Największa przygoda ludzkości. Odkrywanie zagadki wszechświata.

Autor: Lawrence Krauss

„Na początku było światło. Ale nie tylko światło – także grawitacja. A potem rozpętało się piekło…” W ten sposób powinna się rozpoczynać opowieść o największej intelektualnej przygodzie w historii. Jest to opowieść o prowadzonych przez naukę poszukiwaniach ukrytej rzeczywistości. leżącej u podłoża świata naszych codziennych doświadczeń. Opowieść ta jest pełna dramatyzmu i niespodziewanych zwrotów akcji. Obejmuje cały czas historii ludzkości. a co najważniejsze. jej obecna postać wcale nie jest ostateczna. tylko stanowi kolejną wersję roboczą. • Ruch. przestrzeń i czas • Elektromagnetyzm • Oddziaływania jądrowe słabe i silne CO Z TEGO WYNIKA? • Neutrina. pozytony. kwarki • Cząstki Higgsa i supersymetria • Wielka unifikacja i zderzacze hadronów Ewolucja nie przygotowała nas do właściwej oceny bardzo długich lub krótkich przedziałów czasu ani bardzo małych lub wielkich odległości. których bezpośrednio nie doświadczamy. Nic zatem dziwnego. że niektóre z niezwykłych odkryć naukowych. takich jak ewolucja czy mechanika kwantowa. są co najmniej niezgodne z intuicją i zmuszają większość z nas do wyjścia ze strefy komfortu. W swej poprzedniej książce. Wszechświat z niczego. opisałem. w jaki sposób w ciągu ostatnich stu lat rewolucyjne odkrycia zmieniły nasze poglądy na ewolucję Wszechświata rozważaną w największych skalach. Zmiany te spowodowały. że nauka zaczęła zajmować się pytaniem: „Dlaczego raczej istnieje coś. niż nie istnieje nic?”. które dotychczas było domeną religii. W odróżnieniu od Wszechświata z niczego w niniejszej książce przedstawiam drugi kraniec spektrum naszej wiedzy i jego równie ważne implikacje dla odwiecznych pytań. Głębokie zmiany w opisie przyrody w najmniejszych skalach. które nastąpiły w ciągu ostatnich stu lat. pozwalają zająć się równie podstawowym pytaniem: Dlaczego istniejemy? Przygotuj się na podróż do samego sedna tajemnic leżących na krańcach naszego rozumienia czasu. przestrzeni i występujących w nich oddziaływań. „Czarująca. Krauss z rozmachem i nerwem pisze o tym. jak ukształtował się nasz pogląd na budowę otaczającego nas świata. Czad.” Walter Gilbert laureat Nagrody Nobla z chemii

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


ISBN

9788301203740: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/dawno-temu-byl-sobie-algorytm-martin-erwig-139413u

Cena:


Słodkie kłamstwa

Autor: Caz Frear

CO SĄDZIŁAM. ŻE WIEM

W 1998 roku. Maryanne Doyle zniknęła. a tata wiedział coś na ten temat.

Maryanne Doyle nigdy więcej już potem nie widziano.

CO TAK NAPRAWDĘ WIEM

In 1998 roku tata skłamał. że nie zna Maryanne Doyle.

Alice Lapaine znaleziono uduszoną nieopodal pubu taty.

Tata był w okolicy zarówno wtedy. gdy zniknęła Maryanne Doyle i gdy zamordowano Alice Lapaine – FAKT

Związek?

Zaufanie działa w obie strony. . . co robić. gdy go zabraknie?

TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU POWIEŚĆ DLA FANÓW ERIN KELLY I BELINDY BAUER

‚Oryginalnie opowiedziana. niezwykle frapująca historia zabójstwa. którą przeczytacie w jedną noc’ FIONA CUMMINS. autorka Rattle

‚Od tej książki nie sposób się oderwać’ ALEX GRAY

‚Najlepszy debiut. jaki czytałem od lat’ WILLIAM RYAN

‚Powieść kryminalna z doskonale zawikłaną fabułą . . . jedna z najlepszych powieści w tym gatunku’ LIZ LOVES BOOKS

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Ojciec Gwiazdka i ja

Autor: Matt Haig

Kontynuacja bestsellerowego Chłopca zwanego Gwiazdką i Dziewczynki. która uratowała Gwiazdkę

Dorastanie w Elfim Jarze. gdzie wszyscy mieszkańcy są zupełnie inni od ciebie. nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli twoimi przybranymi rodzicami są nowożeńcy. Ojciec Gwiazdka i Mary. Amelia doświadcza tego na co dzień.

Po pierwsze. elfia szkoła może się okazać trochę męcząca. kiedy każdego dnia śpiewa się świąteczne piosenki – nawet w lipcu – i kiedy nie zdaje się egzaminów z zabawek. Po drugie. może być bardzo. bardzo zimno.

Ale gdy zazdrosny Króliczek Wielkanocny i jego wojsko przeprowadzą atak. by zatrzymać Boże Narodzenie. tylko od Amelii. jej nowej rodziny i elfów. będzie zależeć. czy uda się uratować święta Bożego Narodzenia. Zanim będzie za późno…

Zabawna. ekscytująca i pełna świątecznego uroku – wszystkie te cechy czynią powieść doskonałą lekturą na sezon świąteczny.

„The Week”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34


:

:

Cena:


Mity zarządzania

Autor: Stefan Stern

To nie jest zwykła książka o zarządzaniu. Ani poradnik o tym. jak pracować więcej i szybciej. Wręcz przeciwnie. Jeśli przeszkadza wam mikrozarządzanie. irytuje was to. że wasz szef myśli. że zawsze ma rację. nie wiecie. co dzieje się w firmie i nie macie najmniejszej ochoty wysiadywać kolejnych nadgodzin w biurze – dobrze trafiliście.

Choć zaczynają od tego. że nie ma jednego dobrego stylu zarządzania. Stefan Stern i Cary Cooper pokazują. że istnieje wiele złych. Pierwszy. który w 2018 roku powinien być już tylko nieśmiesznym żartem. to samotny lider w stylu Johna Wayne’a: urodzony przywódca. nieustępliwy i mądrzejszy od wszystkich wokół. Kolejny – przerabianie firmy na oazy kreatywności w stylu biur znanych z filmowych start-upów. Jeszcze jede

0: https://woblink.com/ebook/fantastycznie-nieobliczalni-jakub-malecki-jakub-cwiek-aneta-jadowska-jacek-lukawski-tomasz-marchewka-piotr-gorski-karolina-fedyk-marta-malinowska-aleksandra-radlak-magdalena-swierczek-grybos-137496u

Cena: Jakub Ćwiek


Rachunkowość w oświacie

Autor: Renata Niemiec

Specyfika wymagań wobec rachunkowości jednostek oświatowych sprawia. że osoby zajmujące się finansami tych podmiotów nierzadko borykają się z trudnościami i poszukują specjalistycznej i aktualnej informacji na ten temat. „Rachunkowość w oświacie” wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Jednostki oświatowe należące do sektora finansów publicznych zobowiązane są do prowadzenia rachunkowości na zasadach określonych w ustawie z 29 września 1994 r. o rachunkowości. z uwzględnieniem szczególnych uregulowań wynikających z ich przynależności do sektora finansów publicznych. zawartych w ustawie z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych i wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.

Przepisy te zobowiązują jednostki oświatowe do posiadania właściwej dokumenta

47.2: https://woblink.com/ebook/specustawa-mieszkaniowa-z-wyjasnieniem-rzadowym-praca-zbiorowa-137829u

Cena:motocykl emka, gra delta force, dariusz góral, język niemiecki ćwiczenia, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, gta 5 mapa, czarna kompania pdf, agata hącia, zasłyszane, zarządzanie zasobami ludzkimi tworzenie kapitału ludzkiego organizacji król ludwiczyński pdf, supresory, trinkets isaac, księżniczka marsa pdf, andrzej leśniak, anaruk, jedz pysznie z niskim indeksem glikemicznym pdf, magia parzy, angielski słownictwo c2 pdf, mikołajek lektura do czytania online, zofia romanowiczowa, kłamstwa w blasku księżyca…