Opowieści z angielskiego dworu. Karol

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia. Dianą Spencer i Camillą Shand.
Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku. a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw. ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności. rodzenie się i umieranie miłości. walkę o prawo do samostanowienia. a także starania o określenie swojej roli w świecie. Jest to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany. księżnej Walii. Camilli. obecnej księżnej Kornwalii. i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia. 

W przygotowaniu:

‚Opowieści z angielskiego dworu. Diana’ – druga część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles. które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw.

‚Opowieści z angielskiego dworu. Camilla’ – trzecia część trylogii ukazuje losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

Magdalena Niedźwiedzka. autorka zbeletryzowanych biografii ‚Królewska heretyczka’ i ‚Maria Skłodowska-Curie’. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Tydzień w Paryżu

Autor: Robyn Grady

Bailey Ross zjawiła się w domu Matea w najmniej odpowiednim momencie. Doktor właśnie miał wyjechać na urlop. jednak musi zająć się niespodziewanym gościem. Zaintrygowany Bailey. chce ją bliżej poznać. Będzie miał szansę. gdy pojadą razem do Francji. Spędzą tam najbardziej niezwykły tydzień w swoim życiu…

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788324042258: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/kobiety-mafii-diane-ducret-31865u

Cena:


Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga

Autor: Henryk Machoń

Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga wprowadza w lekturę pism szwajcarskiego psychiatry. wskazując na zawarte w jego myśli sprawy podstawowe. ważne i godne głębszego namysłu. Jednocześnie książka ta ma poprowadzić czytelnika przez prawdziwy gąszcz splątanych zagadnień. centralnych dla koncepcji Junga. lecz także pomniejszych tematów ważnych dla kultury współczesnej; ma także pomóc w odnalezieniu się na płaszczyznach kilku dyscyplin. po których płynnie porusza się twórca psychologii analitycznej w swoich pismach. Przewodnik ma posłużyć najpierw zrozumieniu koncepcji. a następnie pomóc w samodzielnym studiowaniu trudnych. różnorodnych i bardzo obszernych jego dzieł. liczących ponad 13 000 stron. Autorzy wyrażają nadzieję. że książka ta będzie początkiem

49: https://woblink.com/ebook/zamach-stanu-edward-n-luttwak-31830u

Cena:


Komórki macierzyste

Autor: Jonathan Slack

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łód

:

Cena:andre luiz, książę szaranek, retoryka arystoteles pdf, nieustanne tango, meg adams ochroniarz pdf, klasa 3 sprawdziany, mowa ludzka, listy zza grobu pdf, domański henryk, nieodparta pokusa pdf, nazywam się cukinia książka, ania z zielonego wzgórza pdf, sapiens harari, dziecko z bliska agnieszka stein, kryminały 2019, rafał stobiecki, jan wilkans, kizwalter, magiczne drzewo porwanie, jak zakończyć prezentację po angielsku, choroba alzheimera pdf, neuroanatomia, czując rozmowy o emocjach pdf, libra book…