Popielate laleczki

Autor: Hanna Greń

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic

wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury.

Dwudziestoletnia Beata Szymanowska. nazywana zdrobniale Tulą. przypadkowo otwiera wiadomość adresowaną do swojej matki i dowiaduje się. że ta jest szantażowana. Dziewczyna nie wie. jakie informacje mógłby ujawnić prześladowca. jednak nie zamierza się z tym godzić i postanawia włączyć się do akcji. W imieniu matki umawia się z mężczyzną na spotkanie. jednak po przybyciu na miejsce odkrywa. że szantażysta został zamordowany.

Aspirant Mirosław Ostaniec z zapałem zabiera się do rozwiązywania swojej pierwszej sprawy. łącząc siły z komendantem Konradem Procnerem. Tymczasem Tula dochodzi do własnych wniosków – dobrze zna osobę. której mogło zależeć na „uciszeniu” szantażysty. Postanawia za wszelką cenę chronić matkę. mimo że ta zachowuje się coraz dziwniej…

Inteligentna lektura! Błyskotliwe dialogi. zaskakująca fabuła. złośliwie dowcipne bohaterki. ani dobre. ani złe. Popielate.

Cała Hanna Greń.

Agnieszka Lis. pisarka

Mylne tropy. szalona akcja. narastające napięcie. Psychologicznie wiarygodna zagadka i mocne wątki obyczajowe. Przy okazji dowiecie się też. jak los potrafi zakpić sobie z człowieka i wciągnąć go – nieświadomego zagrożeń – do mrocznego świata zbrodni. Czy ujawnienie tajemnicy z przeszłości pomoże w zidentyfikowaniu mordercy? Polecam.

Anna Klejzerowicz. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Niebieska porcelana

Autor: Simone van.der.Vlugt

Porywająca powieść z okresu rozkwitu produkcji słynnej porcelany z Delft

Po śmierci męża Catrijn wyjeżdża ze swojej wioski i zostaje służącą u rodziny Van Nulandt w Amsterdamie. Ponieważ odkryła w sobie pasję do malowania. pomaga swojej pani. kiedy ta prowadzi lekcje malarstwa. Niestety. dopada ją przeszłość i musi uciekać. by w końcu znaleźć zatrudnienie w fabryce porcelany w Delft. gdzie wreszcie doceniono jej talent malarski. Rozpoczyna się dla niej czas spokoju i szczęścia. jednak niebawem Catrijn cudem nie traci życia w czasie gigantycznego wybuchu miejskiej prochowni. który zniszczył niemalże całe śródmieście Delft. a na dodatek staje przed kolejnym życiowym wyborem…

‚Simone van der Vlugt stworzyła piękną postać głównej bohaterki. która żyje wprawdzie w holenderskim Złotym Wieku. ale z którą doskonale utożsamić się może każda czytelniczka z wieku XXI’.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


ISBN

9788380874121: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/zmien-perspektywe-i-otworz-sie-na-innych–137440u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

:

Cena:


ISBN

9788301200954: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/kompendium-wiedzy-o-unii-europejskiej-ewa-maluszynska-bohdan-gruchman-135569u

Cena: Bohdan Gruchman


135062

29.9: https://woblink.com/ebook/drogami-wokol-bogoty-feiling-tom-135062u

1

:

Cena:halina robótka, dziurki na nosie, bolkowski teoria obwodów, popiół i diament książka, adolf dygacz, w ułamku sekundy alex kava, nauka o przedsiębiorstwie, brian greene piękno wszechświata, opiekunka sheryl browne, 21 pytań na xxi wiek, największy sekret david icke pdf, w szponach szaleństwa agnieszka lingas łoniewska, rimworld pl, ibuk.pl za darmo, marek siemek, byłam kochanką arabskich szejków ebook…