Tam. gdzie kończy się świat

Autor: Paweł Zgrzebnicki

Papua-Nowa Gwinea to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi. gdzie zachowały się jeszcze pierwotne społeczności. gdzie wciąż jeszcze żyją dzikie plemiona. z których część nie ma żadnego kontaktu ze współczesną cywilizacją. Niezwykle bogaty etnograficznie obszar to kraj w ogromnej części dziki. niebezpieczny. pełen przemocy. jednocześnie zaś fascynujący. piękny i bogaty swą kulturową różnorodnością. To miejsce. gdzie dla Europejczyka kończy się znany mu świat. Niestety. także dla rdzennych mieszkańców. za sprawą gwałtownej globalizacji. świat jaki znają się kończy.

Reportaż Pawła Zgrzebnickiego przedstawia niezwykłą wyprawę po Papui Nowej Gwinei. Jednakże podróż jest tylko pretekstem. nicią. wokół której wije się opowieść znacznie poważniejsza — o mieszkańcac

99: https://woblink.com/ebook/chlodnictwo-klaus-losche-30575u

Cena:


Objawy chorób wewnętrznych. Podręcznik dla studentów

Autor: Anna Doboszyńska

W podręczniku omówiono najczęściej występujące objawy chorób wewnętrznych oraz szczególne manifestacje dermatologiczne tych schorzeń. Autorzy opisali również ciekawe przypadki medyczne.

Podstawą rozpoznania choroby są wywiady i badanie przedmiotowe. Bardzo ważnymi elementami są obserwacja i oglądanie pacjenta. ponieważ pozwalają na uzyskanie podstawowych informacji o chorym. Wiedzę tę zdobywa się przez lata praktyki.

Zwięzłe opisy. przejrzysty układ. tabele. ryciny i bogaty materiał ilustracyjny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


Nieświadome wybory

Autor: Jonah Berger

Większości ludzi się wydaje. że ich wybory i zachowania stanowią odzwierciedlenie ich indywidualnych. osobistych gustów i opinii. Masz dzisiaj na sobie tę. a nie inną kurtkę. ponieważ akurat ta ci się podobała. Wybrałeś taki. a nie inny zawód. ponieważ akurat ta praca wydawała ci się interesująca. Wydaje nam się dość oczywiste. że różne życiowe decyzje podejmujemy na podstawie własnych przemyśleń oraz opinii. Jak się jednak okazuje. to wcale nie jest prawda.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy. jak wielki wpływ inni ludzie mają na to. co się dzieje w każdej chwili naszego życia – i na nasze różne decyzje. od tych zupełnie błahych po te najbardziej doniosłe. Nawet zupełnie obcy ludzie mogą w zaskakująco dużym stopniu oddziaływać na nasze opinie i wybory. Okazuje się. że nasz s

44.9: https://woblink.com/ebook/sila-charakteru-james-hillman-30726u

Cena:


Odezwij się

Autor: Magdalena Zimniak

Zaginięcie dwójki dzieci spada na z pozoru idealne małżeństwo Mielczarków jak grom z jasnego nieba. Ucieczka? Rodzice są pewni. że porwanie. Policja natomiast sugeruje. że Ada. od lat zmagająca się z nerwicą natręctw. mogła zrealizować „fantazje” i skrzywdzić brata.

W nowym thrillerze psychologicznym autorka „Białych róż dla Matyldy” serwuje czytelnikom potężny ładunek emocjonalny i zaskakujące zwroty akcji. Trudno oderwać się od tej historii. A potem trudno o niej zapomnieć.

Wydawnictwo: Prozami

Cena: 32.9


Praktyki HRM – Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku

Autor: Praca Zbiorowa

Pozycja rekomendowana przez : Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner oraz Polish Society for Training & Development (PSTD.

Na 256 stronach znajdą Państwo najciekawsze studiów przypadku z dziedziny zarządzania firmą szczególnie w kontekście zarządzania kapitałem ludzkim. Wybór artykułów pochodzi z czasopisma „Personel i Zarządzanie”.

Praktyki HRM to pozycja nie tylko dla działów HR. lecz także dla menedżerów. którzy nie zawsze mają możliwość skorzystania z doradców ds. personalnych. Dzieje się tak w małych i średnich przedsiębiorstwach. w których często nie ma wykwalifikowanego specjalisty z obszaru HR.

Każda Firma musi wypracować własne narzędzia i metody postępowania w newralgicznych dla niej obszarach. lecz praktyki innych f

23.92: https://woblink.com/ebook/samochod-w-firmie-infor-pl-sa-30718u

Cena:


Zaśpiewaj mi Elvisa

Autor: Michał Majewski

„Zaśpiewaj mi Elvisa” Michała Majewskiego to powieść obyczajowa.

Jeśli chcesz doznać. jak smakuje prawdziwa Ameryka. poczuć w sobie luz i pozytywne wibracje. wejdź w tę prozę. stylizowaną na Bukowskiego i Chandlera – zachęca autor. Dzięki obcowaniu z tą literaturą. można szybko zapomnieć o wszelkich troskach i zmartwieniach. bowiem traktuje ona o przeróżnych meandrach ludzkich losów. ukazuje jak to jest być panem świata lub wręcz odwrotnie. szukać świata na zewnątrz i w sobie. To tu przejawia się plejada podejrzanych osobników. kobiet lekkich obyczajów i innych indywiduów. mogących przyprawić o szybsze bicie serca. Mamy tu zatem groteski. ale też i makabreski. historie z dreszczykiem oraz obyczajowe. Opowiadania łączy jeden wspólny mianownik. jest nim

29.9: https://woblink.com/ebook/polska-kuchnia-bezglutenowa-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-tomasz-zajbt-skladnica-literacka-anna-jedrzejec-agata-lewandowska-30644u

Cena:magazyn claudia, jak lepiej myśleć pdf, stulecie winnych książka pdf, książki o nerwicy, sztuka obsługi pochwy pdf chomikuj, ciasteczko z wróżbą online, meliczność, kazimierz przerwa tetmajer nie wierze w nic, nota bibliograficzna, czarna owieczka całą lektura, biblia obcych, socjologia moralności, dominika van eijkelenborg, anna dominiczak, charlie i fabryka czekolady ebook, funkcje zespolone…