ISBN

9788301: Leszek Berezowski

Jak narodziła się tradycja kolędowania?

Co znaczyły życzenia kolędników was hail?

Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy?

Kto pierwszy całował się pod jemiołą?

Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę?

Czym różniły się pierwsze christmas crackers od tych dzisiejszych?

W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W książce Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora Leszka Berezowskiego. prowadzonych dla uczniów gimnazjów. szkół średnich i studentów na temat tradycji świąteczn

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

Cena:


Wstęp do informatyki

Autor: Jacek Lembas

Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych. ale może zainteresować również słuchaczy wszystkich innych kierunków studiów. mających podstawy informatyki w programach oraz uczniów klas informatycznych szkół średnich.

To znakomity podręcznik dla wszystkich. którzy chcą poznać podstawowe pojęcia z dziedziny informatyki.

Dzięki książce Czytelnik pozna:

fundamentalne i niezmiennie aktualne pojęcia informatyki. filar najważniejszego działu informatyki – algorytmiki. wspólne podstawy wszystkich języków programowania. 

Dowie się:

czym naprawdę jest informacja i jak ją mierzyć. jak naprawdę liczą komputery. dlaczego

59: https://woblink.com/ebook/chemia-srodowiska-jeremi-naumczyk-31925u

Cena:


Mądrość i cuda świata roślin

Autor: Jane Goodall

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin!

Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów i osoba nieustająco walcząca o polepszenie warunków ich życia. która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych. głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin. Rozumie coś. co wielu zdaje się umykać: bez roślin. bez drzew – wymrzemy. Nasz gatunek zniknie z powierzchni ziemi. I że jesteśmy na najlepszej drodze do samozagłady. 

 

Autorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia. lekarstw dla ciała i ducha. Mówi. jak można pomóc przy naprawianiu szkód. które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach. pokazujących skomplikowane sposoby. w jakie niekt

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


Przyducha

Autor: Maciej Piotr Prus

Przyducha następuje wtedy. gdy zmniejsza się ilość tlenu w zbiorniku wodnym. Ryby wykonują gwałtowne ruchy. podpływają blisko powierzchni. próbują łapać powietrze. w końcu giną. Podobny proces dotyka bohaterów powieści Przyducha Macieja Piotra Prusa. Atmosfera świata. a w tym wypadku światem jest Kraków. zagęszcza się. przestrzeń do życia się kurczy. z dnia na dzień rozpada się znana rzeczywistość. Wszystko tonie w smogu i dymie. a żeby przemieszczać się pomiędzy dzielnicami miasta potrzebne są specjalne przepustki. Pojawia się strach. terror i inwigilacja.

Wydawnictwo: Korporacja Ha!art

Cena: 20


Hodowca świń

Autor: Anna Zacharzewska

Ostra jak brzytwa. przejmująco prawdziwa.

 

Siedem osób uwikłanych w zagadkową śmierć. Kilka dni jak z najgorszego snu. I jeden człowiek. który rozpętał piekło.

 

Rafał Tusza. szef despota. uzależniony od władzy. chirurgii estetycznej i dobrobytu. prezes korpofirmy. wyrusza wraz z zespołem zarządzającym na wyjazd integracyjny. Nikt nie ma ochoty tam jechać. każdy udaje entuzjazm i perfekcyjnie gra swoją rolę.

Gdy docierają na miejsce – do pustego. małego i zaniedbanego gospodarstwa wiejskiego – szef zabiera im komórki. tablety i jedzenie. Przeszukuje walizki. Rozdziela ich pomiędzy dwie sypialnie. Wkrótce okazuje się. że w gospodarstwie nie ma nic do jedzenia. A to dopiero początek…

Kto chce przeżyć. musi walczyć o przetrwanie. Gra pozorów staje się rozgrywką

:

Cena:


ISBN

9788361710691: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/najwspanialsze-widowisko-swiata-richard-dawkins-32077u

Cena:michael jordan życie, wypalona mama, czarna owieczka opis postaci, klasa 3 sprawdziany, toni morrison umiłowana, demony wojny przechrzta, ewa worsowicz, zemsta gangstera anna wolf pdf, ochrona praw dziecka, wojciech piasecki krzysztof piasecki, joanna stawińska, polityka społeczna książka pdf, tysiąc nocy bez ciebie, transcendentalno, gta 5 fragmenty listu, audiobook za darmo do pobrania, bentyn, brzeziński elementy metodologii badań psychologicznych pdf, rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, metoda weroniki sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka pdf chomikuj…