Będzie to. co było

Autor: Masha Gessen

W 2012 roku rząd Putina rozpoczął jawny proces politycznego dławienia demokracji. Kraj toczył wojnę z wrogiem wewnętrznym oraz z sąsiadami. W 2008 roku Rosja dokonała inwazji na Gruzję. a w 2014 – zaatakowała Ukrainę. anektując wielkie połacie jej terytoriów. Prowadziła jednocześnie wojnę informacyjną przeciwko demokracji zachodniej – zarówno pojęciu. jak i codziennej rzeczywistości. Zachodnim obserwatorom zajęło jednak trochę czasu uświadomienie sobie tego. co się naprawdę dzieje w Rosji. która na powrót przyjęła swoją rolę imperium zła oraz symbolu zagrożenia dla egzystencji świata.

Stłumienie demokracji. działania wojenne. a nawet regres Rosji na światowej scenie – tego wszystkiego Masha Gessen była świadkiem. I chce o tym opowiedzieć. Będzie to. co było to poruszająca książka. pokazująca nie tylko. jak się żyło w Rosji w ciągu ostatnich trzydziestu lat. ale również czym była Rosja przez cały ten czas. czym się stała. i w jaki sposób.

‚Będzie to. co było’ przedstawia Rosję. której przyszłość leży poza historią. ponieważ jej obywatele są skazani na powtarzanie dekada po próby tego samego spektaklu tyranii.

‚The Guardian’

Masha Gessen – rosyjsko-amerykańska dziennikarka. W latach 1981–1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych. po czym powróciła do Moskwy. by ponownie opuścić Rosję w 2013 r. Pisze m.in. dla ‚The New York Times’ i ‚The New Yorker’. Autorka kilku książek dotyczących głównie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji. m.in. ‚Putin. Człowiek bez twarzy’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 47.9


Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

Autor: Karol May

Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

„Szatan i Judasz” to 11-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya. twórcy słynnego Winnetou. Indiański wódz pojawia się.by wraz z innymi znanymi bohaterami wspólnie odbyć niebezpieczną podróż pełną ekscytujących przygód.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Hillary Clinton kariera polityczna

Autor: Longin Pastusiak

Niniejsza książka jest biografią Hillary Rodham Clinton. niezwykłej kobiety na amerykańskiej scenie politycznej. Żadna inna kobieta nie pełniła tylu poważnych funkcji społeczno-politycznych w Stanach Zjednoczonych co Hillary Clinton i żadna inna nie sięgnęła tak wysoko w realizacji swych ambicji politycznych. Już w szkole i na uczelni wyróżniała się zaangażowaniem społecznym i politycznym. Była Pierwszą Damą stanu Arkansas. godząc społeczną działalność z zawodową jako prawnik. Jako żona prezydenta Stanów Zjednoczonych nie ograniczała się do organizowania przyjęć w Białym Domu. ale wniosła wkład w udostępnienie służby zdrowia milionom Amerykanów. Uczestniczyła w wielu misjach dyplomatycznych za granicą. Jako senator

:

Cena:


Barbarzyńcy w Krainie Fetoru

Autor: Juan Soto Ivars

Jaka może być alternatywa dla nudnych wakacji? Kraina mlekiem i brudem płynąca!

Edward Lacoste był bardzo pracowitym wynalazcą. tak zajętym. że nie chciał. żeby ktokolwiek mu przeszkadzał z powodu takich bzdur jak jedzenie czy prysznic. Właśnie dlatego stworzył równoległy świat – Krainę Fetoru. gdzie nikt się nie przejmował brudem – nawet jeśli mieszkańcy nie kąpali się od dziesięcioleci.
Problem polega na tym. że jego laboratorium pozostało niedostatecznie zabezpieczone. Wałęsająca się w jego okolicach grupa przyjaciół. prowadzona przez braci Paco i Juana. wślizgnęła się do niego i niespodziewanie znaleźli się w Krainie Fetoru. Są wakacje. nikt z ekipy nie ma planów co do spędzania czasu. aż tu taka gratka – opuszczone laboratorium!
Ponieważ Kraina nie jest być może zbyt rozległa. ale za to jest dosyć zróżnicowana. przyjaciele. lekko rozproszeni. będą musieli znowu się spotkać i znaleźć sposób na powrót do świata. z którego pochodzą. Bo pomimo tego. że mogą tam robić. co tylko chcą. a chodzenie spać z brudnymi zębami jest wręcz w dobrym tonie. nie wszystko układa się po ich myśli.
Dzieciom z pewnością spodobają się miejsca tak malownicze jak wioska Świnoburg czy też Żabi Las. Dorośli z pewnością docenią miasto Nowy Olejszlam. które słynie z niezbyt grzecznego zachowania oraz koncertów jazzowych i bluesowych.
Podsumowując: ta książka to próba odkłamania obiegowej prawdy. że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Bo dziecko szczęśliwe jest naprawdę tam. gdzie czuje się dobrze. Zanim jednak poczuje. że miło być czystym. powinno poznać. co znaczy być brudnym w świecie. w którym nie ma miejsca na czystość.
Zachęcamy: tę książkę można czytać. nie myjąc przedtem rąk!

Każda kolejna książka autorstwa Juana Soto Ivarsa otwiera się w nowym. nieoczekiwanym wymiarze. Dzieje się tak być może z powodu młodego wieku autora. który nie boi się iść pod prąd nurtu konwencjonalnej powieści. Każda z jego kolejnych publikacji ma świeżość i urzekającą moc. płynącą z nieposkromionej wyobraźni.
librujula.com

Juan i Paco – bliźniacy. razem mieli dwadzieścia lat. Na pierwszy rzut oka byli do siebie podobni jak dwie krople wody: mieli płomiennorude włosy. byli pulchniutcy i wyposażeni w parę wielkich zębów trzonowych. które upodabniały ich do wyrośniętych wiewiórek. Najłatwiej można ich było odróżnić po plamach na koszulkach. bo. nie ma co się oszukiwać. Juan i Paco nie przepadali za kąpielą. Przyprawiali o ból głowy swoich rodziców: bardziej bali się mydła niż bomby atomowej! Gdy tylko usłyszeli wodę lejącą się do wanny. zapowiedź wieczornego mycia. znikali jak kamfora i trzeba było podejmować zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Bliźniacy byli rasowymi brudasami. ale od całkowitego potępienia ratowała ich wrodzona sympatia i nieokiełznana wyobraźnia.
Tamtego lata kisili się w mieście. bo ich ojciec stracił pracę i nie mogli wyjechać jak zwykle nad morze. Czy Ty. Czytelniku. który z wypiekami na twarzy czytasz te słowa. myślisz. że bardzo się tym przejęli? Otóż wcale. nic a nic. Nie minął tydzień. a bliźniacy byli już hersztami bandy dzieciaków. które również siedziały tamtego lata w mieście. Ochrzcili swoją paczkę nazwą Lawina i przygotowali stosowne legitymacje dla wszystkich członków. Napędzani niespożytą energią i zwariowanymi pomysłami włóczyli się na czele bandy z kąta w kąt. I przez myśl im nie przeszło. że są o krok od przeżycia niezwykłej przygody.

Juan Soto Ivars (1985) jest pisarzem i dziennikarzem. Za powieść ‚Ajedrez para un detective novato’ otrzymał nagrodę dla młodych pisarzy Premio Ateneo Joven de Sevilla de Novela (2013). za powieść ‚Syberia’ (Premio Tormenta – Najlepszy autor roku 2012). Prowadzi swoją cotygodniową kolumnę w opiniotwórczym dzienniku internetowym ‚El Confidencial’. To trzecia co do zasięgu gazeta cyfrowa Hiszpanii.
Regularnie współpracuje z ‚Vice’. ‚Time Magazine’. ‚Ling’ i innymi czasopismami. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym biuletynu ‚The Critic’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


ISBN

9788366133013: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/masoneria-religia-lucyferyczna–129803u

Cena:silmarillion pdf pl, biblia brzeska pdf, berserk paweł majka, rydwany bogów, pomnik cesarzowej achai tom 2 pdf, bar pod kogutem, pojęcie starości w literaturze, zwroty główki, mężczyzna od a do z pdf, teresa michałowska, psychologia hejtu, protokołów mędrców syjonu, marek piechota, lupar, w pułapce myśli pdf, agnieszka sowińska…