Kolacja dla wrony

Autor: Jonathan Carroll

Dowiedz się. jak życie uczynić sztuką.

„Pytanie jest proste. ale zasadnicze: co dodałeś do tego świata?”

Wybór krótkich utworów Jonathana Carrolla jest swoistą mapą po światach wyobraźni pisarza. Składają się na niego fragmenty autobiografii. spostrzeżenia na temat związków międzyludzkich i chwytane na gorąco codzienne zdarzenia. Bez względu na to. czy autor mówi o miłości. książkach. psach czy jedzeniu. zawsze odsłania przed nami kawałek siebie. zawsze jest otwarty na magiczne chwile. które przynosi życie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


The Sleeper Awakes

Autor: Herbert George Wells

This is a short novel about a nineteen century Englishman who falls in a deep sleep only to awake over two hundred years later. The World has changed beyond recognition. and „The Sleeper” finds himself in a remarkable predicament – he has become the owner of the entire planet. However. his awakening profoundly shakes this state of affairs. and he suddenly finds himself at the very center of revolutionary social upheavals and a struggle for the ultimate power. But when he comes out of his trance he is horrified to discover that the money accumulated in his name is being used to maintain a hierarchal society in which most are poor. and more than a third of all people are enslaved. This struggle is the main focus of the larger part of the novel. The novel proposes that whatever is done officially for the good of society. individual ambition is unlikely to address the failure of capitalist structures to create a good standard of living for those whose work supports the system.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica

Autor: Saverio Gaeta

Przepowiednie jeszcze się nie wypełniły…

Niemal powszechne jest przekonanie. że liczne wydarzenia. o których Matka Boża mówiła dzieciom z Fatimy. już się dokonały. a katolikom pozostaje oczekiwać na zapowiedziany tryumf Maryi i Chrystusa. Tymczasem wybitny katolicki dziennikarz oświadcza: „to jeszcze nie koniec!”. Saverio Gaeta. autor m.in. książek o cudach św. Jana Pawła II oraz o prawdziwej historii objawień w Medjugorie. wnikliwie analizując fatimskie przesłania Matki Bożej. dostrzega. że cały czas realizują się one na naszych oczach!

Ta książka to poruszająca i pasjonująca opowieść o wydarzeniach. które zmieniły świat. ale przede wszystkim – życie Kościoła. To historia tajemnic. które przeraziły papieży. dzieje niewielkiej mieściny. która stała się celem milionów pielgrzymów. oraz wyjątkowego życia trójki dzieci. które Matka Boża wybrała. by ostrzec świat przed zagładą. Lektura obowiązkowa dla każdego. kto przy okazji 100-lecia niezwykłych objawień w Fatimie pragnie lepiej zrozumieć i dostrzec sens oraz znaczenie tamtych pełnych cudów wydarzeń.

Saverio Gaeta – wybitny dziennikarz i autor licznych książek. Publicysta uznanych tytułów katolickich. jak „L’Osservatore Romano” czy „Famiglia Cristiana”. Napisał głośne książki o św. Ojcu Pio. cudach św. Jana Pawła II. objawieniach w Medjugorje. a także biografię papieża Franciszka.

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 25.9


Kukła i inne opowieści terapeutyczne

Autor: Lucyna Mijas

Dlaczego źrebak mało jadł? Dlaczego smok płakał? Gdzie mieszkają stare lalki?

Ile można poświęcić dla sławy? Czy jest coś gorszego niż samotność? Czy można się uwolnić od poczucia winy?

Bajki od wieków służyły jako nośnik życiowych mądrości. Dzięki nim jako dzieci poznawaliśmy świat. to za ich pomocą przedstawiamy świat naszym dzieciom. I to właśnie dzięki nim jako dorośli możemy poznać samych siebie. odszukując ukryte pod warstwą codzienności dziecko. Autorka „Kukły i innych opowieści terapeutycznych” dzięki bajkom i nie-bajkom odpowiada na pytania zagubionych dorosłych i pomaga im odnaleźć sens we współczesnym świecie. Nie zawsze optymistyczne. niejednokrotnie bardzo szczere bajki przeplatane poetyckimi refleksjami czł

24.95: https://woblink.com/ebook/futro-z-czcigodnej-padliny-volksstuck-od-nestroya-do-fassbindera-monika-wasik-30027u

Cena:


Kredencjał

Autor: Daniel Sitek

Jak przezwyciężać trudności? Jak udowodnić sobie swoją wartość? Jak odnaleźć swoją własną drogę? Autor książki w skomplikowanym momencie swego życia zdecydował się na… pielgrzymkę szlakiem jakubowym do Santiago de Compostela.

Kredencjał to przede wszystkim opis drogi osobistego wzrastania. do którego prowadzą trud pielgrzymowania. pokonywanie słabości własnego ciała i swej psychiki oraz napotkani na szlaku ludzie. Poszczególne dni skrywają liczne refleksje na temat życia. pokonywania siebie. relacji z ludźmi i wiary. Czytelnik staje się partnerem pielgrzymki. zachęcanym do przebycia własnej drogi do wnętrza i przezwyciężania własnych słabości.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 31


Półksiężyc i gwiazda czerwona

Autor: Leon Kozłowski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

„Półksiężyc i gwiazda czerwona” to rzecz o planach i celach komunizmu – w tym przypadku w wydaniu bolszewickim. Mimo. iż opublikowana kilkadziesiąt lat temu. nie straciła na aktualności. także w odniesieniu do innych. obecnie propagowanych „form” komunizmu. podobnie jak bolszewizm wyrosłych z marksizmu. Ze wstępu autora: Jak w wiekach ubiegłych muzułmański półksiężyc. tak dziś czerwona gwiazda sowiecka jest godłem potęgi niosącej zagładę cywilizacji i kulturze świata chrześcijańskiego. I jak wówczas. tak też dziś narody i państwa Europy nie dorosły do zrozumienia naglącej konieczności solidarnej postawy i solidarnego działania przed obliczem

15: https://woblink.com/ebook/polska-kuchnia-koszerna-rebeka-wolff-30040u

Cena:


ISBN

9788381161497: Wydawnictwo

Format

72: https://woblink.com/ebook/wszechswiat-w-skorupce-orzecha-stephen-hawking-piotr-amsterdamski-30905u

Cena:sztuka kochania autor, zły czas haner pdf, języczni, aced k bromberg pdf, katedra najświętszej marii w paryżu pdf, słownik nazwisk, dan sha ri, nadzieja w mroku, patricia briggs dotyk ognia, romanse mafijne, receptura apteczna jachowicz, moda i wizaz, wenus w futrze pdf, chemia serc, basia i zwierzaki, zbigniew zajda…