Serce wszystkiego. co istnieje

Autor: Tom Clavin

Czerwona Chmura to jedyny Indianin. który zdołał pokonać armię Stanów Zjednoczonych i narzucić jej pokój na własnych warunkach. Aby zyskać szacunek współplemieńców. syn zmarłego w delirium alkoholika musiał być odważniejszy. sprytniejszy i okrutniejszy od innych. Od najmłodszych lat wykazywał się wyjątkową rozwagą i zmysłem strategicznym. Był śmiały. bezwzględny i niezwykle brutalny. Jednak ten być może najpotężniejszy indiański wojownik na wiele lat popadł w zapomnienie.

Bob Drury i Tom Clavin malują biografię wodza w żywych barwach. a w tle kreślą sylwetki jego towarzyszy. rywali i nieprzyjaciół: wodzów Siedzącego Byka i Szalonego Konia. człowieka gór Jamesa Bridgera. genarała Williama Shermana. odkrywcy Johna Bozemana i wielu innych. Ta książka to również dramatyczna kronika ostatecznego starcia amerykańskich cywilizacji i hołd oddany rdzennym mieszkańcom Wielkich Równin.

„Książek bezpodstawnie określanych jako „monumentalne dzieła” jest mnóstwo. Jednak reportaż Drury’ego i Clavina absolutnie zasługuje na ten tytuł. Fantastyczna. nasycona faktami i doskonale opracowana opowieść. Przez pryzmat historii niezwykłego wodza Czerwonej Chmury autorzy w przepiękny sposób ukazują dzieje szczepu Siuksów oraz walkę o dominację na amerykańskim zachodzie.” S. C. Gwynne. autor książki „Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów”

„Niezwykła. pełna fascynujących szczegółów historia Czerwonej Chmury – przebiegłego wodza i genialnego stratega. przy którym lepiej znani Siedzący Byk i Szalony Koń wypadają blado. To nie jest kolejna opowieść o przegranych i wygranych na Dzikim Zachodzie – to przejmująca i zaskakująca historia tego czasu oraz pomnik dla rdzennych mieszkańców Ameryki.” „USA Today”

„Rzetelna. żywa i porywająca opowieść o kłamstwach. podstępie i brutalnej rzezi Indian. Drury i Clavin kreślą sylwetki największych indiańskich wodzów. a w roli głównego bohatera obsadzają Czerwoną Chmurę. To również szczegółowa kronika losu Indian. brutalnie potraktowanych przez najeźdźcę niszczącego wielopokoleniową tradycję rdzennych Amerykanów.” Christopher Corbett. „The Wall Street Journal”

„Książka. od której nie można się oderwać. Sięgając do wielu źródeł – archiwów. listów i nieznanych wspomnień – autorzy stworzyli niezwykłą opowieść o kresie istnienia szczepu Indian. któremu przewodził Czerwona Chmura. Choć to rzetelny reportaż. czyta się jak najlepszy western.” Kate Tuttle. „The Boston Globe”

„Historia Czerwonej Chmury trzyma w napięciu jak najlepsza powieść o Dzikim Zachodzie. Wciągająca. pozbawiona sentymentalnych obrazów opowieść oraz nadzwyczajna rzetelność w poszukiwaniu dokumentów źródłowych pomagają odtworzyć ten niezwykły okres w historii podboju Dzikiego Zachodu.” „Minneapolis Star Tribune”

„Idealna książka dla wszystkich zainteresowanych historią rdzennych Amerykanów. Aż trudno uwierzyć. że Czerwona Chmura. jeden z najważniejszych z wodzów indiańskich. niemal popadł w zapomnienie. Na szczęście książka Drury’ego i Clavina pozwala nam odkryć tę historię na nowo.” „Publishers Weekly”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 40.9


You Can’t Be Too Careful

Autor: Herbert George Wells

„You Can’t be Too Careful” is a sketch of one way of life – the life path. cowardly man. in fear. made a lot of dirty tricks. He never forgot that „necessary caution”. and helped unleash the Second world war. He believed everything he was told. he did what he was told. Not it is done by world Affairs. he was only a humble and law-abiding. But he relied all those who would. in the words of wells. „to increase the amount of the world’s evil”. He was one of the men who developed mass support for fascism and reaction. „You Can’t Be Too Careful” is a novel written by H. G. Wells and first published in 1941. It is a satirical novel of one Englishman. a Mr. Edward Albert Tewler. from cradle to grave.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9julian ursyn, paweł płuciennik, skazy na pancerzach. czarne karty epopei żołnierzy wyklętych, krzysztof kęciek, hobbit audiobook za darmo, mendel gdański maria konopnicka, kraje rozwijajace sie, august zalewski, felicia zaginęła, posłannictwo, marta otto, ostre przedmioty książka pdf, cudowna broń, sodoma i gomora streszczenie, ocaleni z xx wieku, biologia molekularna w medycynie, jak wytrzymać z mężczyzną, badania operacyjne w przykładach i zadaniach, gyula krudy, doktorzy segal…