Polityka władz partyjnych i państwowych wobec Ludowego Wojska Polskiego w latach 1949-1956

Autor: Jan Sobiech

Publikacja ma na celu przedstawienie polityki władz partyjnych i państwowych wobec Ludowego Wojska Polskiego w latach 1949–1956. Praca dotyczy zagadnień związanych z funkcjonowaniem polskiej armii w warunkach reżimu stalinowskiego (bierutowskiego). a także problematyki relacji: partia (PZPR) – państwo – armia.

Autor przedstawia genezę Ludowego Wojska Polskiego. Opisane zostały kolejne etapy tworzenia Polskich Sił Zbrojnych podległych Moskwie. które zostają zwieńczone poprzez utworzenie w lipcu 1944 r. (Ludowego) Wojska Polskiego – będącego zbrojnym ramieniem powstałego w tym samym czasie Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (PKWN). Następnie opisany jest udział wojska w utrwalaniu władzy ludowej. w tym

28.35: https://woblink.com/ebook/dwa-watki-mieczyslaw-dabrowski-133399u

Cena:


ISBN

9788379769339: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/szlaki-macfarlane-robert-133401u

Cena:


ISBN

9788394800796: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/miedzy-prawami-prochem-i-cieniem-vera-eikon-128852u

Cena:


24.99

https://woblink.com/ebook/swiatloczuly-sebastian-hejankowski-133639u: https://woblink.com/product-publication/download/133639/epub

:

Cena:


Klub Pickwicka

Autor: Karol Dickens

Utwór opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Odwet oceanu

Autor: Frank Schätzing

Jak wiele ingerencji człowieka może znieść natura?

Co się wydarzy. gdy żywioł w końcu się zbuntuje?

Peruwiański rybak ginie bez śladu na morzu. U wybrzeży Norwegii

eksperci od odwiertów naftowych odkrywają na dnie zagadkowe

kolonie robaków. Potem wydarzenia następują jedno po drugim.

Wieloryby i delfi ny atakują łodzie z pasażerami. Parzące meduzy

przepędzają turystów z plaż. W restauracjach eksplodują homary.

rozpryskując śmiertelnie niebezpieczną substancję. Miliardy krabów

wychodzą z morza i zatruwają miasta na wschodnim wybrzeżu Ameryki.

I wreszcie połowa Europy znika pod wodą na skutek potężnego

tsunami…

Świat morski. zagrożony przez bezmyślną działalność człowieka.

musi się bronić.

Thriller ekologiczny bazujący na rzetelnej wiedzy naukowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 47.9zimbardo psychologia i życie, mudry pdf, bez przebaczenia agnieszka lingas-łoniewska, dziennik bridget jones pdf, niki segnit, wilibald winkler, wielki słownik ortograficzny pwn z zasadami pisowni i interpunkcji chomikuj, skutki konfliktów na bliskim wschodzie, łatwe origami dla początkujących, battlefield 5 poradnik, genetyka sprawdzian pdf, ślepnąć od świateł pdf docer, tragizm polityki mocarstw, assassin’s creed black flag skarby, bezwarunkowy, ślepy maks, alice broadway, john urry…