ISBN

9788378356936: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/waki-na-kostce-lodu-lucja-wilewska-133790u

Cena:


Mądrość i różne niemądrości

Autor: Wiesław Łukaszewski

Napisano o mądrości ludzkiej tysiące tekstów przeróżnych. Wymyślono na jej temat tysiące aforyzmów. Od zarania dziejów wielkie umysły podejmowały próby uchwycenia istoty tego zjawiska. tego stanu ludzkiego umysłu. tej specjalnej właściwości niektórych ludzi. Robili to przede wszystkim filozofowie. ale już wcześniej w Torze. w Biblii znajdziemy księgi mądrościowe: Przypowieści Solomona. Księgę Koheleta i inne rozproszone biblijne teksty.

Można by pomyśleć. że to nie jest książka na dzisiejszy czas – ale może właśnie. paradoksalnie. jest. Bo kiedy kruszą się podwaliny obowiązujących do tej pory systemów (nie tylko ustrojowych czy politycznych). warto pamiętać o mądrości. o własnej drodze zbliżania się do niej. o niemądrościach. które wciąż trzeba w sobie pokonywać.

Mądrość traktowana jest jak skarb niezmiernie ceniony. ale – niestety – przed większością z nas ukryty w morzu niemądrości i trudny do zdobycia. Zapewne jednak osiągalny. W jaki sposób można ją osiągnąć? Co trzeba umieć. co trzeba zrobić. aby być mądrym?

Nade wszystko ta lektura skłania do refleksji. do stawiania pytań i do nieustannej czujności.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9


ISBN

9788328707948: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/jesien-patriarchy-gabriel-garcia-marquez-carlos-marrodan-casas-130053u

Cena:


Krzyżówki z alfabetem dla dzieci

Autor: Katarzyna Michalec

Zbiór krzyżówek. w którym każda ułożona jest według liter alfabetu. Dzięki temu dzieci potrafiące już pisać. mogą utrwalać alfabet i sprawdzać znajomość wyrazów zaczynających się na daną literę. Te dzieci. które nie znają jeszcze liter. mogą zgadywać hasła z rodzicami. nauczycielem lub starszym rodzeństwem.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Prawo i dama

Autor: Wilkie Collins

Powieść otwiera scena cichego ślubu w jednym z londyńskich kościołów. Bohaterami są młoda i piękna Valeria Brinton oraz szaleńczo w niej zakochany Eustace Woodville. Przez kilka pierwszych dni nic nie mąci szczęścia nowożeńców. Jednak wkrótce Valeria uświadamia sobie. że Eustace coś przed nią ukrywa. Dzięki przypadkowemu. jak się wydaje. spotkaniu z teściową. która od początku sprzeciwiała się ich małżeństwu. Valeria odkrywa. że jej mąż poślubił ją pod fałszywym nazwiskiem. Eustace ze wszystkich sił usiłuje ją odwieźć od poznania prawdy. ale Valeria nie ustępuje…

Wydawnictwo: MG

Cena: 39.9


ISBN

9788377794920: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/bez-dogmatu-henryk-sienkiewicz-134202u

Cena:


Aberrations 1. Bestia się budzi

Autor: Joseph Delaney

Odkąd Szol ogarnął część hrabstwa Lancashire. w której mieszka Sprytek. chłopiec ukrywał się wraz z braćmi w piwnicy. Teraz bracia nie żyją. zaklęcia ochronne przestają działać i Sprytek musi na zawsze opuścić rodzinny dom. Trafia na zamek i po przejściu próby zostaje jednym z czerwi. pomagających badać tajemniczy Szol – plamę mroku. która rozlewa się coraz szerzej. a każda żywa istota w jej granicach ginie bądź zostaje koszmarnie odmieniona. To już nie ludzie ani zwierzęta – to aberracje. morderczo groźne i złaknione krwi…

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 29polskie złudzenia narodowe, damianek, lee child siła perswazji, katarzyna puzyńska motylek pdf, księgarnia ebook, fabiani bożena, zachowanie organizacyjne, zemsta test czytania ze zrozumieniem, apokalipsa wg pana jana, rozwój osobisty pdf, grzegorz radomski, analiza strategiczna przedsiębiorstwa pdf, chyba umieram, robin hood legenda sherwood pl, stulecie winnych tom 1, czasy francuskie, alternatywne metody rozwiązywania sporów, damskie laboratorium, andrzej kułakowski, psychiatria gałecki chomikuj, sprawdzian ósmoklasisty angielski, w drodze do szkoły piosenka mp3, świadome sny…