Broń matematycznej zagłady

Autor: Cathy O’neil

Książka dedykowana wszystkim przegranym

Kiedy na świecie żyje ponad 7 mld osób. osobne rozpatrzenie każdego wniosku kredytowego. aplikacji na studia czy ocena indywidualnego pracownika staje się niemożliwa. By przetworzyć taką ilość danych. firmy korzystają z algorytmów. Niezależne i wolne od uprzedzeń. mają tylko jedno zadanie: wskazać poprawny. obiektywny i właściwy wynik.

Problem polega na tym. że te algorytmy pisane są przez ludzi. a ci bardzo rzadko bywają obiektywni. Zaprojektowane przez nich narzędzia zamiast opisywać świat. kreują rzeczywistość zgodnie z tym. w co wierzy ich stwórca. To właśnie Broń Matematycznej Zagłady – BMZ – ten szczególny rodzaj algorytmu. który działa poza prawem i zasięgiem nas

29.9: https://woblink.com/ebook/krucjata-dzieci-tullio-avoledo-31881u

Cena:


ISBN

9788365887788: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/obowiazki-pracodawcy-w-zakresie-bhp-praktyczny-poradnik-praca-zbiorowa-32443u

Cena:


ISBN

9788380871106: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/matchmaking-kto-co-dostaje-i-dlaczego-alvin-e-roth-32198u

Cena:


ISBN

9788365482709: Wydawnictwo

Format

29.03: https://woblink.com/ebook/niepowtarzalni-z-wielkopolski-wlodzimierz-andrzej-gibasiewicz-32224u

Cena:


Mroczne zakamarki

Autor: Kara Thomas

W Fayette. prowincjonalnym miasteczku w Pensylwanii. na każdym kroku czają się ponure tajemnice. Tessa. która wyjechała stąd w dzieciństwie. cały czas starała się nie myśleć o tym. co wydarzyło się tamtej letniej nocy. Tak mroczne przeżycia mogą zostawić w pamięci niezatarty ślad. jeśli tylko im się na to pozwoli.

Callie. jej przyjaciółka. została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu. więc nie musi codziennie patrzeć na te same ściany. ale Callie zawsze była tą silniejszą. Dlatego potrafi stawiać czoła demonom i ma nadzieję. że pewnego dnia znikną na dobre. jeśli będzie ostro imprezowała.

Jako dziewczynka Tessa nigdy nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką o tym. co wtedy widziały. Nie przed procesem. w którym obie zeznawały. Ani tym bardziej potem. Po procesie C

30.53: https://woblink.com/ebook/diavolina-gyorgy-spiro-31937u

Cena:


Le Chevalier d’Harmental

Autor: Alexandre Dumas

Un exellent roman où se mêlent l’aventure et l’amour. Il nous plonge dans l’époque de la guerre entre les princes héritiers de la couronne de France après la mort de Louis XIV. Raoul d’Harmental est un jeune homme qui va faire partie d’une conspiration dans laquelle il devra enlever le régent Philippe d’Orléans. Utilisant un capitaine un peu particulier Roquefinette. d’Harmental se rendra vite compte que comploter contre le pouvoir n’est pas sans difficulté… surtout lorsqu’on tombe amoureux.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788380644137: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/rzut-oka-na-dzieje-orfiki-w-starozytnosci-i-w-nowszych-czasach-stanislaw-schneider-32323u

Cena:


Paryski skandal

Autor: Amanda Cinelli

Cały Paryż obiega sensacyjna wiadomość. że znany w świecie mody włoski milioner Rigo Marchesi ma z aktorką Nicole Duvalle nieślubne dziecko. którego nie uznaje. Ten fakt psuje mu opinię. a co za tym idzie – zagraża interesom. Rigo jest pewien. że dziecko nie jest jego. ale musi jak najszybciej ratować swój wizerunek. Na potrzeby mediów wymyśla romantyczną historię. która ma się zakończyć ślubem…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99rekonkwista krucjaty w średniowiecznej hiszpanii, behawiorysta mroz, watpie, tylko sprawiedliwosc, olga rudnicka bibliografia, ostatnie historie olga tokarczuk, etyka zawodu, droga artysty pdf, ksiazki filozoficzno psychologiczne, jak zapisać cv w pdf, ród atrydów, egzamin ósmoklasisty 2019 polski, 365 dni pdf do pobrania, mniejszości wyznaniowe w polsce, god of war trofea poradnik, schier, nicholas sparks pdf, serce gangstera ebook, katarzyna bonda okularnik pdf…