1

:

:

Cena:


ISBN

9788364447952: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/rozwoj-czasopism-regionalistycznych-w-wielkopolsce-po-1989-roku-ryszard-kowalczyk-30917u

Cena:


Opowiadania autora Wielkiego Gatsby’ego z angielskim

Autor: Francis Scott Fitzgerald

Język angielski Poziom B2 

Wybór short stories z pierwszych lat epoki jazzu w wersji do nauki języka angielskiego 

Autorski wybór 5 opowiadań autora Wielkiego Gatsby’ego. Większość opowiadań pochodzi ze słynnego zbioru Tales of the Jazz Age. w sugestywny sposób opisującego amerykańskie społeczeństwo z początku lat 20. XX wieku. zwanych erą jazzu.

Fitzgerald zasłynął powieścią Wielki Gatsby. ale był także autorem znakomitych opowiadań. nadal wznawianych przez najlepszych wydawców amerykańskich.

Podręcznik oparty na oryginalnym tekście opowiadań został skonstruowany według przejrzystego schematu:

– na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów.

– każdy

34.9: https://woblink.com/ebook/60-sekund-dziennie-by-zarzadzac-lepiej-adam-debowski-grzegorz-skibinski-30727u

Cena: Grzegorz Skibiński


Żona mimo woli

Autor: Annika Sharma

Nithja to żywiołowa. inteligentna i ambitna studentka. która ma gotowy plan na całe życie. Będzie odnoszącą sukcesy lekarką i chlubą rodziny. Już dawno pogodziła się z wizją aranżowanego małżeństwa w myśl tradycji pielęgnowanej przez konserwatywną rodzinę. Jedna chwila powoduje. że plan dziewczyny legnie w gruzach.

Kiedy poznaje Jamesa St. Claira. intrygującego i przystojnego Amerykanina. Nithja kompletnie traci głowę. Wbrew rozsądkowi zakochuje się bez pamięci. Ostatecznie staje w obliczu trudnego wyboru – może zostać posłuszną żoną męża. którego wybrała jej rodzina albo iść za głosem serca. ignorując tradycję przodków.

Czy jej pragnienia mają jakiekolwiek znaczenie?

__

Annika Sharma – urodziła się w Indiach. ale jako dziecko przeprowadził

:

Cena:


DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika’

Autor: R.D. Carpenter

DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika’ to pierwsza część trylogii fantasy pt. „Dolina Mgieł” autorstwa R.D. Carpentera.

Książka napisana jest w sposób nieszablonowy. jednak docierający do czytelnika w samo sedno. Zawiera w sobie wiele wątków. podtekstów. mądrości życiowych. które dotknęły niejednego z nas – realnych ludzi.

„Droga Wojownika’ to swoista podróż przez życie. zakamarki osobowości. decyzje. wybory. to wszystko. co znajduje się w każdym człowieku. To wszystko zostało skrzętnie wplecione w losy postaci – do szpiku kości przesiąkniętych mistycyzmem.

Jak przystało na ten rodzaj gatunku. jest to rodzaj bajki. przez którą prowadzi nas kilkunastoletni wojownik obdarzony zdolnościami. o których

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


https://woblink.com/product-publication/download/30828/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788301193980: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/niewolnicy-i-panowie-szesc-i-pol-eseju-z-antropologii-i-

Cena:


Nina

Autor: Nina Majewska-Brown

NINA to czwarta część – po Wakacjach. Zwyczajnym dniu i Jak się nie zakochać – historii kobiety. którą mogłaby być każda z nas.

Wydaje się. że Nina po ciężkich przejściach wreszcie osiągnęła życiową równowagę. Ale przewrotne życie jak zwykle ma dla niej w zanadrzu różne. niekoniecznie miłe niespodzianki. Tym razem na jej barki spadają choroba nielubianej teściowej i problemy z nowym partnerem oraz jego wszędobylskimi rodzicami.

Czy uda jej się zaprosić Olafa do wspólnego życia? Czy pokona własne zastrzeżenia co do nowego związku? Nina przekona się. jak trudno tworzyć nową relację. mając dzieci oraz bagaż trudnych doświadczeń i lęków. do którego życie co rusz dokłada kolejne kilogramy.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


https://woblink.com/product-publication/download/30745/epub

1:

:

Cena:


Ryszard. z Bożej łaski…

Autor: Sharon Kay.Penman

Fascynujące zwieńczenie trylogii o Ryszardzie III. ostatnim angielskim władcy z linii Yorków. królu. który – jak się po latach okazuje – niesłusznie przeszedł do historii jako krwiożerczy potwór. a w rzeczywistości był władcą niezwykle sprawnym. odważnym i wrażliwym.

W tej błyskotliwie napisanej powieści. stanowiącej umiejętne połączenie historii i fikcji. Ryszard III. wbrew powtarzanemu od wieków stereotypowi. jawi się jako znakomity i inteligentny władca. którego miejsce w historii jako mordercy dwóch swoich poprzedników na tronie: szalonego Henryka VI. jego syna. księcia Edwarda Westminstera. a także swoich dwóch bratanków oraz inne zarzucane mu drobniejsze występki. jak zmuszenie Anny Neville do poślubienia go. a następnie zamordowanie jej. bo stała się przeszkodą w ożenku władcy z własną bratanicą. zawdzięcza  czarnemu PR ze strony współczesnych wrogów oraz późniejszych kronikarzy tamtych burzliwych czasów. w tym samego Szekspira.

Urodzony w niebezpiecznych czasach spisków i zdrad. wychowany latach bratobójczej wojny zwanej Wojną Dwóch Róż. Ryszard dorastał się w cieniu swojego charyzmatycznego brata. króla Edwarda IV. Lojalny wobec swoich przyjaciół i namiętnie zakochany w jednej kobiecie. która została mu odmówiona. staje się utalentowanym graczem w świecie dworskich intryg. W końcu. uznawany dziś za ostatniego wojownika na tronie angielskim. staje na polu bitwy pod Bosworth przeciwko odwiecznym wrogom Yorków – Lancasterom. pod dowództwem Henryka Tudora…

‚Ci. którzy znają postać Ryszarda III z Szekspira. znajdą w powieści Sharon Kay Penman obraz angielskiego monarchy całkowicie kontrastujący z tym utrwalonym przez słynnego dramaturga. Ryszard jest tu nieomal romantycznym bohaterem. pełnym dylematów. który idealnie nadaje się raczej do naszych współczesnych standardów niż wyobrażeń na temat pełnego okrucieństwa i mściwości władcy późnośredniowiecznej Anglii. I właśnie ta psychologiczna wiarygodność. poparta latami wnikliwych badań nad historycznymi źródłami. czyni z powieści Penman fantastycznie ciekawą książkę”.

„The New York Times Book Review”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33paulina rumińska, miasta wyśnione, bajka o piosence i nutkach pdf, syzyfowe prace online, grzeszny doktor pdf, relaksacja schulza, etyka w życiu publicznym, musso apartament w paryżu, piotr grzegorczyk, czarna wrona, seidler, smocza straż tom 4, dorota klus stańska, stulecie winnych 3 tom, salij, harry potter i insygnia smierci pdf, ta która musi umrzeć audiobook…