Rewolucja międzypaździernikowa

Autor: Jerzy Kochanowski

Z mroków stalinizmu wyłania się nowy porządek.

Ale nie o tym jest ta książka.

Jest o zwykłych ludziach sprzed sześciu dekad. O Polakach. którzy pragnęli odrobiny normalności po latach terroru. O wyglądaniu zza „żelaznej kurtyny”.

Jest też o pieniądzach i korupcji. pracy i bezrobociu. chuligaństwie i prostytucji. wyborach miss i świadomym macierzyństwie. otwarciu na świat i marzeniach o własnym samochodzie.

O młodzieży wieku atomowego. tęsknocie za Zachodem i roli Kościoła. O namiastce wolności. która wtedy wydawała się czymś tak wielkim. że można się nią było zachłysnąć.

Najnowsza książka Jerzego Kochanowskiego opowiada o tym. co nam dał Październik ’56. I co potem na długie lata odebrała nam Pols

19.99: https://woblink.com/ebook/marlena-blekitny-aniol-w-garniturze-c-w-gortner-31859u

Cena:


Marlena. Błękitny anioł w garniturze

Autor: C. W. Gortner

Egocentryczka. Perfekcjonistka w każdym calu. Uparta i bezkompromisowa. Nienasycona. Zawsze fascynowała i nadal inspiruje. Maria Magdalena Dietrich pochodzi z niezamożnej mieszczańskiej rodziny. Chce grać na skrzypcach. Kiedy jej karierę przerywa wojna. postanawia zostać śpiewaczką. Rzuca się w barwny świat berlińskich kabaretów. Słynąca ze zmysłowej urody. głębokiego głosu. uwodzicielskich sukienek i szytych na miarę garniturów. Marlena przyciąga coraz liczniejszą publiczność i wikła się w kolejne burzliwe romanse. Taki jest początek porywającej historii… „Marlena. Błękitny anioł w garniturze” – bogata w fakty i poruszająca powieść poświęcona jednej z największych legend złotej ery Hollywoodu. To książka o kobiecie o silnym charakterze. wielkich ambicjach i marz

27.9: https://woblink.com/ebook/kacik-zagubionych-serc-magdalena-trubowicz-31776u

Cena:


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:tokarczuk bieguni pdf, nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite), pracować inaczej pdf, dan simmons abominacja, cudowny chłopak i ja, pielęgniarstwo ratunkowe, polska ustawa antyterrorystyczna – odpowiedź na zagrożenia współczesnym terroryzmem, komentarz do kodeksu karnego pdf, iwaszkiewicz opowiadania pdf, maybe not pdf, wiersz o emocjach, z genealogii moralności pdf, świąteczny gość online, powszechna historia prawa, karolcia, zbiór opisów głośnych procesów karnych…