ISBN

9788377793879: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/athenia-milosc-i-torpeda-piotr-kitrasiewicz-28196u

Cena:


Ułamki filozofii

Autor: Leszek Kołakowski

Najwybitniejszy polski filozof komentuje słynne cytaty filozoficzne. 

Od „Wiem. że nic nie wiem” Sokratesa. przez „Myślę. więc jestem” Kartezjusza. aż po „Rzeczywistość nie istnieje” Baudrillarda – „Ułamki filozofii” to wybór kilkudziesięciu znanych myśli wielkich filozofów. od antyku po współczesność. uzupełnionych refleksjami Leszka Kołakowskiego. Poruszają najważniejsze kwestie filozoficzne: problem poznania i prawdy. istnienia świata i istnienia Boga. dobra i zła. świadomości i wolności. Leszek Kołakowski. prowadząc czytelnika przez tę bardzo skrótową i osobistą historię filozofii. opatruje słynne zdania wnikliwym. czasem przewrotnym lub krytycznym komentarzem.
 
„Ułamki filozofii” to oryginalna zachęta do własnych rozważań filozoficznych. inspirująca lektura dla każdego czytelnika. 

Leszek Kołakowski (1927-2009) – wybitny polski filozof. historyk idei. eseista i publicysta. Wyjechał z Polski w 1968 roku. Związany na stałe z Uniwersytetem Oksfordzkim. wykładał także m.in. w Yale University. University of Chicago i University of California w Berkeley. Członek Polskiej Akademii Nauk. laureat licznych nagród. Interesował się historią filozofii. filozofią kultury i religii. był także popularyzatorem filozofii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


ISBN

9788325709532: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/puszcza-jozef-weyssenhoff-28565u

Cena:


Znak

Format: EPUB.MOBI

15.99

1:

Cena:


Bundesliga. Niezwykła opowieść o niemieckim futbolu

Autor: Ronald Reng

To nie naszpikowana datami. nazwiskami i pustymi liczbami historia niemieckich rozgrywek piłkarskich. Ta opowieść sięga znacznie głębiej – do samego wnętrza ligi. I pokazuje ją oczami człowieka związanego z nią od momentu jej założenia.

Heinz Höher – jako piłkarz. szkoleniowiec. dyrektor sportowy i trener młodzieży – poświęcił Bundeslidze całe życie. Ceniony dziennikarz Ronald Reng napisał na podstawie jego wspomnień pełną anegdot książkę. świetnie ukazując zmiany zachodzące w niemieckim futbolu.

Od rozgrywek targanych aferą korupcyjną po ligę bijącą rekordy frekwencji. Od trenerów wybierających kandydatów do gry na podstawie tego. jak daleko kopną piłkę. po ekspertów analizujących każdy szczegół. Od piłkarzy dorabiających w kopalniach.

1:

Cena:


Czerwona woda. Opowieść wakacyjna

Autor: Mariusz Byliński

Na świecie jest wiele miejscowości o nazwie Czerwona Woda. tryskają w nich źródła. płyną w nich potoki. strumienie. Mieszkają w nich rozmaici ludzie. których los mógłby potoczyć się tak albo inaczej – z nieistniejącego przewodnika po Czerwonej Wodzie.

Petros prowadzi pensjonat o nazwie Czerwona Woda. obok którego tryska źródło z cudowną wodą. Tani ma motor i jest niemową. przyjaźni się z Petrosem. Barbara ma męża i kochanka. Ma też poczucie. że przegrała życie. Jest gościem w pensjonacie Petrosa. W Czerwonej Wodzie przecinają się ścieżki wielu osób. którzy u cudownych źródeł próbują znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Czy znajdą pocieszenie. którego szukają?

„Czerwona woda” to opowieść o ludzkich słabościach. o wspomnieniach. od kt

35.9: https://woblink.com/ebook/narodziny-globalnego-dzihadu-jerzy-rohozinski-28253u

Cena:


Czas przeszły niedoskonały

Autor: Julian Fellowes

Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey. gdzie opiekują się nim szofer. lokaj. kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia. dręczy go sprawa. która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny?

Damian chce wiedzieć. czy ma potomka. W czasach. gdy tuż przed czterdziestką się ożenił. był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku). ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?

Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to. że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety. przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste – a jedynym człowiekiem. który wie. gdzie jej szukać. jest zaprzysięgły wróg Damiana… O ile jednak przyjemnie

59: https://woblink.com/ebook/budownictwo-zrownowazone-agnieszka-kaliszuk-wietecka-28360u

Cena:


Anna i Pan jaskółka

Autor: Gavriel Savit

Kraków. rok 1939. Anna jest córką profesora lingwistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 7 lat. ale już doskonale włada kilkoma językami.

Pewnego dnia ojciec Anny wychodzi z domu i jak zwykle w takiej sytuacji zostawia ją pod opieką przyjaciela. niemieckiego aptekarza. Tym razem jednak ojciec nie wraca. a aptekarz nie wyraża chęci. aby zaopiekować się dziewczynką. Anna nie wie. że Niemcy dokonali aresztowań w ramach czystki przedstawicieli polskiej inteligencji. Jest małą przestraszoną istotą. która nie może dostać się do zamkniętego mieszkania i nie wie. co ma ze sobą zrobić.

Na ulicy natyka się na dziwnego nieznajomego. który zwraca na nią uwagę. Próbuje dowiedzieć się czegoś o Annie. zadając jej pytania w rozmaitych językach. a gdy stara się ją ośmielić i zachęcić do rozmowy. zacz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 44stereotypy niemcy, jacek tomasiewicz, mit neuronów lustrzanych, vi keeland szansa pdf, tango szczegółowe streszczenie, praktyka lekarska jan pokrywka, zarządzanie własnością intelektualną, pomnik cesarzowej achai audiobook, infekcja tess gerritsen, max payne 3 rozdziały, wiesław kępiński, kardioseksuologia, właściwy wybór, pamięć prospektywna, anoreksja artykuły naukowe, realis, cialdini wywieranie wpływu na ludzi audiobook, królowa zła…