Gdy bóg zmrużył oczy

Autor: Joanna Kupniewska

Gdy Beata po wypadku samochodowym trafia do szpitala. ma wrażenie. że całe jej życie legło w gruzach. Już nigdy nie stanie na nogach. nigdy nie poczuje piasku pod stopami. nie pobiegnie po świeżej. zielonej trawie… Zamiast planować ślub z ukochanym. tkwi na oddziale rehabilitacji i pogrąża się w rozpaczy. wierząc. że właśnie straciła szansę na normalne życie. Zaabsorbowana swoją frustracją. nie potrafi dostrzec. jak ogromne tragedie dotknęły innych pacjentów oddziału.

Pewnego dnia jednak uświadomi sobie. że dostała od Boga drugą szansę – szansę. której nie wolno jej zmarnować. Czy mimo mozolnej i ciężkiej rehabilitacji uda jej się ponownie odnaleźć radość i sens życia? Czy spotka kogoś. kto pomoże jej otrząsnąć się z traumy? Czy wyjdzie zwycięsko z nierówn

24: https://woblink.com/ebook/dziewiczy-rejs-jacek-glowinski-134802u

Cena:


ISBN

9788380322820: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/kontener-marek-bienczyk-135262u

Cena:


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299


Farmakoterapia w położnictwie

Autor: Grzegorz Bręborowicz

Farmakologia i farmakoterapia okresu ciąży i porodu to niezwykle dynamicznie rozwijające się dziedziny wiedzy. Związane jest to z powszechną dostępnością w praktyce klinicznej wielu nowoczesnych leków.

Mamy tutaj do czynienia z wyjątkową sytuacją kliniczną. w której pod uwagę należy wziąć jednocześnie dwoje pacjentów – matkę i dziecko. Dlatego decyzja o zastosowaniu leku u kobiety w ciąży nie jest łatwa i wiąże się z dużą odpowiedzialnością lekarza.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


Kontener

Autor: Marek Bieńczyk

Najpierw był pomysł by napisać książkę o oddechu. O zadyszce od natłoku zdarzeń. o nerwowym a może smogowym kaszlu. Też o miarowym oddychaniu. W końcu o sztucznym oddychaniu. wstrzymywaniu oddechu. o ostatnim tchnieniu.

Czy w to miejsce powstała książka o pamięci? O podróży? Uciekaniu od siebie. przez Kanadę i podwarszawski las? O pożegnaniach? Czy może jednak o oddechu? Czyli o tym jak niewiele oddziela nas od nieistnienia.

W swojej najbardziej osobistej i być może najwspanialszej książce Marek Bieńczyk dochodzi do literackiej perfekcji. Zarówno gdy pisze o Canettim. Faulknerze czy Camusie. jak wtedy gdy przywołuje po imieniu bliskie mu osoby. Bo do „Kontenera” włożył autor to co mu najbliższe. To czym żył ale oddaliło się. zniknęło i to czym nadal żyje i się zachwyca.

Udało się Bie

32.9: https://woblink.com/ebook/moj-szef-jest-idiota-thomas-erikson-135261u

Cena:


Rozmowy o Biblii. Narodziny judaizmu

Autor: Anna Świderkówna

Ktokolwiek jednak pragnie uchwycić myśl autorów biblijnych. musi bez względu na swe przekonania starać się spojrzeć najpierw na ich dzieło nie tak. jak sam je widzi. lecz tak. jak oni na nie patrzyli. Warto tu. jak sądzę. zacytować słowa Jeana Rudhardta. historyka religii greckiej. profesora Uniwersytetu w Genewie. Powiada on. że jeśli chcemy zrozumieć cokolwiek z tej czy innej religii. to „nie ma na to innego sposobu. niż stać się uczniem tych. których chcemy zrozumieć […]. Krótko mówiąc. trzeba w miarę możliwości zapomnieć o naszych nawykach myślowych. aby odtworzyć w sobie – tam. gdzie chodzi o religię grecką – również i grecką mentalność”.

Zdanie to jest nie mniej słuszne w odniesieniu do Biblii. Studiując ją musimy zatem uc

:

Cena:sherlock holmes. księga wszystkich dokonań, przyimki angielski ćwiczenia pdf, monachomachia streszczenie, pociagi pod specjalnym nadzorem, porady duchowe, ewa d, lżejszy od fotografii, hotel erotyczny, strategia firmy, tradycje afrykańskie, górski fizjologia, przywództwo wyższego stopnia, fallen angel gra, virginia woolf własny pokój, pamiętnik nicholas sparks pdf, proces pielęgnowania położnicy po cięciu cesarskim, kamienie na szaniec szczegółowe streszczenie, nigdziebądź pdf, heszen psychologia stresu chomikuj, idealny jak diabli pdf, książka odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii pdf, rise of the kings poradnik, biblioteka ebooków, rok 1984 epub…