Lato

Autor: Karl Ove Knausgård

„Pieśń pochwalna na cześć życia i miłości”. „Fædrelandsvennen”

W ciągu roku Karl Ove Knausgård podarował czytelnikom prozatorski kolaż dedykowany swojej córce.

Opowieści zawarte w tomach cyklu Cztery poru roku. powstały z ulubionego „tworzywa literackiego” Norwega – z prozaicznych fragmentów rzeczywistości składających się na piękny traktat o życiu. codzienności. miłości rodzicielskiej i ojcostwie.

Wraz z porami roku i przyrodą otaczającą dom autora na kolejnych stronach Jesieni. Zimy. Wiosny. a teraz także Lata. bohater ewoluuje. Po okresie oczekiwania na narodziny czwartego dziecka przychodzi czas wspólnych zabaw i czytania pierwszych książek. Strach o pomyślne rozwiązanie zastępują marzenia na temat szczęśliwej przyszłości jego córki. Miejsce mężczyzny szukającego sensu zajmuje czterdziestolatek cieszący się codziennością. świadomy swej roli i miejsca w świecie.

„Przez nasze małe życia przetaczają się wielkie ruchy. lawiny w głębinie codzienności. Najpierw. gdy dzieci są małe. wszystko stanowi potencjalne zagrożenie (…). Potem. kiedy dzieci rosną. pojawiają się prawdziwe życiowe próby: niewielu rodziców chce. aby ich dzieci zostały wciągnięte w wir wielkich wydarzeń. większość życzy im przewidywalnego. bezpiecznego. rozsądnego i harmonijnego życia. Ja również. Masz dopiero dwa lata. więc chwilowo chodzi o to. żeby dopilnować. by było ci ciepło i sucho. żebyś była najedzona. bezpieczna i odpowiednio stymulowana. ale nadejdzie dzień. kiedy wyruszysz sama w świat…” (fragment książki)

Fani Knausgårda z pewnością będą usatysfakcjonowani! Wszak im więcej dzieje się w świecie wewnętrznym bohatera jego książek. tym więcej trafiającej w sedno prozy otrzymują czytelnicy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9


https://woblink.com/product-publication/download/30463/epub

1:

:

Cena:


Siła charakteru

Autor: James Hillman

Oto książka. która przynosi pociechę i ukojenie wszystkim tym. którzy boją się zestarzeć. Napisana z niezwykłą delikatnością i wyczuciem. obdarza nas mnóstwem głębokich. oświecających wglądów i refleksji.

 „Los Angeles Times”

W swoim wielkim bestsellerze. Kod duszy. James Hillman ukazał w cudowny sposób centralną rolę i znaczenie. jaką w naszym duchowym i emocjonalnym życiu w dzieciństwie i młodości. odgrywa nasz charakter i osobowość. Tym razem. w tej oto wspaniałej książce. [74-letni] Hillman uzupełnia swoją analizę ludzkiego charakteru o niezwykle głębokie i rewolucyjnie odkrywcze refleksje odnoszące się do drugiej połowy życia człowieka.

„Aby w pełni się wykształcić i rozwinąć. charakter potrzebuje wielu dodatkowych l

29.25: https://woblink.com/ebook/zaraza-jerzy-ambroziewicz-30843u

Cena:opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa ebook, monika obrębska, kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz, etyka środowiskowa, książka tomek w krainie kangurów, zespół downa pdf, wszystkie jasne miejsca pdf, sztuka obsługi pdf chomikuj, paweł borszowski, dokumentacja pielęgniarska, geometria różniczkowa pdf, rośliny w kosmetyce, immanuela kanta, biotechnologia żywności, upiorny legat, mimo lęku pdf, sezon burz audiobook, uśmiechnięta twarz, układ nerwowy choroby…