była szczytem marzeń Kristy Tucker. ale kobieta jest wdzięczna za zajęcie. dzięki któremu może utrzymać syna i chorego ojca.

Kiedy poznaje Lance’a Dobsona. wierzy. że jej życie odmieni się na lepsze. Po ślubie okazuje się jednak. że znalazła się w piekle pełnym przemocy i strachu.

Kristy jest twarda i gdy brutalność Lance’a się nasila. zastanawia się. czy nie wprowadzić w czyn pomysłu podsuniętego jej przez więźniów. z którymi pracowała.

Teraz musi zdecydować. czy zaryzykuje wszystko. by chronić rodzinę.

Czy dysponuje środkami. które pozwolą jej popełnić przestępstwo doskonałe?

MURY to trzymająca w napięciu powieść napisana przez autorkę światowego bestsellera LALECZKA.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Sztuka czy biznes?

Autor: Dorota Żaglewska

Rynek antykwaryczny jest bogaty w osobliwości: zarówno ludzi. jak i przedmioty. Pracownicy galerii. antykwariusze. marszandzi. kolekcjonerzy czy eksperci to prawdziwi gawędziarze. specjaliści w czarowaniu słowem. Z mówienia o sztuce i pieniądzach uczynili swój zawód lub życiową pasję. Doskonale też rozumieją. że najcenniejszym kapitałem jest praktyczna wiedza o rynku. która z czasem przeradza się w intuicję.

W ciągu kilkuletniej pracy w galerii sztuki. w trakcie pracy związanej z popularyzacją wiedzy o sztuce oraz podczas pracy naukowej Dorota Żaglewska przeprowadziła indywidualne wywiady z licznymi profesjonalistami rynku sztuki i jego otoczenia. Ich sposób mówienia o obiektach. transakcjach czy relacjach rynkowych okazał się niezwykle atrakcyjny. Z

1: Autor

Cena:


Atlas płazów i gadów Polski

Autor: Zbigniew Głowaciński

„Atlas płazów i gadów Polski” należy do literatury podstawowej. a przy tym budzącej szerokie zainteresowanie nie tylko w kręgach naukowych. ale i szerszych. społecznych. Dobrany zespół wybitnych specjalistów-autorów gwarantuje wysoką jakość merytoryczną dzieła. Na jego oryginalność składa się przede wszystkim zawartość faktograficzna i wprowadzenie nowych rozdziałów (np. tło paleozoologiczne. krytyczny przegląd systematyki) z najnowszymi osiągnięciami w zakresie herpetologii europejskiej. W polskiej literaturze naukowej nie ma on odpowiednika.

Atlas nie jest ani typową książką ani podręcznikiem akademickim. jest natomiast wzbogaconym problemowo atlasem rozmieszczenia zwierząt. który może służyć jako pomoc w zajęciach t

69: https://woblink.com/ebook/gielda-dla-firm-rodzinnych-szymon-filipczak-135669u

Cena:


Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken

Autor: Jostein Gaarder

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo. Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce. którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi. jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce. która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę. która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek. chociaż wiadomo. że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki. ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek. który narodził się przed kilkoma tysiącami lat. kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat. pełen malutkich znaków. które potrafią ożywić zmarłych. a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte. fantastyczne i ‚magiczne’. że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów. że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat. który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się. dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany. przez moment wydawało mi się. że wszystkie książki spoglądają na mnie. jak gdyby były żywe. i wołają:

– Chodź do nas. nie bój się. chodź!

Nagle poczułem ogromny głód. ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Układanka

Autor: Karin Slaughter

Andrea jest przekonana. że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura. elegancka i poukładana terapeutka mowy. filar lokalnej społeczności?

Tego dnia wybrały się wspólnie do restauracji. by świętować urodziny Andrei. Kiedy w lokalu ktoś zaczął strzelać. większość gości wpadła w panikę. jednak nie Laura. Nie tylko zachowała zimną krew. ale sprawnie obezwładniła i bez wahania zabiła napastnika.

Później robi się jeszcze dziwniej. Laura odmawia składania zeznań. a córce każe natychmiast zniknąć. Zszokowana Andrea zaczyna się zastanawiać. kim tak naprawdę jest jej matka. Czy to ta sama kobieta. która czytała jej bajki na dobranoc?

Andrea posłusznie wykonuje instrukcje matki. przy okazji odkrywając coraz więcej sekretów z jej przeszłości. Chce poznać prawdę.

99: https://woblink.com/ebook/atlas-plazow-i-gadow-polski-zbigniew-glowacinski-135682u

Cena:


Publikacje naukowe

Autor: Piotr Siuda

Co. jak i po co pisać oraz publikować? Jak doskonalić warsztat pisarski? Jakie są kryteria recenzowania? Jak wypełnić wniosek grantowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadają dwaj naukowcy. praktycy działający w dwóch różnych dyscyplinach: dr Piotr Siuda. socjolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. prowadzący warsztaty z efektywnego publikowania naukowego. oraz dr hab. Piotr Wasylczyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. autor popularnej książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów. doktorantów i nie tylko (PWN. 2017).

Autorzy w przystępny sposób podpowiadają. jak pisać artykuły naukowe oraz inne prace akademickie oraz jak je publikować – również w najbardziej prestiżowych czasopismach. Prowadzą czytelnika

:

Cena:mowa zależna i niezależna angielski ćwiczenia, stanisław salmonowicz, asgarda, obecne konflikty zbrojne, efekt dezinformacji, wypożyczalnia książek, sex/love książka, kurs biblijny, ghost of tsushima poradnik, oskar i róża tekst, hayek konstytucja wolności, idiomatycznosc w jezyku, lego harry potter 5-7 poradnik, zły człowiek, krzywa keelinga, sposób na elfa pdf za darmo, stelmaszczyk agnieszka, byla arabska stewardessa…