Wiek burzy i spokoju

Autor: Andrzej Piasecki

Lata 1918–2018 to burzliwy okres. nie tylko w dziejach Polski. lecz także całej Europy i świata. Rok 1918 przyniósł ogromne zmiany – koniec I wojny światowej. odzyskanie niepodległości i początek odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. a więc nowe nadzieje. oczekiwania i szanse. Rok ten zapoczątkował również trudny wiek XX. który obfitował na przemian w sukcesy i porażki. okresy pomyślności i wielkich tragedii: rozwój demokracji. wspaniałą koniunkturę gospodarczą i gigantyczny skok cywilizacyjny. a równocześnie totalitaryzmy. kolejną wojnę światową. ludobójstwo i następną niewolę – tym razem sowiecką. Ocena bieżących wydarzeń staje się pełna i nabiera wartości dopiero po latach. dlatego opis dziejów minionego wieku jest dziś nie tylko narracją o hist

49: https://woblink.com/ebook/wojna-przyszlosci-robert-h-latiff-124409u

Cena:


Włącz DEMOkrację

Autor: Biedroń Robert

Włącz DEMOkrację to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce. Samodzielnie lub całą rodziną zbierz elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaj ustroje polityczne i zdobywaj punkty postawy obywatelskiej. Stawiaj czoła przeciwnościom. nie dopuść do anarchii oraz odblokuj postać świadomego obywatela.

Bo państwo to również TY i TWOJA wiedza o nim oraz TWOJE codzienne działania. Włącz DEMOkrację zagwarantuje godziny świetnej zabawy oraz przybliży podstawowe pojęcia związane z państwem i demokracją obywatelską. W polityce nie ma czasu na nudę! Niech moc demokracji będzie z Wami!

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


https://woblink.com/product-publication/download/124490/epub

1:

:

Cena:


Antologia liryki hellenistycznej

Autor: Jerzy Danielewicz

Antologia liryki hellenistycznej dopełnia serię książek Jerzego Danielewicza poświęconych liryce greckiej. Na gruncie polskim jest to praca pionierska. przynosząca szeroką panoramę zachowanych tekstów autorów zarówno tych znanych z nazwiska. jak i anonimowych.

Książka odzwierciedla aktualny stan wiedzy i przynosi nowe interpretacje utworów i fragmentów również mniej znanych i dotychczas w tej skali niekomentowanych. Bezprecedensowe jest zamieszczenie tekstów greckich. przeważnie trudno dostępnych. między innymi niedawno odkrytych na papirusach. w nowym opracowaniu autora obok przekładów na język polski. Czytelnik znajdzie tu ponadto wprowadzenia do poszczególnych utworów ze wskazaniem źródeł przekazu tekstu. aparat krytyczny. odn

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


126493

44.9: https://woblink.com/ebook/wielka-ksiega-dan-w-sloiku-tanya-linton-126493u

1

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 757: Kochać. chronić. uprawiać

Autor: autor zbiorowy

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Przebudzeni bogowie

Autor: Sylvain Neuvel

Pasjonująca kontynuacja „Śpiących gigantów” – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją.Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu. ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Najpotężniejszą bronią jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może stać się kluczem do władzy nad Ziemią. a może nawet nad gwiazdami.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 35.9


ISBN

9788381032995: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/jestes-moim-swiatlem-abbi-glines-124632u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/124562/pdf

1: Autor

Autor

:

Cena:


ISBN

9788328709492: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/pokraj-andrzej-saramonowicz-124538u

Cena:ewa świerżewska, problemy ekologiczne, bonda nowa książka, andre stern, dlaczego @ to małpa, osiński antropomotoryka pdf, socjologia codzienności pdf, koniec samotności wiśniewski, wnuki, nefrytowy różaniec, libra book, kroniki akaszy fragment, poznam sympatycznego boga, wit urban, martyna wojciechowska dzieciaki świata, chemia żywności pdf, grey czesc 2, władca hunów zwany biczem bożym, valeri vachev, reymont ziemia obiecana, słowa światłości pdf, dyzunia, marcin słoma, yellow bahama…