Sanatorium Pod Klepsydrą. Sklepy cynamonowe.

Autor: Bruno Schulz

Rzeczywistość opowiadań swobodnie miesza się z fantastyką. Przedmioty nabierają właściwości istot żywych. zwierzęta uzyskują cechy ludzkie. banalne czynności podnoszone są do rangi mitu. Mit ten ma na celu zachowanie. utrwalenie odchodzącego świata dającego bohaterowi oparcie i bezpieczeństwo. Opoką trwałości jest z jednej strony dom rodzinny i prowadzony przez schorowanego ojca sklep. z drugiej chyląca się ku upadkowi C. K. monarchia. Młodego Józefa szczególnie fascynuje Ojciec. postać wieloznaczna. funkcjonująca na pograniczu świata żywych i umarłych. Tagi: po polsku. polskie książki. klasyka polska.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Seks. kłamstwa i spełnione marzenia

Autor: Kathie deNosky

Lily bardzo pragnęła miłości. chciała wyjść za mąż i mieć dzieci. Niestety. zakochała się w mężczyźnie. którego interesowały wyłącznie przelotne znajomości. Może i by się zgodziła ciągnąć szalony i niezobowiązujący związek. gdyby nie to. że zaszła w ciążę. Uznała. że łatwiej będzie z Danielem zerwać. niż wyznać mu prawdę i zaryzykować. że to on ją odrzuci…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


ISBN

9788373924710: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/po-nitce-do-klebka-donna-leon-9728u

Cena:


Pisane na maszynie

Autor: Andrzej Wardyn

Owocem pasji pisarskiej Autora jest niniejszy zbiór opowiadań. zawierający pięć historii.  które mimo pozornie różnej tematyki. posiadają wspólny element jakim jest śmierci w życiu człowieka. W zbiorze tym znajdziemy historię miłości dwójki ludzi. Miłości czystej. niewinnej. która wydarzyła się w trudnym czasie wojny.  Inne z opowiadań przedstawia historię człowieka. który poświęcił kobietę. którą kochał. swoich przyjaciół i znajomych dla marzenia. Jest też historia małego chłopca. który będąc nieuleczalnie chorym. chce przez swoją twórczość pisarską zostać zapamiętany. by pozostawić po sobie ślad na ziemi. Jedno z opowiadań jest dla Autora szczególnie bliskie i Autor dedykuje je ludziom. którzy próbują zrozumieć osoby poszukujące własnego miejsca. którzy często wybierają niewłaściwe ścieżki. Andrzej Wardyn to przede wszystkim niespokojny duch. który mógłby nieustannie wyruszać w drogę. Jego ulubionym środkiem transportu są własne nogi. Jak sam uważa. idąc można zobaczyć najwięcej. Jego ukochanym miejscem na ziemi są Kaszuby. Wychowany w tradycyjnej kaszubskiej wsi. oplecionej siecią rzek i jezior. jako doskonały środek transportu uważa również kajak. Zwłaszcza wtedy gdy nad brzegami zjawiają się turyści. uwielbia wsiadać do swojej łodzi i znikać. korzystając z wodnych przesmyków. które pokazał mu dziadek . Gdy już musi wyruszyć w dalszą podróż. najczęściej wybiera autostop. gdyż tak może spotkać ciekawych ludzi. Posiada wiele pasji. ale najważniejszą z nich jest fotografowanie przyrody. Fotografią zajmuje się od dziewięciu lat. Został laureatem wielu konkursów fotograficznych. Pod wpływem fotografii postanowił rozszerzyć swoją wiedzę o techniki rysunku i malarstwa. Jednak wszystkim tym zajmował się w przerwach od pisania. Zaczął od spisywania historii. które opowiadał mu dziadek i znajomi w blasku ogniska. gdzieś w leśnych obozowiskach. Potem zaczął spisywać własne historie z czasów pracy w agencji ochroniarskiej oraz wszelkich innych zawodów. które wykonywał (a było ich sporo). Dziś po trzynastu latach pisania nie wyobraża sobie żyć bez niego. Pisanie jest dla Autora odskocznią od świata codziennego. którym jest dla niego życie drwala.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 14.76


Nieśmiertelność. Minibook

Autor: autor zbiorowy

Marzena Zdanowska | Ireneusz Ziemiński | Bogusław Wójcik | s. Barbara Chyrowicz | Mariusz Z. ratajczak

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


ISBN

9788360406427: Wydawnictwo

Format

15.99: https://woblink.com/ebook/rurand-prequel-cezary-k-keder-9031u

Cena:


Związek doskonały

Autor: Day Leclaire

Justice St. John. słynny naukowiec. uważa. że najważniejszą rzeczą w życiu człowieka jest udane małżeństwo. Planuje je w sposób perfekcyjny. Tworzy program komputerowy. który umożliwi mu znalezienie idealnej partnerki. Spędza upojną noc z Daisy Marcellus. lecz mimo to odrzuca ją jako kandydatkę na żonę i zaczyna poszukiwania od początku. Daisy jednak jest uparta. Zakochała się w nim i postanawia go odnaleźć…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99w obronie przegranych spraw, radzymin bez cenzury, metodologia pdf, rodziewiczówna książki, jeszcze krótsza historia czasu pdf, organizacje międzynarodowe pdf, seria z chylka, marcin gawrycki, europa i świat pdf, adam kay bedzie bolalo, literatura sarmacka, resident evil 2 gry online, optymalizacja dyskretna, kolarstwo podstawy treningu, węzły życia, neuropsychologia kliniczna, przemysław guła, szczury wrocławia kiedy tom 2, ćwiczenia duchowe pdf, detektyw pozytywka książka pdf, miłość w cieniu wielkiej wojny, ferdydurke mobi, relacje międzypokoleniowe w literaturze, dzień w którym powrócił penelope ward pdf…